Via Appia - Forum

Pełna wersja: Teraz myslę o niej
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Idę znikąd
Idę donikąd
Drogi są mgłą i snem o celu

Czytam przeszłe
Widzę przyszłe
Teraz jest czasem czekania

Teraz jest pauzą
Teraz jest szczeliną
która nie ma dna ani brzegu

Omija mrugnięcie
Omija szelest
I jedną słodką nutę jej pulsu
Jest tu ten rodzaj poezji, jaki do mnie trafia.
Masz wrażliwość.
Podoba mi się, ale nieco przegadane. Powtórzenia są ble. Proponuję wyrzucić "Idę" z pierwszej strofy, "teraz jest" i "która" z trzeciej, a w ostatniej "omija", ale tylko z drugiego wersu. Rany, czy ja nie za bardzo zmasakrowałam ten tekst? Chyba nie, mam nadzieję.
Ładny, subtelny wiersz. Ciężko powiedzieć coś w sensie takim "merytorycznym"... po prostu piszę, co odczuwam Big Grin
Poprawiłabym tylko literówkę w tytule.
Zakręcone ale dobre. Czytałam z ciekawością bo trochę nieprzewidywalne.
(24-03-2011, 23:10)księżniczka napisał(a): [ -> ]Podoba mi się, ale nieco przegadane. Powtórzenia są ble. Proponuję wyrzucić "Idę" z pierwszej strofy, "teraz jest" i "która" z trzeciej, a w ostatniej "omija", ale tylko z drugiego wersu. Rany, czy ja nie za bardzo zmasakrowałam ten tekst? Chyba nie, mam nadzieję.

Dziękuję za konstruktywną krytykę. Możliwe, że masz rację - nie będę się upierać, że powtórzenia jakoś szczególnie ten wiersz upiększają.
Piszę trochę za bardzo pod wpływem impulsu, nie zastanawiając się jaka jest funkcja środków poetyckich.
Całkiem niezły wiersz.
Na pewno pochwałę się za przemyślaną budowę. Mi się tam powtórzenia podobają jeśli są mądrze zastosowane,ale czemu nie ma ich w 2 strofie? Jak już stosujesz to stosuj konsekwentnie bo wiersz traci na płynności.

Słownictwo,tematyka i pointa w porządku acz bez rewelacji jak dla mnie.

3,5/5

Pozdrawiam
X