Via Appia - Forum

Pełna wersja: Zagadki lateralne
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
Czy ja wiem? może takConfusedConfused

czy ja wiem? może i tak

America

Czy to miejsce, w którym się znalazł oraz zapalona zapałka mają ze sobą związek?
NIE
czy zapalenie zapałki było częścią planu?

America

czy zapalenie zapałki było częścią planu?
NIE
czy zapalenie zapałki wybitnie kolidowało z planem?
czy to zapalenie zapałki spowodowało fiasko?
czy światło zapałki wydało uciekiniera? Na przykład przed strażnikami.
Czy świadomość zbliżającej się śmierci wiąże się z chorobą lub jakimś uszkodzeniem ciała?

America

czy zapalenie zapałki wybitnie kolidowało z planem?
czy to zapalenie zapałki spowodowało fiasko?
czy światło zapałki wydało uciekiniera? Na przykład przed strażnikami
NIE, NIE i NIE. Za bardzo uczepiliście się tej zapałki, pomyślcie w inną stronę. Zapałkę zapalił, żeby sprawdzić coś w tym pomieszczeniu, gdyby jej nie zapalił też by zginął.
Czy świadomość zbliżającej się śmierci wiąże się z chorobą lub jakimś uszkodzeniem ciała?
NIE
Czy nadchodząca śmierć miała zostać zadana przez innego człowieka?
Czy była też spowodowana przez jakieś okoliczności/warunki pomieszczenia?
Czy więzienie to budynek z kratami, czy jakieś metaforyczne miejsce?
Wyszedł z więzienia i wszedł do pomieszczenia, które było przy więzieniu. Dobudówka? Big Grin
Jakaś trudna ta zagadka Huh

America

kubutek28
1. Nie
2. Tak
czarownica
1. Prawdziwe więzienie
2. Nie
hm. trochę poza zabawą:

jesli zabiło (zabije) go coś, co zobaczy po zapaleniu zapałki, musi to być jakoś wpisane w zagadkę, w jej treść. na razie mamy mężczyznę, PRAWDOPODOBNIE więźnia (bo treść jest tak ułożona, iż wcale więźniem być nie musiał) który ciemną nocą realizuje plan ucieczki (równie dobrze zatem mógł być kimś z zewnątrz i dokopywać się do innego więźnia. warunkiem bowiem jest jakaś ucieczka z więzienia, ale niekoniecznie jego. zgadzamy się? - mówię o tym tylko dlatego, żeby pokazać, iż każde zdanie, każde słowo wręcz, jest istotne i ma choćby częściowo podpowiadać rozwiązanie. jeno interpretacje mogą być różne) i w trakcie działań zapala zapałkę. Choć robił wszystko należycie, z chwilą zapalenia zapałki orientuje się, że plan nie wypalił, a dodatkowo - że umrze.
Jeśli rozwiązanie zagadki jest czymś w stylu: uciekając z więzienia było za ciemno, dlatego więzień pomylił ścieżki i trafił do jakiejś jaskini, gdzie żyją krwiożerczy mutanci - to lepiej już teraz je nam zdradź.

Smile tak tylko gwoli porządku, bo strzelać w ciemno (gdzież on tam trafił - oraz dlaczego akurat więzień i z więzienia) możemy do nowego roku a nawet dłużej.
Wszedł na pole minowe?
Wszedł do zagrody z bydlęco wielkimi psami?
Więzień obozu zagłady wszedł do komory gazowej?
Albo może tak: Więzień jest bohaterem kreskówki i zszedł ze skraju urwiska, ale kreskówkowa grawitacja zadziałała dopiero wtedy gdy zapalił zapałkę?

America

miriad
Więzień był więźniem uwięzionym w więzieniu i to on z tamtąd uciekł.

kubutek28
Cztery razy NIE

To mam napisać odpowiedź i ktoś inny zada zagadkę czy kontynuować tą moją?
Mi się wydaje, że odpowiedź, bo coś za długo zgadujemy. Ale niech inni szanowni zgadywacze się wypowiedzą Wink
Albo daj jakąś wskazówkę.

America

No to niech będzie wskazówka:
Miejsce, w którym więzień zapalił zapałkę to trumna.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15