Rozmowy o polityce
#46
Abstrahując od poglądów, to jestem przerażona ostatnio, widząc niektóre posty na fb. Rozumiem, że polityków można lubić albo nie, można żartować i w ogóle, ale jak widzę obrazki z Ewą Kopacz z przystawionym do głowy pistoletem i komentarzami, że powinno się ją wysłać na szafot, to zastanawiam się gdzie my w ogóle żyjemy. To samo dotyczy uchodźców, gdzie o ile rozmowy na płaszczyźnie ekonomicznej, kulturowej, demograficznej czy bezpieczeństwa są w pełni uzasadnione, o tyle komentarze ludzi o obozach koncentracyjnych dla imigrantów są żenujące. Nie mogę uwierzyć, że ktoś może się pod czymś takim z czystym sumieniem podpisać własnym nazwiskiem i jeszcze być z tego dumnym.

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka
Would you like to say something before you leave?
Perhaps you'd care to state exactly how you feel?
We say goodbye before we've said hello
I hardly even like you
I shouldn't care at all

Odpowiedz
#47
Dokładnie.

Z tego też względu usunąłem dzisiaj swoje konto FB, które chcąc nie chcąc używałem przez jakiś tydzień, bo miałem dosyć tego wylewu debilizmu, prostactwa i sztuczności. Aż mnie zdziwiło, że ludzie, których uważałem za rozsądnych, publikują tak infantylne rzeczy i podpisują się, jak słusznie zaznaczyłaś, pod tak skrajnie płytkimi publikacjami. Swoją drogą, Facebook doskonale pokazuje, jak bardzo niedojrzałym i zakompleksionym społeczeństwem jesteśmy. Oczywiście nie twierdzę, że idea portalu społecznościowego jest zła sama sobie, bo to dobre narzędzie dla artystów na przykład, ale właśnie - sposób, w jaki go używamy, po prostu mnie przeraził. Większość moich "znajomych" jest tak sztuczna, tak zakompleksiona i tak nieszczera, że aż odmówiłem nowennę do Ducha Świętego, gdy nacisnąłem przycisk "Usuń konto". Jeśli chodzi o profile polityków, tj. Mariana Kowalskiego, Palikota czy Korwina, to jeden na milion komentarzy zaczyna się od słów: "Szanowany Panie Marianie, chciałbym zapytać...", czy też "Panie Januszu, czy mógłby Pan wyjaśnić...". Większość komentarzy to po prostu zbiór nienawiści, wulgaryzmów i mentalnego gimnazjum. Może przesadzam, ale tacy ludzie nie powinni brać udziału w wyborach. To jest właśnie wada demokracji - muszę mieć skończone osiemnaście lat, żeby głosować. Nic więcej.
Odpowiedz
#48
Wysyłanie na szafot, jakby nie było nazbyt drastyczne, ale z drugiej strony, spora część polityków rządzącej partii zasługuje conajmniej na spotkanie z trybunałem stanu, bo to co robili podchodzi ewidentnie pod zdradę interesów narodowych.

Co do uchodźców, podtrzymuję swoje zdanie: To nie jest nasz interes. Jak dotąd żaden z nich (albo pojedyncze osoby) poprosiły o azyl w Polsce. Jeśli poproszą, będę ich widział chętnie nawet na mojej wiosce. Warunek jest taki, że rozproszy się ich dokładnie po kraju, a nie stworzy "gett" Jedynie takie rozproszenie daje bowiem szansę na asymilację.

Puki co to jest jednak problem przede wszystkim Niemiec. W zasadzie pani Merkel ich spraszała. To i teraz powinna się nimi zając, a nie próbować wcisnąć problem innym państwom. O dziwo taka solidarna nie była, jak trzeba było polskie stocznie ratować. Niemcy próbowali zrobić sobie z europy kolonię. Mam teraz nadzieję, że uchodźcy odpowiednio im gospodarkę obciążą. Obłowili się bowiem Niemiaszki kosztem uboższych państw Unii.
corp by Gorzki.

[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz
#49
Gorzki, ale zobacz poziom dyskusji tutaj, a poziom dyskusji politycznych, większości dyskusji politycznych na FB, czy też ogólnie w całej Polsce.

Katniss napisała, że głosuje na Nowoczesną, a jakoś nikt jej nie wyzwał od lewackich ścierw ( Wink ). Ty masz swoje zdanie o emigrantach, ja mam swoje (podobnie mamy z religią) i jakoś potrafimy rozmawiać jak cywilizowani ludzie, starając się nawet rozwiązywać pewne problemy.

Faktem jest, że niektórzy politycy nie reprezentują sobą odpowiedniego poziomu, ale nie warto zniżać się do ich poziomu.
Odpowiedz
#50
O to właśnie chodzi. Zresztą inna sprawa, nasze forum, gdzie przykładamy wszyscy wiele starań, by było miejscem przyjaznym, a co innego forum społecznościowe, które służy głównie okazywaniu najniższych instynktów.

Każdy ma swoje racje, każdy ma sympatie. Ale każdy powinien mieć też rozum. Potyczki na argumenty, jak najbardziej, ale nie wyzwiska i ataki.

Bardzo się cieszę, że nazwałeś Nasze forum "cywilizowanym miejscem". No i oby tak zostało.

Tyle, że żeby używać argumentów, trzeba je mieć. Żeby dyskutować, trzeba posiadać odrobinę intelektu i błyskotliwości. Wreszcie mieć coś do powiedzenia. Najwyraźniej wielu naszym współobywatelom tego nie dostaje.
corp by Gorzki.

[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz
#51
Kto chce po raz trzeci dać się oszukać, ten głosuje na PO. Kto chce sobie przypomnieć jak to było za pierwszym razem, głosuje na Nowoczesną. Serio, nie rozumiem jak ludzie mogą się na to łapać. Petru-Swetru, jeden z głównych doradców gospodarczych Tuska nagle robi się tak straaasznie antysystemowy. Śmiecham nieskończenie. 30 000 się płaci u niego za pierwsze miejsce na listach :v Tak bardzo antysystemowość i ideowość, no nie mogę. Wybuchnął akurat jak zaczęły się robić groźne dla PO wybory, żeby skorzystać z elektoratu przedsiębiorców (zabrać głosy KORWiNowi) i nie dopuścić, by ludzie zniechęceni PO poszli głosować na PiS. Jak Petru wbije do parlamentu, to w 20 minut zrobi koalicję z PO, jeśli tylko to pozwoli nie dopuścić prawicy do władzy. Śmiechu warta taka udawana antysystemowość i ludzie, którzy dają się w to łapać.

Co do imigrantów - nie ma żadnych. To co się dzieje, to jest inwazja. Którą trzeba powstrzymać, choćby trzeba było topić statki z uchodźcami. Póki co wciąż można uniknąć takich rozwiązań, ale póki "uchodźcy" uciekający przed wojną nie zaczną wprowadzać w Berlinie szariatu, nikt z Zachodu nie wyjmie głowy z dupy. Smutne.
Cała moja twórczość, z której jestem zadowolony:
Na zwłokach Imperium[fantasy]
I to jest dokładnie tak smutne jak wygląda.

Komentuję fantastykę, miniatury i ewentualnie publicystykę, ale jeśli pragniesz mego komentarza, daj mi znać na SB/PW. Z góry dziękuję za kooperacje Tongue
Odpowiedz
#52
Po przemyśleniu pewnych kwestii doszedłem do wniosku, że najbliższym mi ustrojem byłby feudalizm. Tak zwana drabina feudalna jako pewna hierarchia w kulturze, gdzie jednostki szlachetne i twórcze są poniekąd utrzymywane przez ludność, której nawet jeśli zapewniłoby się spory majątek, to nie potrafiłaby ona mądrze z tej dogodności skorzystać. Nie jest to wbrew pozorom wyzysk, lecz świadomość ludzkiej mentalności. Przeciętny robotnik budowlany nie czułby się w jakikolwiek sposób dyskryminowany czy wykorzystywany. Wciąż zajmowałby się tym, co potrafi robić, podczas gdy człowiek nauki, sztuki czy po prostu kultury nie musiałby się imać ciężkiej pracy fizycznej, która powodowałaby jedynie dalekosiężne straty dla świata. Każdy znałby swoje miejsce.
To jest, moim zdaniem, prawdziwa sprawiedliwość. Oczywiście ustrój ten nie blokowałby możliwości "przeskoczenia" z niższego stadium do stadium wyższego. Coś jak dialektyka pana i niewolnika u Hegla.

To oczywiście tylko szkic moich refleksji. Być może niedługo napiszę na ten temat esej.
Odpowiedz
#53
Kiedyś nie interesowałem się polityką w ogóle. Potem się zainteresowałem. Dziś też przestałem się interesować. Jestem anarchistą. Żadne państwo, ani żadna oznaka władzy jednego człowieka nad drugim mnie nie przekonuje. Każdy powinien robić, to co mu w duszy zagra Smile
Odpowiedz
#54
Rozumiem, ale stwierdzenie, że każdy powinien robić to, co mu w duszy gra, nie prowadzi nas do anarchizmu.
Odpowiedz
#55
Anarhizm to glupota i zlo. Jak ktos moze robic to co chce to moze tez krasc, zabijac i gwalcic. Dlatego anarchia jest wielkim zlem.

Odpowiedz
#56
Hanzo: Tyle że wtedy nie będzie to anarchizm, tylko totalny rozpad funkcji społecznych. Po prostu w ten sposób nie da się nic zrobić. Tak czy inaczej muszą istnieć jakieś struktury. Nawet tylko w poziomie.

Robe: Ten ustrój feudalny, który opisujesz wydaje się interesujący. Jednak, jak znam życie, to Ci, którzy znajdą się na miejscach uprzywilejowanych, za chiny ludowe nie wpuszczą wyżej na drabinkę społeczną, choćby nie wiem jak był zdolny, wyedukowany itd. Sami też raczej nie zejdą niżej, choćby nie wiem jak bardzo okazało się, że ktoś z nich jest tępy.

Znów, ustrój świetny w teorii, niestety dość kłopotliwy w praktyce. No bo kto miałby pilnować poruszania się i umiejscowiania jednostek na tej społecznej drabince?

Mirrr.
Myślę, że Twoje wywody na temat uchodźców są nader radykalne.
Po pierwsze, około czwarta część tej grupy to naprawdę uchodźcy. Reszta, fakt imigranci zarobkowi.

Tym pierwszym faktycznie grozi śmierć, drugim - nie. Gdyby ja miał decydować, to przyjmowałbym Chrześcijan jak leci (w państwach islamskich istnieje dla nich realne zagrożenie życia). Z muzułmańskiej zaś części brałbym kobiety i dzieci. No może jeszcze niedołężnych starców (jak się jakiś trafi). Reszta facetów z powrotem, niech walczą i robią porządek w swoim kraju. Swoją drogą to skandal, żeby faceci w wieku poborowym, zamiast walczyć o wolność i spokojny dom dla swoich rodzin, zwyczajnie uciekają.
W kraju natomiast trzeba by dość dokładnie ich rozlokować (najlepiej po tak zadupiastych wioskach jak moja), żeby nie zrobić nigdzie skupiska. To jedyny sposób, by ich zasymilować. Inaczej stworzą sobie enklawy z mniej lub bardziej oficjalnym szariatem.
corp by Gorzki.

[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz
#57
Dobry wieczór, widzę, że MrTank (aka Vladimir01) znowu szaleje w politycznych tematach to i ja dorzucę swoje trzy grosze, bo widzę, że temat zalany prawicą do bólu.

Sam jestem osobą o skrajnie lewicowym profilu politycznym (patrząc z perspektywy osi lewica - prawica) a moje poglądy najłatwiej zdefiniować jako odmianę wolnościowego socjalizmu (czyli "oczko" w prawo od anarchizmu i jego odmian, ale wciąż z upodobaniem do oddolnego organizowania się, skłanianiu ku koncepcji federacyjnej i tak dalej), zaś z szeroko pojętą lewicą identyfikuję się od dawna (byłem kiedyś nacjonalistą, ale potem skończyłem pierwszą gimnazjum). Nie wiem, co dodać.

Co do uchodźców, to jestem w stanie zrozumieć, że ktoś się boi, że będą wśród nich islamiści albo obawia się ich z kwestii ekonomicznych, ale kiedy słyszę o zatapianiu łodzi czy wysyłaniu ich do Auschwitz to mnie krew zalewa. Osobiście uważam, że powinno się im pomóc, jak tylko można, w granicach możliwości, oczywiście. Nie wiem czy oddam ważny głos (podobnie jak w wyborach prezydenckich), ale jeśli już się zdecyduję to prawdopodobnie padnie na Razem.

Vladimir01 napisał(a):Anarhizm to glupota i zlo. Jak ktos moze robic to co chce to moze tez krasc, zabijac i gwalcic.

Pierre Joseph Proudhon napisał(a):Anarchia jest porządkiem; anarchia oznacza nie nierząd, ale bezrząd.

Nienawidźcie mnie.
Zaglądam tu tylko z przyzwyczajenia.

Ani myślę wracać na stałe.
Odpowiedz
#58
Z jakiego forum sie znamy?
Ja i tak bede caly czas za tym ze uchodzcy to dzicz ktora chce zniszczyc nasza religie.

Odpowiedz
#59
Vlad. Żadna dzicz. Tam jest dużo Chrześcijan. Wreszcie Muzułmanie, to tez nie jest jednolita grupa. Osobiście znam kilku praktykujących i wierzących Muzułman, którzy jednocześnie są świetnymi i wykształconymi ludźmi.

Nie zapędzaj się więc i nie wydaj nieuzasadnionych sądów rodem z najgorszych portali społecznościowych.

Wojbik: Twój głos jest Twoim wyborem.
Ja jednak twierdzę, że w kraju takim jak nasz, ciężko doświadczonym przez komunizm, przez sto co najmniej lat nie powinna się pojawić żadna partia lewicowa czy socjalistyczna. Bo doświadczenia realnego socjalizmu to juz powinniśmy mieć po koniuszki uszu.
corp by Gorzki.

[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz
#60
Cytat:Wreszcie Muzułmanie, to tez nie jest jednolita grupa. Osobiście znam kilku praktykujących i wierzących Muzułman, którzy jednocześnie są świetnymi i wykształconymi ludźmi.

Dokładnie to. Na dobrą sprawę, islamistyczne odmiany to margines, którego wypierają się nawet bardziej radykalni muzułmanie. Zwłaszcza, że ucieka głównie wykształcona klasa średnia, która ma głęboko gdzieś utarczki religijne i chce tylko być zostawiona w spokoju. A o islamskich hipsterach, wśród których to mężczyźni zakrywają twarz słyszałeś, tak nawiasem? :'D

Cytat:Ja jednak twierdzę, że w kraju takim jak nasz, ciężko doświadczonym przez komunizm, przez sto co najmniej lat nie powinna się pojawić żadna partia lewicowa czy socjalistyczna. Bo doświadczenia realnego socjalizmu to juz powinniśmy mieć po koniuszki uszu.

PRL, ZSRR czy jakikolwiek twór zainspirowany Stalinem czy Leninem miał niewiele wspólnego z komunizmem, a socjalizmem to już w ogóle. Przy okazji, chciałbym zauważyć, że w historii Polski wszelkiej maści lewicowcy ostro występowali przeciwko wszelkim autorytaryzmom i totalitaryzmom.
Zaglądam tu tylko z przyzwyczajenia.

Ani myślę wracać na stałe.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości