Jakie ostatnio kupiliście lub czytaliście książki?
#31
(05-10-2011, 21:12)mmavinash napisał(a): Jak lubita mity, symbole, diabłów i anieli oraz a little bit of magic to polecam 'Amerykańscy Bogowie' Neila Gaimana oraz 'Dobry Omen' tegoż, w kolaboracji z T. Prachettem.

Tę pierwszą pozycję również polecam, świetny kawałek prozy!
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#32
Ostatni tom sagi "Oko Jelenia" Pilipiuka. Tym samym mam już całość przeczytaną.
Odpowiedz
#33
Warto? Bo ja przeczytałem 1. część i tak średnio mi przypadła do gustu...
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#34
Pierwotnie miało wyjść chyba 7 tomów "Oka". Przeczytałem 5, wyszła szósta, więc prawdopodobnie w najbliższym czasie zakupię. Według mnie warto, aczkolwiek nużyli mnie trochę wyidealizowani młodzi bohaterowie. Zbyt czyści wszyscy są w tej serii. Mimo wszystko warto przeczytać, survival i te sprawy - miło się czyta.
Masssssakra.

[Obrazek: 29136-65e26c5e68f2a8b1dc4d3c4283a1bf34..gif]
Odpowiedz
#35
Miło się czyta i szybko - Fabryka Słów tak robi ksiażki, że na stronę wchodzi mało tekstu, litery są duże, a książka nabiera wagi. Z drugiej strony są bardzo ładne....

Według mnie, po przeczytaniu całej sagi czuję rozczarowanie. Ostatnia książka miała wyjaśnić wszystko i dać jakieś sensowne rozwiązanie, a tymczasem wydawało mi się, że autorowi już zabrakło pomysłów i fabuła zrobiła się sztywnie liniowa. Zauważyłem coś takiego, że bohaterowie (gdy byli rozdzieleni) siedzieli zazwyczaj na dupskach i czekali na rozwój wypadków i wtedy zawsze mieli kłopoty tj ktoś ich napadał, jakieś zbiry lub mordercy, a oni sie bohatersko bronili. Według mnie trochę to sztywnie wyglądało, bo gdyby to złożyć do kupy to można by jedną ksiażkę na to poświecić, na same te walki ze zbirami.

Jakbym miał polecać, to pierwsze 3 książki są w miarę dobre. Pan Wilków również nie najgorszy, ale ostatnie dwa tomy raczej kiepskie.
Odpowiedz
#36
Hm, ufając Waszemu osądowi chyba dam sobie spokój z resztą sagi w takim razie...
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#37
Polecam opowiadania, są naprawdę świetne:
"Czerwona gorączka" oraz "2586 kroków".
Rewelacyjne. Świetna narracja, zaskakujące pomysły. Kwintesencja pomysłowości i kunsztu Pilipiuka. Z czystym sumieniem polecam Wink
Odpowiedz
#38
Właśnie skończyłem czytać "Ostatni powiernik pierścienia" Kiryła Jeskova. Powieść (dwa tomy) ukazuje przebieg "Wojny o pierścień" z innej perspektywy niż Tolkien, mianowicie z perspektywy przegranych. Polecam bardzo tym, którym nie do końca przypadła do gustu tolkienowska wersja wydarzeń.

Na biurku, czekają na mnie w następnej kolejności "Charakternik" i "Przenajświętsza Rzeczpospolita" Piekary Smile

A no i na wakacjach przeczytałem Prachetową trylogię o nomach, mianowicie "Nomów księga wyjścia", "Nomów księga kopania" i "Nomów księga odlotu". Jeśli ktoś nie miał styczności z tym autorem, to bardzo polecam, a jeśli ową styczność już miał, to tym bardziej Smile
Nie robię wyjątków. Czarny, niebieski, pomarańczowy, czy nawet zielony jak zajdzie potrzeba.
Odpowiedz
#39
To ja fanom horroru polecę Leksykon filmowego horroru Bartłomieja Paszylka. To moje najlepiej wydane 12 złotych od czasu promocji w Stokrotce na Harnasie. Napisane z takim luzem i wyczuwalną pasją, że dla fana gatunku stanowić może prawdziwy skarb. A do tego film Hellraiser w gratisie. ;]
Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubańczykom! Just call me F.
Odpowiedz
#40
Kilka dni temu kupiłam dwie książki: "Gildia magów" Trudi Canavan i "Trans" Gretkowskiej Smile

Ale ciężko mi się do nich zabrać, bo mam kolejkę... Kończę czytać "Rodzinę Borgiów" i mam jeszcze ""Złota młodzież PRL" Praska.

A tu jeszcze pisanie mgr i czytanie tych wszystkich artykułów... bleeh
Odpowiedz
#41
Dziś kupiłem książkę, która na pewno poruszy moje serce. Nad którą będę płakał, dzięki której wzniosę się ponad moje możliwości, na którą zwalę winę za każdą porażkę... "Podręcznik łaciny dla lektoratów szkół wyższych"...
"Problem w tym, mili moi, że za mało tu kowboi, a za dużo się wypasa świętych krów"
Z. Hołdys, Lonstar, "Countrowersja" 

Kroniki Białogórskie: tom I - http://www.via-appia.pl/forum/showthread.php?tid=2143 (kto szuka ten znajdzie wersję płatną Wink ); tom II - http://www.via-appia.pl/forum/showthread.php?tid=9341.

kronikibialogorskie.pl, czyli najbrzydsza strona www w internetach
Odpowiedz
#42
Rafał, z pewnością jest tak samo wspaniale napisana i wciągająca jak mój najnowszy nabytek, czyli "The Dead and their Possessions. The repatriation in principle, policy and practice"...
Odpowiedz
#43
"Przerażacze" Stephena Lawsa- całkiem niezły horror.
"Instynkt Śmierci" Bentley Little - dość brutalny i ponury thriler.
Jgbart, proud to be a member of Forum Literackie Inkaustus since Nov 2009.
http://www.youtube.com/watch?v=4LY-n9nx5...re=related

Necronomicon " Possesed Again" \m/
Necrophobic "Hrimthursum" \m/

EVERYONE AGAINST EVERYONE - CHAOS!
Odpowiedz
#44
Mi wczoraj nareszcie przyszły książki po polsku. Mianowicie dostałam dawno wyczekiwanego "Człowieka z Wysokiego Zamku" Philipa Dick'a oraz "Płyńcie łzy moje, rzekł policjant", "Bożą inwazję" i "Przez ciemne zwierciadło". Bonusem zdobyłam "Byłam schizofreniczką", "Kokaina. Zwierzenia narkomanki" i "Poganiacze Chleba" - wszystko autorstwa Barbary Rosiek.
Jeszcze nie wiem czy polecić któryś z wymienionych powyżej tytułów - stwierdzę, kiedy już przeczytam. :3
I may be schizophrenic...
But at least i have each other ~
Odpowiedz
#45
Moje ostatnie inwestycje to kryminały Aleksandry Marininej: "Kolacja z zabójcą", "Gra cudzym boisku", "Śmierć i trochę miłości", "Obraz pośmiertny". Wszystkie są świetne - chłonę jak gąbka Big Grin
"KGB chciało go zabić, pozorując wypadek samochodowy, ale trafił kretyn na kretyna i nawet taśmy nie zniszczyli." - z "notatek naukowych" Mestari

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości