Jakie ostatnio kupiliście lub czytaliście książki?
#61
Ja ostatnio kolekcjonuję tomy z serii Honor Harrington. Naprawdę przyjemna lektura. Wczoraj dorwałem się do "Nie tylko Honor" ;-)
Cała moja twórczość, z której jestem zadowolony:
Na zwłokach Imperium[fantasy]
I to jest dokładnie tak smutne jak wygląda.

Komentuję fantastykę, miniatury i ewentualnie publicystykę, ale jeśli pragniesz mego komentarza, daj mi znać na SB/PW. Z góry dziękuję za kooperacje Tongue
Odpowiedz
#62
Ja za to niedawno kupiłam piątką część sagi GONE. Czekałam na nią dość długo (kilka miesięcy) i ostatnio przypadkiem na nią wpadłam Big Grin
The Earth without art is just eh.
Odpowiedz
#63
Ostatnio nic nie kupiłem, a aktualnie czytam "Śmierć Wergilego" Hermanna Brocha.
Odpowiedz
#64
Nic nie kupiłam,a le wypożyczyłam. Smile Jak w większości przypadków. I dostałam.
Przeczytałam ,,Metro 2033", zaczęłam ,,Metro 2034"(mam wrażenie, że gorsze od świetnej, pierwszej części) i wchłonęłam ,,Uprowadzona". Odnośnie tej ostatniej książki byłam zaskoczona, że tekst całkiem dobry, w nietypowej narracji (bo to list, tylko że na ponad trzysta stron). Do powiedzenia 'nie oceniaj książki po okładce' powinno dojść 'ani po blurbie'.
Odpowiedz
#65
Kupiłam... "Gra w klasy".
Zam­knięci w pik­se­lach z cza­sem łączy­my tyl­ko trzy barwy...

© Wszelkie prawa zastrzeżone.
Odpowiedz
#66
Patrick Senecal "Oko za Oko" i "Alicya" - recenzje zamiscilem na forumWink
Jgbart, proud to be a member of Forum Literackie Inkaustus since Nov 2009.
http://www.youtube.com/watch?v=4LY-n9nx5...re=related

Necronomicon " Possesed Again" \m/
Necrophobic "Hrimthursum" \m/

EVERYONE AGAINST EVERYONE - CHAOS!
Odpowiedz
#67
ja Sapkowski "Biedronka Billing"
Adolf Wojodtyla "Dużo, tanio, taczką"

więcej lektur nie pamiętam,
za wszystkie szczerze żałuję
i postanawiam się naprawić
Odpowiedz
#68
Dostałam i przeczytałam "Mogliby w końcu kogoś zabić". Przeczytałam też "Więźnia nieba" Zafóna i "Kochanka jej wysokości" Uładzimiera Arłou. W obróbce "Ostatnie terytorium" Jurija Andruchowycza Smile

Polecam zwłaszcza Arłou - w Polsce mało znany chyba, a jak na moje po prostu geniusz. Uwielbiam jego wstawki autobiograficzne, świetna autoironia, wnikliwa obserwacja świata. Super!
"KGB chciało go zabić, pozorując wypadek samochodowy, ale trafił kretyn na kretyna i nawet taśmy nie zniszczyli." - z "notatek naukowych" Mestari

Odpowiedz
#69
T. Parnicki "Koniec 'Zgody Narodów'"
Odpowiedz
#70
Ostatnio... Historię brzydoty Umberto Eco, świetnie napisana i polecam każdemu. A teraz biorę się za historię piekna
[Obrazek: tumblr_mc8n6nAGxC1rjwof6o1_400.png]
Odpowiedz
#71
Ostatnio to:
T.Parnicki "Sam wyjdę bezbronny"
T.Parnicki "Rozdwojony w sobie"
N.Davies "Boże igrzysko"
M. Vargas Llosa "Miasto i psy"
Odpowiedz
#72
Kupione i przeczytane:

R. Cichowlas i Kyrcz Jr. - "Efemeryda"
Preston i Child - "Laboratorium"

Wypożyczone i przeczytane:

W. Cejrowski - "Rio Anaconda"
George R. R. Martin - "Gra o tron" i "Starcie królów"

A w kolejce do przeczytania: Karen Rose "Krzycz dla mnie". Zapowiada się ciekawie. Big Grin
Odpowiedz
#73
Ja ostatnio zakupiłem:

A. Ziemiański: Trylogię Achaji + 1 tom drugiej planowanej trylogii w tym samym świecie
P. Pullman - Trylogię Mrocznych materii (Złoty kompas to pierwszy tom, gdyby ktoś nie wiedział)
O.S. Card - Seria o 'Enderze'

Obecnie czytam:

K. Chance - Dotyk Ciemności
Odpowiedz
#74
(09-06-2012, 21:23)eyesOFsoul napisał(a): Kupiłam... "Gra w klasy".

Mistrz.


(23-10-2012, 09:57)Zguba napisał(a): O.S. Card - Seria o 'Enderze'

Ender rządzi. Polecam jeszcze cykl o Alvinie Stwórcy tegoż autora.

Ja ostatnio przymierzam się do ponownej lektury "Lodu" Dukaja, myślałem też o powrocie do "Gry w klasy", tylko czytając ją wg drugiego klucza teraz... Jako że nie wolnego czasu prawie nie mam, ciężki to wybór... Smile

Planuję natomiast zakup "Pieśni Lodu i Ognia", mam na tę sagę straszną chrapkę po obejrzeniu dwóch sezonów "Gry o tron". No i w grudniu będę w Polsce, a to oznacza 4. tom "Pana Lodowego Ogrodu"!

You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#75
(23-10-2012, 11:42)rootsrat napisał(a): Planuję natomiast zakup "Pieśni Lodu i Ognia", mam na tę sagę straszną chrapkę po obejrzeniu dwóch sezonów "Gry o tron".

Polecam, ta saga jest tak zaje..., że ciężko się od niej oderwać. Big Grin Tylko droga ( Sad ), dlatego czytam z biblioteki.

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości