Jakie ostatnio kupiliście lub czytaliście książki?
#1
Question 
Jakie ostatnio kupiliście książki lub też czytaliście. Ja kupiłam kolekcje Percy Jackson i Czerwona Piramida Ricka Riordana. Teraz czytam Czerwoną Piramidę wcześniej czytałam chyba wszystkim znaną Lassie wróć! Big Grin. Jeszcze wcześniej Watę Cukrową a po Czerwonej Piramidzie będę czytała Percy Jackson. Możecie też pisać jakie książki polecacie, bo ja np. Czerwona Piramida, książki Jacqueline Wilson, Lassie wróć!, Patty, Mała księżniczka.
Oceniam szczerze , mnie proszę także oceniać szczerzę .
Odpowiedz
#2
"Państwo" Platona i Gombrowicza,ale nawet wstyd mi pisać co za bzdety czytam :S
Jeśli masz jakieś pytanie,problem,zachciankę,marzenie lub potrzebujesz pomocy to wal śmiało. Postaram się odpowiedzieć/pomóc/spełnić o co prosisz. W końcu od tego też jestem.

X
Odpowiedz
#3
Oleg Zakirov "Obcy element"

Ostatnio jestem monotematyczna, ale to pomińmy Wink Grunt, że książka świetna.
"KGB chciało go zabić, pozorując wypadek samochodowy, ale trafił kretyn na kretyna i nawet taśmy nie zniszczyli." - z "notatek naukowych" Mestari

Odpowiedz
#4
A ja w autobusie w drodze do pracy czytam sobie teraz zbiór felietonów "A mój syn..." autorstwa Jacka Podsiadło. Felietony są krótkie, przepełnione błyskotliwymi spostrzeżeniami i sarkastycznym, nierzadko groteskowym humorem. Gorąco polecam!

[Obrazek: a-moj-syn--99900024466_83-240-0692-3_600.jpg]
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#5
root, czytałem te felietony. Bardzo w porządku ( szczególnie pojazd na Wojewódzkiego i Leszczyńskiego Wink )

Ja ostatnio kupiłem :

"Encyklopedia duchów i demonów" - Abel Ernest
"Podstawy buddyzmu" - Rupert Gethin
"Biała Afryka" - Bartłomiej Majzel
"Doba Hotelowa" - Bartłomiej Majzel
"Piąte królestwo" - Roman Honet

PS. Świetny temat, serio. Można "wyłapać" dobre tytuły.

Odpowiedz
#6
Postanowiłem sięgnąć po coś innego niż fantasy, żeby sobie poszerzyć horyzonty. Wink

Aktualnie czekam na:

[Obrazek: 85039_krwawy-poludnik_200.jpg]
Odpowiedz
#7
Stephen King "Christine" i "Miasteczko Salem". Dla fanów pozycje chyba obowiązkowe. Polecam.

Z zakupionych to "Bezsenność" wyżej wymienionego. Fajny surrealizm pod koniec, ale przegadana tak w 2/3 długości.
Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubańczykom! Just call me F.
Odpowiedz
#8
"Czerwona gorączka" Andrzeja Pilipiuka. Konkretny zbiór opowiadań. Nie jest to może literatura super wysokich lotów, ale dobrze się czyta. Czasami aż ciary przejdą po plecach, gdy czyta się w nocy Smile
"Operacja Dzień Wskrzeszenia" Andrzeja Pilipiuka. A tego nawet nie ruszyłem, więc nie powiem. Akcja rozgrywa się w postnuklearnej Polsce 2014 roku, także ciekawy kąsek Smile
Masssssakra.

[Obrazek: 29136-65e26c5e68f2a8b1dc4d3c4283a1bf34..gif]
Odpowiedz
#9
To pierwsze co wymieniłeś Malb to jeden z najlepszych zbiorów opowiadań jakie czytałem. Przebija go jedynie pierwszy tom sagi o Jakubie Wędrowyczu tegoż autora. Szczególnie spodobało mi się ostatnie opowiadanie jak to polski generał dokonał rozwałki na terytorium USa p otym jak tamci uwięzili polskiego bohatera wojennego. Miód!

"Operacja Dzień Wskrzeszenia" jest natomiast nieco inna niż to co wymieniłeś Malb. Opowieść o postnuklearnej Polsce jest raptem w pierwszym rozdziale. Reszta to już inna bajka, ale skoro nie czytałeś to nie będę Ci psuł zabawy Wink Według mnie jednak to był dobry zakup!
Odpowiedz
#10
Cytat:"Operacja Dzień Wskrzeszenia" jest natomiast nieco inna niż to co wymieniłeś Malb. Opowieść o postnuklearnej Polsce jest raptem w pierwszym rozdziale. Reszta to już inna bajka, ale skoro nie czytałeś to nie będę Ci psuł zabawy
Zgadzam się, jedna z ciekawszych książek Pilipiuka, choć może się wydawać nieco infantylna.

Ostatnio przeczytałem "Zaułek Łgarza" Wilsona. Gorąco polecam, przewrotna pseudobiografia, osadzona w latach 80 XX wieku na wyspach Wielkiej Brytanii. Okraszona czarnym humorem, zgryźliwością i dużą porcją ironii. Dodatkowo ciekawa zabawa formą (epika miesza się z dramatem, narracja przechodzi z pierwszoosbowej w trzecioosobową etc.). Miód, cud i orzeszki Smile
Borek- istota człekopodobna, ze skłonnościami do nałogów. Nie myśląca, nie czująca, konsumująca. Pragmatyk, darwinista społeczny. Politycznie: monarchista. Z zawodu: przynieś, podaj, pozamiataj w odlewni stali, oraz grafoman do wynajęcia, tłumacz mang.
Odpowiedz
#11
Mi się ostatnio udało wygrzebać w jakiejś bibliotece "Heban" Kapuścińskiego.
Nie mam na razie czasu, żeby się za to zabrać, a kupka książek do przeczytania rośnie.

P.S: Biblioteki są najlepszym miejscem na wagary Big Grin
nie jestem zupą pomidorową,
żeby mnie wszyscy mieli lubić
Odpowiedz
#12
Dzięki Kid.
Oceniam szczerze , mnie proszę także oceniać szczerzę .
Odpowiedz
#13
W Biedronce za 9,99 kupiłem "Szkieletową załogę" Kinga! <szczęśliwy>
Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubańczykom! Just call me F.
Odpowiedz
#14
Podobna sytuacja spotkała mnie tyle że w Auchan, gdzie za kwotę złotych 8 nabyłem "Groteski i nowele o miłości" Edgara Allana Poe w twardej, eleganckiej okładce!
Odpowiedz
#15
Ja z kolei nie miałam szczęścia do hitów cenowych, ale zakupiłam dwie książki Kinga: "Ręka mistrza" oraz "Historia Lisey". Co prawda literatura Kinga nie jest moim jakimś szczególnym faworytem, ale nigdy obok jego twórczości nie przechodzę obojętnie.
La fin justifie les moyens.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości