Ankieta: Co sądzisz o teoriach spiskowych?
Ankieta jest zamknięta.
Wierzę w nie! Żyjemy w świecie kontrolowanym przez spisek.
17.86%
5 17.86%
Niektóre brzmią bardzo sensownie.
75.00%
21 75.00%
Wierzę tylko w oficjalne wersje wydarzeń.
0%
0 0%
Teorie spiskowe to bzdury dla oszołomów.
7.14%
2 7.14%
Razem 28 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Teorie spiskowe.
#46
Triss - to niestety bolączka naszego czasu, kiedyś czytałem taki fajny felieton na temat Columba póbującego w dzisiejszych czasach zorganizować wyprawę do Ameryki, parodia ale dość obrazowa. Chodzi o kasę.
Powiem tak, ja staram się interesować bierzącą wiedzą na temat astronomii, ale musze przyznać że łatwiej znaleźć info która gwiazda pokazała biust lub jakiego koloru była kupka Kaczyńskiego niż coś istotnego na ten tema. Tak czy inaczej, od 1996 roku odkryliśmy prawie 300 planet... a nikt się tym nie interesuje... nie ma poprostu przełożenia na ekonomię i jest to mało populistyczneSmile
Just Janko.
Odpowiedz
#47
Ten facet mądrze gada!! Piwa mu!!Big Grin
Nie robię wyjątków. Czarny, niebieski, pomarańczowy, czy nawet zielony jak zajdzie potrzeba.
Odpowiedz
#48
To ja poproszeBig Grin
Just Janko.
Odpowiedz
#49
Ej, no bez off-topu tutaj prosze..
Cała moja twórczość, z której jestem zadowolony:
Na zwłokach Imperium[fantasy]
I to jest dokładnie tak smutne jak wygląda.

Komentuję fantastykę, miniatury i ewentualnie publicystykę, ale jeśli pragniesz mego komentarza, daj mi znać na SB/PW. Z góry dziękuję za kooperacje Tongue
Odpowiedz
#50
Taka mała dygresjaSmile Mnie zawsze zastanawiał brak gwiazd na zdjęciach i filmach z lądowania na Księżycu.
Nie robię wyjątków. Czarny, niebieski, pomarańczowy, czy nawet zielony jak zajdzie potrzeba.
Odpowiedz
#51
Czułośc taśmy. Była mizerna, pamiętajcie że w fotografiach chemicznych sporą rolę odgrywa telen.
A za off-top przeprazam:d już nie będęBig Grin
Just Janko.
Odpowiedz
#52
Tutaj możecie wszyscy poczytać o ewentualnych mistyfikacjach dot. lotów w kosmos :
http://www.infra.org.pl/nauka/wszechwiat...a-o-kosmos
Cała moja twórczość, z której jestem zadowolony:
Na zwłokach Imperium[fantasy]
I to jest dokładnie tak smutne jak wygląda.

Komentuję fantastykę, miniatury i ewentualnie publicystykę, ale jeśli pragniesz mego komentarza, daj mi znać na SB/PW. Z góry dziękuję za kooperacje Tongue
Odpowiedz
#53
Możliwe, a tam przecież nie ma tlenuSmile
Nie robię wyjątków. Czarny, niebieski, pomarańczowy, czy nawet zielony jak zajdzie potrzeba.
Odpowiedz
#54
http://www.youtube.com/watch?v=qs0tEMAD2...re=related
Gorącą polecam. Bardzo ciekawy film dokumentalny "Kto rządzi światem?"
"Umierając we własnych łożach, za wiele lat, będziecie chcieli zamienić te wszystkie dni, na jedną szansę, jedyną szansę, aby tu wrócić i powiedzieć naszym wrogom, że mogą odebrać nam życie, ale nigdy nie odbiorą nam naszej wolności!" William Wallace
Odpowiedz
#55
Bardzo ciekawy temat, Triss. Można pod niego podpiąć wiele wątków i argu- i kontrargumentować się do woli! Wybrałem opcję drugą. W niektóre wierzę, w niektóre nie. Co do WTC polecam film Loose Change (nie znam polskiego tytułu) - dokument, w którym autorzy w dość naukowy sposób dowodzą, że nie był to atak terrorystyczny. I w tą teorię akurat wierzę. Dlaczego? Obejrzyjcie film, a później zapytajcie jeszcze raz.
Lądowanie na księżycu? Stało się. A dlaczego nie polecieli znowu? A po co, jak tam same skały? Wink Za to na Marsa roboty wysyłają, stamtąd o wiele więcej zgarną.
Do tego wszystkiego dochodzi kultura strachu, kreowana przez współczesne rządy. Wystraszoną tłuszczą łatwiej się steruje. Więc nagłaśniają i wyolbrzymiają wszystko - ptasią, świńską i inne choroby, terroryzm (ze 3/4 zamachów jest zapewne starannie zaplanowanych przez FBI czy też ich europejskie odpowiedniki). Gorąco polecam książki profesora socjologii Franka Furedi, zatytułowane właśnie "Culture of Fear" i nowszą "Culture of Fear Revisited". Nie wiem czy są dostępne w jęz. polskim. Co do biznesu medycznego Janku, zgadzam się całkowicie. Firmy farmaceutyczne zrobią wszystko, byleby zgarnąć kasę. Trochę o tym jest film "Wierny ogrodnik" ("Constant Gardener"). Film pokazuje, jak producenci leków testują je nielegalnie w Afryce, przy okazji "darmowych" szczepień na gruźlicę i inne choroby. Sama historia opowiedziana w filmie jest fikcyjna, ale cała akcja z nielegalnym testowaniem na tych biednych ludziach jak najbardziej. Jest o tym bardzo dobra książka, ale niestety nie pamiętam ni tytułu, ni autorki. Tylko, że to kobieta napisała.
I na zakończenie - oglądałem ostatnio dokumentalny film animowany "Pieniądze jako dług" (tutaj z polskimi napisami), wyjaśniający jak działa system bankowo-kredytowy i to, jak banki tworzą pieniądze, których tak naprawdę nie ma - przez co kredyt całego społeczeństwa wciąż rośnie i jest to samonapędzająca się autodestrukcyjna maszyna. Później jest mowa o rządzie światowym - czyli kolejna teoria spisku, która nabrała dla mnie bardziej realnych kształtów, po obejrzeniu tego filmu. Naprawdę polecam, nawet jeżeli teorie spiskowe Was nie interesują - jest naprawdę przejrzyście opisane, skąd się tak naprawdę biorą pieniądze i dlaczego tak naprawdę ich nie ma.
No i ostatnia sprawa - kościół katolicki. Starożytna mafia, maszynka do robienia pieniędzy, najbardziej legalna na świecie. Właściwie każda sprawa, o której była tu mowa, od 1. strony to spokojnie temat na osobne wątki, dyskutować można w nieskończoność.
Ah! No i nie zapominajmy o Niburu (czy też Nibiru, nie pamiętam już), co może nie jest teorią spiskową, ale podchodzi pod omawiane tu tajemnicze rzeczy.
Pozdrawiam!
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#56
Najpopularniejsza obecnie teoria spiskowa w Polsce jest taka, że nie ma żadnych spisków, że coś takiego jak spisek nie istnieje, ba, nawet nie może istnieć! Tego się trzymajmy.
"Jeśli moja poezja ma jakiś cel, to jest nim ocalenie ludzi od postrzegania i czucia w ograniczony sposób."

— Jim Morrison
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości