Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Witam
#5
Cytat:bądźcie wyrozumiali.
Co rozumiesz przez "wyrozumiali"? Wink Każdy kiedyś zaczyna i krytyka, nawet ostra (ale konstruktywna) powinna tylko zachęcać do poprawiania błędów.

1. Spację stawiamy PO przecinku, nigdy przed.
2. Pierwsze zdanie - policz ile zajmuje linijek. Długie zdania nie są najlepszym wyjściem, bo ja osobiście zapomniałam przy ostatnim wyrazie o co w ogóle tu chodziło. Przecinki przed "gdyż" i "który"!
3. Natomiast jeżeli piszesz "od którego" to przecinek dajesz przed "od", nie przed "który". Poczytaj zasady interpunkcji. Może to i nudne, ale tekst niewyszlifowany pod tym względem gryzie.
4. Wiem, że wygodniej pisać liczby cyfrą, ale w dłuższych formach wypowiedzi powinno się jednak zapisywać je słownie.
5.
Cytat:Nie płakało, lecz było świadome że jest w niebezpieczeństwie, ale nie tego że ocierało się o śmierć .
Dobra, teraz poległam. Nie zrozumiałam NIC. Dzieciątko, małe dzieciątko, było świadome zagrożenia, ale nie płakało??? Plus, jestem uczulona na spację przed znakiem interpunkcyjnym, to niedopuszczalne w żadnej wypowiedzi pisemnej, nawet w komentarzu na "fejsie".
6.
Cytat:który nadzwyczaj uwielbiał pastwić się nad dziećmi, ale w przypadku naszego małego bohatera odłożył to sobie na czas aż podrośnie.
Przepraszam bardzo, że co?
7. Stosując pytajnik i wykrzyknik musisz pamiętać, że obowiązkowo w tej kolejności. Nigdy inaczej.
8. Nawiasy. Nawias inny niż zwykły (chodzi mi o taki: ); ( ) jest dopuszczalny przy obliczeniach matematyczno - fizycznych lub w poezji, gdzie forma tekstu również jest ważna i można sobie go udziwniać jak dusza zapragnie.
9.
Cytat:złapał go ostrzem w górę
To chyba logiczne, nie?
10.
Cytat:a jego wnętrzności wylały się z rany.
Myślę, że jednak rana zadana nożem nie będzie na tyle duża, żeby "wylały" się przez nia wnętrzności.
11.
Cytat:Amanda gdzieś zniknęła, i mnie tu zostawiła, nieświadomie zmarszczył czoło.
Przeczytaj to zdanie, proszę.
12.
Cytat:- Dziękuję, … am… naprawdę.
Nie rozumiem tego "am" w środku zdania.

Cytat:Bym zapomniał, w tym fragmencie jest sporo ortografów i jeszcze więcej zgubionych literek.
Więc skoro o tym wiesz to popraw to przed publikacją. Taka notatka na dole nie oznacza, że przymkniemy na to oko.

Miloszu kochany, musisz sporo posiedzieć nad tym tekstem. Nie jestem w stanie się wypowiedzieć na temat fabuły, bo ginie ona pod zwałami błędów logicznych, stylistycznych, ortograficznych a nade wszystko - interpunkcyjnych. To nie jest tak, że publikujesz tekst w surowej wersji i forumowicze poprawiają go za Ciebie. Publikacja to jednak publikacja i myślę, że jeżeli dopuszczasz tekst do widoku publicznego to powinieneś go sam przeczytać albo pokazać komuś z Twojego otoczenia. Rodzicom, rodzeństwu, przyjacielowi, koleżance, dziewczynie, komukolwiek. Ale i tak najważniejsze jest zauważać własne błędy. Przeczytaj ten tekst na głos i powiedz czy jest on logiczny. Odpowiedz tak szczerze - przeczytałeś to chociaż raz przed publikacją?
Oj no nie najlepiej, nie najlepiej.
Would you like to say something before you leave?
Perhaps you'd care to state exactly how you feel?
We say goodbye before we've said hello
I hardly even like you
I shouldn't care at all

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Witam - przez Milosz - 06-05-2012, 16:39
RE: Witam - przez Scathach - 06-05-2012, 19:26
RE: Witam - przez Hillwalker - 06-05-2012, 19:55
RE: Witam - przez Quirinnos - 06-05-2012, 20:25
RE: Witam - przez Katniss - 06-05-2012, 20:59
RE: Witam - przez Milosz - 07-05-2012, 13:40
RE: Witam - przez Katniss - 07-05-2012, 15:35
RE: Witam - przez Quirinnos - 07-05-2012, 16:36
RE: Witam - przez Milosz - 07-05-2012, 19:44
RE: Witam - przez Katniss - 07-05-2012, 19:56
RE: Witam - przez Yarpen Zirgin - 07-05-2012, 20:12
RE: Witam - przez Katniss - 07-05-2012, 20:59
RE: Witam - przez Quirinnos - 08-05-2012, 15:59
RE: Witam - przez Milosz - 09-05-2012, 12:37

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości