Poleć mi...
#16
A Patrol o zmroku? A tańce na śniegu? (bardzo fajny, lekki sf, też Siergieja Łukianienki)
Marks BorderPrincess napisał(a):Kto tam był sędzią, bo czegoś nie czaje. Skoro Laik zaledwie kopnął w udo, a Andrzej trafił z pięści w twarz, to czemu Laik wygrał turniej?

Odpowiedz
#17
Turgieniew, Gogol, Odojewski, Lermontow... (czytałam głównie ich opowiadania, mnie przypadły do gustu)
Odpowiedz
#18
Metro 2033 i 2034 oraz wszystkie książki osadzone w świecie Głuchowskiego.
Don't get too close
It's dark inside
It's where my demons hide...


"The Edge... there is no honest way to explain it because the only people who really know where it is are the ones who have gone over."
Odpowiedz
#19
Dzięki bardzo, zaczynam od literatury klasycznej (wlaśnie te oczywistości, jak Zbrodnia i Kara czy Mistrz i Małgorzata), potem zabiorę się za coś nowszego Smile
"By człowiek był człowieka bratem, trzeba go wpierw przećwiczyć batem"
Odpowiedz
#20
Miasto które warto odwiedzić i zostać na weekend (oprócz Krakowa) Tongue
[Obrazek: Piecz2.jpg]
Odpowiedz
#21
(26-06-2013, 15:17)emyk888 napisał(a): Miasto które warto odwiedzić i zostać na weekend (oprócz Krakowa) Tongue

Polecam Wrocław. A z tych mniejszych to Nysę - mała, ale sporo się tam dzieje i sporo jest to zobaczenia.

You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#22
Nad Wrocławiem się zastanawiałam, ale w końcu zrezygnowałam. Nysa, nigdy nie byłam w sumie... Zastanowię się Wink dzięki Root.
[Obrazek: Piecz2.jpg]
Odpowiedz
#23
(26-06-2013, 15:31)emyk888 napisał(a): Nad Wrocławiem się zastanawiałam, ale w końcu zrezygnowałam. Nysa, nigdy nie byłam w sumie... Zastanowię się Wink dzięki Root.

Nysa to moje rodzinne miasto, jak coś to pytaj Smile

Z ciekawostek - katedra w Nysie ma najbardziej stromy dach w Europie Big Grin Tongue
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#24
Okej Big Grin jak zdecyduję w którą stronę chce jechać, będę pytała Tongue
[Obrazek: Piecz2.jpg]
Odpowiedz
#25
Poleć mi ktoś zabójczo śmieszną komedię, gdzie kapcie spadają, a gałki oczne wylatują z łzami, a potem się zdycha ze śmiechu.
Tylko, żeby to było coś pozytywnego! Muszę się porządnie zrelaksować po całym dniu nauki, planowania i ogarniania różnych rzeczy oraz po wczorajszej ciężkiej rozmowie na trudne tematy.
Komentując dzielę się osobistymi, subiektywnymi odczuciami, nie poczuwam się do znajomości prawdy absolutnej Wink

W cieniu
Nie ma
Czarne płaszcze

[Obrazek: Piecz1.jpg] 

Odpowiedz
#26
''Skrzydełko czy nóżka'', ''Hibernatus'' i inne z Louisem de Funes.
Kto ma oczy niechaj czyta
Kto ma ręce niechaj pisze
Odpowiedz
#27
Poleci mi ktoś film psychologiczno - fantastyczny, trochę patetyczny, ale oryginalny, wciągający, mroczny, magiczny i z porządnym klimatem "dorosłej" bajkowości? <wiem, mam straszne wymagania> Coś jak Burton, Gaiman, Donnie Darko, film Imaginaerum Nightwisha (o ile ktoś zna)... te obszary.
Odpowiedz
#28
"Czas Cyganów" - jeżeli lubisz bajkowość w romskim wydaniu, to jest kawał porządnego filmu.
Odpowiedz
#29
Prawdziwe hard SF, a nie jakaś hybryda. Poleci ktoś?
Wiersze mam grafomańskie, a rymy jak psy bezpańskie.
Brudne i mętne, jakby z powalonej głowy wzięte.
Nie wkładam w nie wiele pracy, są głupie... jak pies bacyCool
Odpowiedz
#30
(06-11-2013, 16:07)Test0wanie napisał(a): Prawdziwe hard SF, a nie jakaś hybryda. Poleci ktoś?

"Fundacja" Asimova, "Solaris" Lema, wiele powieści i opowiadań R. Silverberga... Tyle z pamięci na szybko.
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości