Rozmowy o polityce
#61
Cytat:A o islamskich hipsterach, wśród których to mężczyźni zakrywają twarz słyszałeś, tak nawiasem? :'D

Nie słyszałem. Ale pewnie coś jest na rzeczy Smile

Cytat:PRL, ZSRR czy jakikolwiek twór zainspirowany Stalinem czy Leninem miał niewiele wspólnego z komunizmem, a socjalizmem to już w ogóle.

Nie mniej jednak ów nieszczęsny komunizm Leninem inspirowany wyrósł na gruncie środowisk lewicowych. Temu zaprzeczyć nie możesz.
corp by Gorzki.

[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz
#62
Cytat:Nie słyszałem. Ale pewnie coś jest na rzeczy Smile

https://pl.wikipedia.org/wiki/Tuaregowie

Cytat:Nie mniej jednak ów nieszczęsny komunizm Leninem inspirowany wyrósł na gruncie środowisk lewicowych. Temu zaprzeczyć nie możesz.

Wyrósł na gruncie cynicznie wykorzystanych nauk z dzieł Marksa i Engelsa, którzy z pewnością wirowali grobach, gdy widzieli co wyczynia Rosja. Komuniści zagrali na frustracji wycieńczonych caratem chłopów i robotników, żeby przejąć władzę i na tym "targetowym" podobieństwie ich związek z jakąkolwiek lewicą się kończy. Zresztą, komuniści najbardziej, od początku swoich wybryków, mordowali masowo socjalistów, socjaldemokratów, anarchistów i innych, którzy nie chcieli podporządkować się totalitarystycznym tendencjom Lenina i Stalina.
Zaglądam tu tylko z przyzwyczajenia.

Ani myślę wracać na stałe.
Odpowiedz
#63
Cytat:Wyrósł na gruncie cynicznie wykorzystanych nauk z dzieł Marksa i Engelsa, którzy z pewnością wirowali grobach, gdy widzieli co wyczynia Rosja

Wszystko prawda. (również z mordowaniem). Dlatego na zimne trzeba by dmuchać. W zasadzie większość totalitaryzmów jednak na gruncie lewicowym wyrosła. Poglądy prawicowe i chadeckie, są na takie "skrzywienia" mniej podatne. Przynajmniej tak uważam.
corp by Gorzki.

[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz
#64
Nie wiem, czy wiecie, ale mówi się, że idee kapitalizmu również nie zostały nigdy zrealizowane, tj. rzeczywisty kapitalizm nigdy nie miał miejsca. Twierdzi tak na przykład Rand w swojej książce "Kapitalizm. Nieznany ideał".
Odpowiedz
#65
Cytat:Dlatego na zimne trzeba by dmuchać.

Lewica z założenia jest wroga totalitaryzmom i autorytaryzmom. Plugawy twór, wycierający sobie pysk lewicowymi hasłami, jakim był stalinizm nie jest żadnym usprawiedliwieniem dla traktowania lewicowców jako zdrajców narodu i wrogów. Lewica nie ma krwi na rękach. Ja nie mam krwi na rękach. Moi koledzy i koleżanki z tej strony barykady też nie ma. I nie pozwolę, żeby ktoś mi wmówił, że jest inaczej (nie odbieraj tego jako ataku, po prostu jestem zmęczony tłumaczeniem tego, że nie chcę wprowadzać państwa robotniczego i strzelać do ludzi zarabiających 5000 na rękę i mam już dość lewicy będącej w ciągłej defensywie w tej kwestii, zamiast tupnąć nogą). Skoro dmuchać na zimne, to zakażmy chrześcijaństwa, bo krucjaty, zakażmy islamu bo ISIS - źli ludzie są wszędzie.

Cytat:W zasadzie większość totalitaryzmów jednak na gruncie lewicowym wyrosła.
Nie zgodzę się. Zdecydowanie. Powiedziałbym, że mamy ich (tych "dużych") mniej - więcej po równo po obu stronach barykady.
Prawicowe totalitaryzmy to przede wszystkim faszyzm (głównie w sferze obyczajowej i koncepcji wszechwładnego państwa), frankizm oraz nazizm. My z kolei wyhodowaliśmy sobie stalinizm i maoizm. Jest też na przykład hybrydowe dżucze w Korei Północnej.
Zaglądam tu tylko z przyzwyczajenia.

Ani myślę wracać na stałe.
Odpowiedz
#66
ŻE CO??? FRANKIZM NIGDY NIE BYŁ USTROJEM TOTALITARNYM!!! Gdyby nie Franco, to by dziś wszędzie lewica była by. On był bohaterem a nie faszystą.
A nazizm to socjalizm, więc nie jest prawicowy. Tak w ogóle to jedynym dobrym socjalistą był Ś.P Józef Piłsudski.
Lewica jest wroga prawicy, jest wroga nacjonalizmowi, więc jest zła. Jest zła dla kraju.

Odpowiedz
#67
Cytat:Mirrr.
Myślę, że Twoje wywody na temat uchodźców są nader radykalne.
Po pierwsze, około czwarta część tej grupy to naprawdę uchodźcy. Reszta, fakt imigranci zarobkowi.

Tym pierwszym faktycznie grozi śmierć, drugim - nie. Gdyby ja miał decydować, to przyjmowałbym Chrześcijan jak leci (w państwach islamskich istnieje dla nich realne zagrożenie życia). Z muzułmańskiej zaś części brałbym kobiety i dzieci. No może jeszcze niedołężnych starców (jak się jakiś trafi). Reszta facetów z powrotem, niech walczą i robią porządek w swoim kraju. Swoją drogą to skandal, żeby faceci w wieku poborowym, zamiast walczyć o wolność i spokojny dom dla swoich rodzin, zwyczajnie uciekają.
W kraju natomiast trzeba by dość dokładnie ich rozlokować (najlepiej po tak zadupiastych wioskach jak moja), żeby nie zrobić nigdzie skupiska. To jedyny sposób, by ich zasymilować. Inaczej stworzą sobie enklawy z mniej lub bardziej oficjalnym szariatem.

Oczywiście że radykalne. Jestem radykałem i jestem z tego dumny. I gorzki, zrozum jedno - nie czwarta część. 2-3%. Wojny nie ma w Turcji i kilku innych krajach Bałkanów. Ci, którzy idą dalej w Europę nie uciekają już przed wojną, bo wojny po drodze nie ma. Ci nieliczni, którzy faktycznie zamierzają uczciwie pracować, zadziałali zgodnie z wytycznymi unijnymi, zarejestrowali się w pierwszym kraju Unii do jakiego weszli, etc. Ci, co doszli do Niemiec to już 100% imigranci zarobkowi. I to właśnie takich ludzi chce się nam wepchnąć.

Chrześcijanie - zgoda. Ale część muzułmańska? Nie da się, bo lewackie pomysły pt. łączenie rodzin. Gdy mówi się o 7 czy 12 tysiącach imigrantów, ma się na myśli 50-70 tysięcy, bo wbiją tutaj całe ich rodziny. Nie można więc wziąć samych kobiet i dzieci. A na dodatek nie puścisz ich samopas, na początek muszą być ośrodki, więc tak cy siak powstaną enklawy, bo się na pewno zaczną osiedlać w pobliżu ośrodków/meczetów. Możemy próbować się czarować, ale to nie zmienia najważniejszego - to jest wojna. Albo dzisiaj ich odgonimy i będą sobie żyli nadal u siebie, albo nie zrobimy nic. A wtedy za 30 lat my im lub oni nam zrobią Auschwitz.

Cytat:Prawicowe totalitaryzmy to przede wszystkim faszyzm (głównie w sferze obyczajowej i koncepcji wszechwładnego państwa), frankizm oraz nazizm.
Faszyzm - Korporacyjna odgórnie gospodarka, gdzie korporacje są de facto podległe rządowi, który jak się uprze może zrobić z nimi co zechce, jest taki... nie skoligacony z socjalistycznymi pomysłami na gospodarkę Tongue Zupełnie.
Frankizm - Zacytuję (z pamięci) Hitlera, z czasów jak Franco wykręcił się od ataku na Gibraltar. "Powinniśmy byli poprzeć w Hiszpanii republikanów. Z socjalistów łatwo zrobilibyśmy narodowych socjalistów." A poza tym - istnieje zasadnicza różnica między autorytaryzmem i totalitaryzmem Tongue
Nazizm - "Narodowy socjalizm".

I zacznijcie, qrca wodna, rozumieć, że podział lewica-prawica nie jest linią, tylko, cholera, osią współrzędnych. Czym innym jest lewactwo "moralnościowe", a czym innym gospodarcze. I mówię to nawet nie próbując wchodzić w pełne 3D z dodatkową osią pt. wolność osobista-kontrola państwowa.
Cała moja twórczość, z której jestem zadowolony:
Na zwłokach Imperium[fantasy]
I to jest dokładnie tak smutne jak wygląda.

Komentuję fantastykę, miniatury i ewentualnie publicystykę, ale jeśli pragniesz mego komentarza, daj mi znać na SB/PW. Z góry dziękuję za kooperacje Tongue
Odpowiedz
#68
Socjalizm to nic innego jak kradzież, więc nawet jeśli nie nazwiemy go systemem totalitarnym, to wciąż pozostaje systemem niemoralnym.

Socjalizm to nowa forma niewolnictwa - Alexis de Tocqueville

Najprostsze, mam wrażenie, rozróżnienie między "lewicą" a "prawicą":

Prawica - stawia przede wszystkim na indywidualizm, nawet jeśli wiąże się to z ryzykiem, ale z ryzykiem związana jest również prawdziwa wolność.

Lewica - stawia przede wszystkim na kolektyw i poczucie bezpieczeństwa. Tutaj państwo tak o mnie dba, że często traktuje mnie jak kretyna, który nie potrafiłby zadbać sam o siebie, więc musi na przykład mieć receptę, by kupić odpowiednie lekarstwo.

Oczywiście jest to podział uproszczony. Pominąłem podejście do religii i tradycji.
Odpowiedz
#69
Pojęć lewica i prawica nie powinno się już stosować bo znaczenia tych słow za bardzo się rozmyły ostatnio.
I don't mean to sound bitter, cold, or cruel, but I am, so that's how it comes out.
Odpowiedz
#70
Znajdź lepsze.
Cała moja twórczość, z której jestem zadowolony:
Na zwłokach Imperium[fantasy]
I to jest dokładnie tak smutne jak wygląda.

Komentuję fantastykę, miniatury i ewentualnie publicystykę, ale jeśli pragniesz mego komentarza, daj mi znać na SB/PW. Z góry dziękuję za kooperacje Tongue
Odpowiedz
#71
Rozmyły się, fakt.

I nie "znajdź lepsze", tylko zgódź się z Sithem. Nie jesteś pępkiem świata Wink
Odpowiedz
#72
Toto co jest teraz w Korei, też od komunizmu wylazło, Nazizm (czyli narodowy socjalizm) a więc jednak lewica...
Czyli miałem poniekąd rację. Większość tego co złe, z lewicy się wylęgło....

Robe, masz rację. Podział Lewica - Prawica przedstawiłeś możliwie najbardziej prawicowo.

Nawet, gdyby wszystkie leki można było sobie legalnie kupić, to i tak recepta pewnie by istniała. Nawet jako nieformalna notatka na której lekarz napisze ci co masz sobie kupić. Przecież tych fikuśnych nazw nie zapamiętasz.

Niestety nasza prawica zachowuje się czasem trochę jak lewica. Chce dawać po 500 złoty na każde dziecko na miesiąc. A to jeden z najlepszych sposobów na zafundowanie sobie patologii. No bo patole będą sobie te dzieci robić, żeby żyć z socjalu, a ja (bezdzietny) będę musiał na nich pracować. Albo te zniżki podatku dla najuboższych... Te nasze podatki, to karanie za to, że ktoś umie pracować i robić pieniądze, a głaskanie po główce za próżniactwo.
Moim zdaniem podatek powinien być stały co do wartości i liczony od "łba". Żyjesz w tym państwie to masz zapłacić określoną stawkę (niezbyt wysoką), niezależną od tego ile zarabiasz. Nie możesz zapłacić? Odpracuj określoną ilość godzin. Pracy nie zabraknie.
A jak nie chcesz, to przymusowo.
Zwolnieni powinni być tylko ludzie chorzy, niepełnosprawni itp.
corp by Gorzki.

[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz
#73
Gorzki, PiS to lewica przecież.

Moi "znajomi" pojechali sobie do Islandii "pracować", ale gdy dowiedzieli się o tamtejszym socjalu, zdecydowali się na bezrobocie. Przecież to jest okradanie innych ludzi, jak słusznie zauważyłeś.

Dlatego ja "robię" pieniądze na lewo. Tutaj mogę o tym napisać, bo jestem tylko nickiem Wink O emeryturę się na razie nie martwię. Mam nawet pewien plan na starość.
Odpowiedz
#74
PiS to prawica tylko taka niepoprawna.

Odpowiedz
#75
Ta. Równość i wspólnota. Wolnościowcy na maksa.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości