Orientacje seksualne
#46
"Gej w niewielkim kraju afrykańskim"?
Nie. Po pierwsze, nie chodzi tylko o Afrykę - bo homoseksualizm karany jest na całym świecie.
Jeśli państwa, które mają po 30, 50, 70 czy 150 (Nigeria) milionów mieszkańców uznajesz za niewielkie, to nie wiem, jakie będą duże - chyba tylko Chiny.
Gdyby policzyć liczbę ludności w krajach, które karzą homoseksualizm, to wyszłoby kilkaset milionów, a to oznacza, że chińscy oponenci wcale nie są o wiele ważniejsi.

Co więcej, chińska opozycja to nie jest problem lokalny. Bo gdyby Kościół zaczął nawoływać do wychodzenia na ulice, protestowania przeciwko chińskim władzom i katolicy by go posłuchali, to na ulice wyszłoby miliony osób (w samej Polsce), a takiej mobilizacji przemilczeć by się po prostu nie dało.

No i wreszcie karanie homoseksualizmu ma miejsce na całym świecie i na każdym kontynencie (nawet w Europie - Czeczenia), natomiast chińscy dysydenci są... tylko w Chinach.
Odpowiedz
#47
Cytat:Nasi księża grzmią w kazaniach o sodomitach, bo u nas sodomia jest problemem. Myślimy lokalnie.

?!?!?!?!?! Że sodomici w Polsce są problemem? To ja chyba źle rozumiem to słowo, bo pierwsze słyszę.

Co do tematu: nie obchodzi mnie kto z kim śpi. Nie podoba mi się nachalna agitacja ze strony homoseksualistów. Wszelkie te parady to de facto debilizm. Co do adopcji dzieci, to też jestem na nie, ale z innego powodu: takie dziecko nie miałoby życia w szkole, jakby na jaw wyszło, że ma np. dwie mamusie, lub dwóch tatusiów.
Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubańczykom! Just call me F.
Odpowiedz
#48
Ja generalnie jestem za związkami partnerskimi, małżeństwami, nawet za adopcją dzieci (wszak lepiej mieć dwóch tatusiów niż nie mieć w ogóle), ale nie w obecnej sytuacji. Dlaczego, to napisał Fiteł. Natomiast gdyby polskie społeczeństwo stało się w tej sprawie bardziej zachodnie, to byłbym za.
Odpowiedz
#49
Chodzi mi o jakieś tam państwo. Rzuciłem Afryką, bo o Afryce gadaliśmy. Weź sobie dowolne małe państwo na dowolnym kontynencie. W porównaniu z Chinami niewielkie. I nie chodzi tylko o ludność, ale i gospodarkę. Więcej strat by było z takiego embarga na Chiny niż z nawet wojny z Nigerią (kto wie kiedy skończy się tolerancja bojowników o tolerancję).

Nie chodzi tylko o chińską opozycję. Kuba, Rosja... Tam jakoś wielkich sankcji się nie nakłada, Rosja jest bliska nakładaniu sankcji za bronienie opozycji.

W Chinach da się przemilczeć wiele rzeczy (cenzura internetu). I wystrzelać wielu ludzi. Pamiętasz Plac Tiennamen? Co robi sobie chiński sekretarz partyjny z Amnesty International? No? W Stanach niech sobie protestują, on będzie się rządził jak chce, dopóki Europa chce kupować rzeczy made in China. Głos Kościoła do protestów jest dla chińskich konfucjanistów czy ateistów głosem głowy małego państwa o dość sporym potencjale dyplomatycznym. Albo głosem wroga ideowego, którego stronników trzeba będzie tępić tym bardziej..

Fiteł:
Jak dla mnie są problemem. Patrz Ponton demoralizujący dzieci w szkołach.
"Problem w tym, mili moi, że za mało tu kowboi, a za dużo się wypasa świętych krów"
Z. Hołdys, Lonstar, "Countrowersja" 

Kroniki Białogórskie: tom I - http://www.via-appia.pl/forum/showthread.php?tid=2143 (kto szuka ten znajdzie wersję płatną Wink ); tom II - http://www.via-appia.pl/forum/showthread.php?tid=9341.

kronikibialogorskie.pl, czyli najbrzydsza strona www w internetach
Odpowiedz
#50
Ponton demoralizujący? Punkt widzenia zależy od punktu widzenia. Ale to jest temat o homoseksualizmie, a nie o działaniach Pontonu ("promocja homoseksualizmu", jak to nazywacie, jest tylko jednym z nich).

Ja sam sądzę, że gej skazany na karę śmierci w Iranie jest tak samo ważny jak dysydent skazany na karę śmierci w Chinach.
Odpowiedz
#51
Coś mi tu nie bangla, bo albo dyskutujemy o homoseksualistach, albo o sodomitach, a z tego co ja wiem to ludzie, którzy odbywają stosunki ze zwierzętami. Więc ocb?
Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubańczykom! Just call me F.
Odpowiedz
#52
Bo niektórzy katolicy uznają gejów za sodomitów (ale pederastów, jak kto woli, polecam poczytać Frondę albo stronę Instytutu Piotra Skargi Big Grin).
Odpowiedz
#53
To ci, co tam uważają powinni zostać cofnięci do podstawówki, bo to zupełnie dwa różne pojęcia.
Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubańczykom! Just call me F.
Odpowiedz
#54
znam rodzinę homoseksualną, wychowującą dwójkę dzieci z poprzedniego związku biseksualnego partnera - dzieci nie narzekają ani nie mają problemów, tak samo ich rodzice.
opinie wyrażane przez Liwaj są jej subiektywnym zdaniem - zwyczajnie dzieli się własnymi wrażeniami, uczciwie, nie pomijając żadnych kwestii, bo wierzy, że inni postąpią tak samo w stosunku do oceny jej utworów.
Odpowiedz
#55
Wszystko ładnie pięknie dopóki tego nie widać, ciekawe jak zdanie nie których sprawdziło by się gdyby faktycznie zetknęli się z tym w oko w okoWink
[Obrazek: Piecz2.jpg]






Odpowiedz
#56
rodzina ta funkcjonuje normalnie w szarym polskim zacofanym konserwatywnym i jakim tam jeszcze społeczeństwie. kiedy człowiek twarzą w twarz spotyka się z człowiekiem, nie ma czegoś takiego jak problem tolerancji. po prostu człowieka się toleruje, bo jest w porządku, albo gnoi, bo w porządku nie jest. ale to kwestia charakteru, nie preferencji życia.
opinie wyrażane przez Liwaj są jej subiektywnym zdaniem - zwyczajnie dzieli się własnymi wrażeniami, uczciwie, nie pomijając żadnych kwestii, bo wierzy, że inni postąpią tak samo w stosunku do oceny jej utworów.
Odpowiedz
#57
A propos sodomitów:

Cytat:Grzech ten dzieje się wtenczas, gdy się czyni jakie bądź grzechy cielesne z osobami tej samej płci; albo też i z osobami drugiej płci, lecz w sposób przeciwny naturze, przyrodzeniu, w taki, w jaki nawet bydlęta nie czynią. Stąd i w małżeństwie prawowitym może się ten grzech znachodzić, a to wtenczas, gdy powinności małżeńskie spełniają się nie w sposób wskazywany przez naturę, przyrodzenie. Lecz dość tego opisania. Kto ma wątpliwości jakie lub niepokój czuje w sumieniu, niech się pyta na spowiedzi. Tam mu powiedzą, czy jest grzech i jaki.

Źródło: http://www.ultramontes.pl/Grzech_sodomski.htm

Jak widać, katolicy posługują się nieco innym językiem, niż reszta społeczeństwa.

Edit:
Czyli wychodzi, że sodomia jest synonimem seksu analnego. Dziwne...
Odpowiedz
#58
http://slowniki.gazeta.pl/pl/sodomita

Ja zawsze rozumiałem to w tym znaczeniu, z taką interpretacją spotykam się po raz pierwszy.
Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubańczykom! Just call me F.
Odpowiedz
#59
Cytat:przestarz. to samo, co pederasta

A to otwiera drogę do uznania homoseksualistów za sodomitów, bo pederastia to dla niektórych także i homoseksualizm w ogóle. Czyli tzw. "grzech sodomski" w Kościele jest zrównany z morderstwem.
Odpowiedz
#60
tak, to chyba w filmie "Total Eclipse" z Leonardo DiCaprio było ukazane postrzeganie gejów jako sodomitów... film polecam : D
opinie wyrażane przez Liwaj są jej subiektywnym zdaniem - zwyczajnie dzieli się własnymi wrażeniami, uczciwie, nie pomijając żadnych kwestii, bo wierzy, że inni postąpią tak samo w stosunku do oceny jej utworów.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości