Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Teraz myslę o niej
#1
Idę znikąd
Idę donikąd
Drogi są mgłą i snem o celu

Czytam przeszłe
Widzę przyszłe
Teraz jest czasem czekania

Teraz jest pauzą
Teraz jest szczeliną
która nie ma dna ani brzegu

Omija mrugnięcie
Omija szelest
I jedną słodką nutę jej pulsu
Odpowiedz
#2
Jest tu ten rodzaj poezji, jaki do mnie trafia.
Masz wrażliwość.
Odpowiedz
#3
Podoba mi się, ale nieco przegadane. Powtórzenia są ble. Proponuję wyrzucić "Idę" z pierwszej strofy, "teraz jest" i "która" z trzeciej, a w ostatniej "omija", ale tylko z drugiego wersu. Rany, czy ja nie za bardzo zmasakrowałam ten tekst? Chyba nie, mam nadzieję.
Odpowiedz
#4
Ładny, subtelny wiersz. Ciężko powiedzieć coś w sensie takim "merytorycznym"... po prostu piszę, co odczuwam Big Grin
Poprawiłabym tylko literówkę w tytule.
"KGB chciało go zabić, pozorując wypadek samochodowy, ale trafił kretyn na kretyna i nawet taśmy nie zniszczyli." - z "notatek naukowych" Mestari

Odpowiedz
#5
Zakręcone ale dobre. Czytałam z ciekawością bo trochę nieprzewidywalne.
Odpowiedz
#6
(24-03-2011, 23:10)księżniczka napisał(a): Podoba mi się, ale nieco przegadane. Powtórzenia są ble. Proponuję wyrzucić "Idę" z pierwszej strofy, "teraz jest" i "która" z trzeciej, a w ostatniej "omija", ale tylko z drugiego wersu. Rany, czy ja nie za bardzo zmasakrowałam ten tekst? Chyba nie, mam nadzieję.

Dziękuję za konstruktywną krytykę. Możliwe, że masz rację - nie będę się upierać, że powtórzenia jakoś szczególnie ten wiersz upiększają.
Piszę trochę za bardzo pod wpływem impulsu, nie zastanawiając się jaka jest funkcja środków poetyckich.
Odpowiedz
#7
Całkiem niezły wiersz.
Na pewno pochwałę się za przemyślaną budowę. Mi się tam powtórzenia podobają jeśli są mądrze zastosowane,ale czemu nie ma ich w 2 strofie? Jak już stosujesz to stosuj konsekwentnie bo wiersz traci na płynności.

Słownictwo,tematyka i pointa w porządku acz bez rewelacji jak dla mnie.

3,5/5

Pozdrawiam
X
Jeśli masz jakieś pytanie,problem,zachciankę,marzenie lub potrzebujesz pomocy to wal śmiało. Postaram się odpowiedzieć/pomóc/spełnić o co prosisz. W końcu od tego też jestem.

X
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości