Jakie ostatnio kupiliście lub czytaliście książki?
#46
(21-10-2011, 13:24)Rafał Growiec napisał(a): Dziś kupiłem książkę, która na pewno poruszy moje serce. Nad którą będę płakał, dzięki której wzniosę się ponad moje możliwości, na którą zwalę winę za każdą porażkę... "Podręcznik łaciny dla lektoratów szkół wyższych"...

Dzięki takiej książce i lektorce po 70tce znienawidziłam ten język Wink Ale zaliczyłam go na 4 ;P
(NIC nie pamiętam już z łaciny)
Odpowiedz
#47
Miałem łacinę dla prawników. Zaliczyłem tylko dzięki. Temu że miałem ten przedmiot już w liceum. Podręcznik mam do dzisWink
Jgbart, proud to be a member of Forum Literackie Inkaustus since Nov 2009.
http://www.youtube.com/watch?v=4LY-n9nx5...re=related

Necronomicon " Possesed Again" \m/
Necrophobic "Hrimthursum" \m/

EVERYONE AGAINST EVERYONE - CHAOS!
Odpowiedz
#48
"Roland" i "Powołanie Trójki" za mną, jestem w połowie "Ziemi Jałowej". Autorem jest oczywiście S.King.

Gorąco polecam, wspaniale spędzony czas z książką.Smile
Odpowiedz
#49
"Dżuma" A. Camus'a - dołączyła do listy moich ulubionych książek w pakiecie z "Pamiętnikami Adama i Ewy" M. Twain'a Smile.
Odpowiedz
#50
"2586 Kroków" i "Ruda Sfora" Kossakowskiej.

W poniedziałek jadę do sklepu, matka wróciła z pracy zza granicy i mam obiecany zakup ośmiu książek :O
Cała moja twórczość, z której jestem zadowolony:
Na zwłokach Imperium[fantasy]
I to jest dokładnie tak smutne jak wygląda.

Komentuję fantastykę, miniatury i ewentualnie publicystykę, ale jeśli pragniesz mego komentarza, daj mi znać na SB/PW. Z góry dziękuję za kooperacje Tongue
Odpowiedz
#51
Zazdroszczę Wink. Ja mam zwyczaj kupowania zagranicznych książek z krajów, które odwiedzam, np. w wakacje. Świetna pamiątka.
Odpowiedz
#52
Ja ostatnio dostawałem tylko. "Lód" Dukaja, "Mesjasza Diuny" I "Dzieci Diuny" Herberta i "Bastion" Kinga. Na razie przeczytałem Mesjasza, 1/4 Lodu i 1/3 Dzieci Big Grin
Lovercraft

"Każda godzi­na ra­ni, os­tatnia zabija."
Odpowiedz
#53
Ostatnio, a więc w przeciągu jakiś trzech ostatnich miesięcy kupiłam:

"Boży Bojownicy" - Sapkowskiego, bo głupio byłoby poprzestać na jednym tomie.
"Opowieści Niedokończone" Tolkiena, bo były w promocji za 11zł
"Czarownice z Salem Falls" - Jodi Picoult (co prawda jako prezent dla mamy, ale jak się mieszka razem, to nie ma to większego znaczenia)
"Na posłaniu z Trawy" - Lian Hearn

Teraz jeszcze to wszystko przeczytać... I nie zdradzić reszcie domowników, że oprócz trzeciej pozycji kupiłam jeszcze jakieś książki, bo marny mój los... Undecided
W księżycowym jasnym blasku
widziałam ciemne krople krwi,
co po twej dłoni na piasek spływały

Odpowiedz
#54
"Królikarnia" Maciej Guzek

Fajne, bo nawiązujące do nas, Polaków. Jednak pozostawia jakiś taki... niedosyt? To złe słowo bo pokazuje, że coś było świetne i nagle się skończyło. Tutaj było dużo fajnych momentów, ale miałem wrażenie, że pewne fragmenty były nieco nieprzemyślane i tak jakby bez polotu napisane. Tym niemniej nie żałuję, że książkę kupiłem Smile
Odpowiedz
#55
Ja zacząłem właśnie 'Mężczyzn, którzy nienawidzą kobiet'. Jak na klasyczny bestseller przystało, poziom niski, byle się działo Big Grin póki co, a jestem naprawdę na początku, bardzo spodobało mi się 'brutalne oddawanie strzałów ostrzegawczych' oraz fakt, że ogólnokrajowe śledztwo z zaangażowaniem CBŚ i laboratorium kryminalistycznego jest wszczynane z powodu takiego, że jakiś facet co roku dostaje zasuszonego kwiatka Big Grin rzeczywiście, przestępstwo... mam nadzieję, że zostanie to jakoś logicznie uzasadnione później w książce.
Odpowiedz
#56
Jeśli chodzi o czytanie, to ostatnio zaczęłam "Przeminęło z wiatrem".

Lubię literaturę w "starym stylu", więc podoba mi się, nawet bardzo podoba, chociaż czasem liczę strony do końca rozdziału.
W księżycowym jasnym blasku
widziałam ciemne krople krwi,
co po twej dłoni na piasek spływały

Odpowiedz
#57
czytam. Dziennik Rumowy. Smile
Don't get too close
It's dark inside
It's where my demons hide...


"The Edge... there is no honest way to explain it because the only people who really know where it is are the ones who have gone over."
Odpowiedz
#58
Ostatnio przeczytałem dwie książki Markusa Zusaka - "Złodziejkę książek" i "Posłańca". Jak dla mnie - obie genialne i przy obu można się wzruszyć... Polecam!
A teraz leci "Gra o tron", później zamierzam "Wojnę królów" Martina George'aSmile
Odpowiedz
#59
Jestem w trakcie czytania "Antybaśni z 1001 dnia" Marcina Wolskiego. Nie polecam, wręcz nakazuję przeczytać Tongue
Świetna zabawa baśniowymi, i nie tylko, motywami, dużo poczucia humoru i sporo erotyzmu (na szczęście nie w tak dennej formie, jak niekiedy widuje się we współczesnej fantastyce), takie postapo-fantasy.
Odpowiedz
#60
Ja właśnie skończyłam dwie powieści wydane razem(bo krótkie dość) - "Tysiąc żurawi" i "Śpiące piękności" japońskiego pisarza Kawabaty Yasunari. Świetnie przybliża codzienność i obyczajowość Japonii, genialny sposób opisywania zarówno akcji, jak i wnętrz bohaterów. Widzę teraz, jak bardzo różnią się od siebie ludzie z różnych kontynentów.
Komentując dzielę się osobistymi, subiektywnymi odczuciami, nie poczuwam się do znajomości prawdy absolutnej Wink

W cieniu
Nie ma
Czarne płaszcze

[Obrazek: Piecz1.jpg] 

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości