Ankieta: Co sądzisz o teoriach spiskowych?
Ankieta jest zamknięta.
Wierzę w nie! Żyjemy w świecie kontrolowanym przez spisek.
17.86%
5 17.86%
Niektóre brzmią bardzo sensownie.
75.00%
21 75.00%
Wierzę tylko w oficjalne wersje wydarzeń.
0%
0 0%
Teorie spiskowe to bzdury dla oszołomów.
7.14%
2 7.14%
Razem 28 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Teorie spiskowe.
#31
A ja powiem takBig Grin Daleko mi od wiary w "teorie spiskowe" w potocznym tego słowa znaczeniu. Ale takich "spisków nie tylko teoretycznych" jest masa. Tworzone na potrzeby jakichś tam grup czy działań, różnego rodzaju "wizje medialne" otaczają nas na co dzień. Ostatni reklamowana grypa wcale nie zabija więcej ludzi niż zwykła grypa, tyle że robi to czasem szybciej, no a po nagonce szczepionki idą jak woda. Znam się troszkę na procedurach wdrażania leków, i wiem że normalnie trwa to latami, no chyba że jest to „tryb zwalczania pandemii”. Podobnie było z wcześniejszą ptasią grypą która zabijała i ptactwo i ludzi od naprawdę zamierzchłych czasów, po wszelkiego rodzaju afery hazardowe i inne wynalazki. Na większą skalę mamy do czynienia z monopolizacją rynku walutowego - ale czy to źle, czas pokażeSmile A część ludzi od tych teorii, porostu się ośmiesza. Gdzieś widziałem gościa który twierdził, że NASA na księżycu spotkała obcych, i oni tam żyją bo jest tam atmosfera. Co do obcych nie wiemBig Grin Mam zamiar napisać opko oparte o te filmiki z „Apollo 11”, ale atmosfera? To przypuszczenie świadczy o tym że gość nie ma nawet podstawowej wiedzy o fizyce czy optyce, no i do tego jest ślepy.
A skoro żadna z odpowiedzi nie pasuje do mojego liberalnego podejścia do sprawy... więc nie głosujęBig Grin
Just Janko.
Odpowiedz
#32
Wiecie co jest największą bujdą ? Lądowanie Armstronga na Księżycu. Nie mówię, że nie wylądował, ale film z tego wydarzenia jest sfałszowany ewidentnie. Na księżycu nie ma atmosferu, a wiatr jest w końcu spowodowany różnicą ciśnień w atmosferze - to jak tam do jasnej cholery mogła łopotać amerykańska flaga ??? No nie mogła. Jedna z wersji "wyprawy w kosmos" jest taka, że kosmosu wogóle nie można odwiedzić z powodu promieniowania kosmicznego. Rosjanie raz podobno obserwowali licznik geigera podczas lotu w kosmos. I co ? Licznik wskazywał wręcz na promieniowanie POZA SKALĄ. A potem padł. Z tego powodu Rosjanie nie wylądowali wcześniej na księżycu.
Cała moja twórczość, z której jestem zadowolony:
Na zwłokach Imperium[fantasy]
I to jest dokładnie tak smutne jak wygląda.

Komentuję fantastykę, miniatury i ewentualnie publicystykę, ale jeśli pragniesz mego komentarza, daj mi znać na SB/PW. Z góry dziękuję za kooperacje Tongue
Odpowiedz
#33
Tak, ale 'kij' flagi był zrobiony z takiego sprężystego aluminium, a i flaga była naciągnięta i ruch powodował wibracje, które wyglądały jak powiew na wietrze. Smile
"Umierając we własnych łożach, za wiele lat, będziecie chcieli zamienić te wszystkie dni, na jedną szansę, jedyną szansę, aby tu wrócić i powiedzieć naszym wrogom, że mogą odebrać nam życie, ale nigdy nie odbiorą nam naszej wolności!" William Wallace
Odpowiedz
#34
Mirrond a podaj mi 1 (słownie jeden) dowód na to żę filmy sa sfałszowane - oczywiście pamietając o tym że były nakręcone >30 lat temu wówcześnie dostępnym sprzętem w próźni i szmat drogi od ziemi?
Just Janko.
Odpowiedz
#35
Taa jasne. Już to widzę Quirrinos. Łopocząca równiutko flaga spowodowana czymś takim Tongue

Janko, no a o czym ja piszę ? Flaga łopocze, a do tego potrzebna jest atmosfera, której tam nie ma -.-
Cała moja twórczość, z której jestem zadowolony:
Na zwłokach Imperium[fantasy]
I to jest dokładnie tak smutne jak wygląda.

Komentuję fantastykę, miniatury i ewentualnie publicystykę, ale jeśli pragniesz mego komentarza, daj mi znać na SB/PW. Z góry dziękuję za kooperacje Tongue
Odpowiedz
#36
Tego nie wiesz. Z zasady tacy jak my nie wiedzą wszystkiego. Mogli wiedzieć coś czego my nie wiemy i woleli tego nie ujawniać. Może amerykanom coś nie wyszło - może zobaczyli tam coś, czego widzieć nie powinni. A tak film jest - więc ludzie nie będą dociekać prawdy Tongue
Cała moja twórczość, z której jestem zadowolony:
Na zwłokach Imperium[fantasy]
I to jest dokładnie tak smutne jak wygląda.

Komentuję fantastykę, miniatury i ewentualnie publicystykę, ale jeśli pragniesz mego komentarza, daj mi znać na SB/PW. Z góry dziękuję za kooperacje Tongue
Odpowiedz
#37
Lądowanie na księżycu moim zdaniem było prawdziwe. To była walka USA vs ZSRR, a Ruscy zrobili by wszystko, aby pokazać światu, że Amerykanie kłamią. Więc jak ta flaga na prawdę był powiewała, to Ruscy zrobili by międzynarodową aferę.

A i flaga ani drgnęła gdy ktoś obok niej przechodził, a jak by była atmosfera, to by się poruszała. 'Powiewa' tylko w tedy gdy ktoś ją dotyka.
"Umierając we własnych łożach, za wiele lat, będziecie chcieli zamienić te wszystkie dni, na jedną szansę, jedyną szansę, aby tu wrócić i powiedzieć naszym wrogom, że mogą odebrać nam życie, ale nigdy nie odbiorą nam naszej wolności!" William Wallace
Odpowiedz
#38
A z jaką prędkością się oni tam wtedy poruszali ? Żółwią mości panie, żółwią. Jak się będzie poruszać tak wolno, to nie powinno się tak od razu poruszać.
Cała moja twórczość, z której jestem zadowolony:
Na zwłokach Imperium[fantasy]
I to jest dokładnie tak smutne jak wygląda.

Komentuję fantastykę, miniatury i ewentualnie publicystykę, ale jeśli pragniesz mego komentarza, daj mi znać na SB/PW. Z góry dziękuję za kooperacje Tongue
Odpowiedz
#39
Ale jak nikt flagi nie dotykał, to nie powiewała, a przecież nagle powietrze nie znikło. I też zauważ, że ona nie powiewała tak bez ładu, a wyginała się. Wink
"Umierając we własnych łożach, za wiele lat, będziecie chcieli zamienić te wszystkie dni, na jedną szansę, jedyną szansę, aby tu wrócić i powiedzieć naszym wrogom, że mogą odebrać nam życie, ale nigdy nie odbiorą nam naszej wolności!" William Wallace
Odpowiedz
#40
Zdefiniuj, bo nie do końca zrozumiałem o co chodziło ^^
Cała moja twórczość, z której jestem zadowolony:
Na zwłokach Imperium[fantasy]
I to jest dokładnie tak smutne jak wygląda.

Komentuję fantastykę, miniatury i ewentualnie publicystykę, ale jeśli pragniesz mego komentarza, daj mi znać na SB/PW. Z góry dziękuję za kooperacje Tongue
Odpowiedz
#41
Mirrond, a co z tą prędkością? Na Księżycu masz 1/6 ziemskiego ciążenia. Mieli biegać? A po drugie może w skafandrze kosmicznym nie chodziłem ale miałem możliwosć łazić w napompowanym skafandrze przeciwprzeciążeniowym, na ziemi się w tym ruszasz 5 razy wolniej. Więc nie bardzo rozumiem zarzutu. Wrecz sfilmowanie czegoś takiego w warunkach ziemskich w tamtych czasach byłoby nielada wyczynem. A co do promieniowania... jak myślisz po co te skafandry, powłoki etc?
Just Janko.
Odpowiedz
#42
Ale te promieniowanie było jakoby mierzone wewnątrz statku... a tam nie korzystają stale ze skafandrów.
Cała moja twórczość, z której jestem zadowolony:
Na zwłokach Imperium[fantasy]
I to jest dokładnie tak smutne jak wygląda.

Komentuję fantastykę, miniatury i ewentualnie publicystykę, ale jeśli pragniesz mego komentarza, daj mi znać na SB/PW. Z góry dziękuję za kooperacje Tongue
Odpowiedz
#43
Co do flagi, to slyszalam, ze byla jakos specjalnie usztywniona woskiem, zeby tak ladnie sie ukladala.

Srednio wierze w te teorie spiskowa, choc jest mozliwa, bo nie wiem, dlaczego Amerykanie nigdy potem tego nie powtorzyli.
Si je ne pouvais écrire je serais muet,
condamné a la violence dans la dictature du secret.

Po śmierci nie ma przyjemności.

[Obrazek: gildiaBestseller%20proza.jpg]
Odpowiedz
#44
Tak, ale statki są pokryte powłokami, wszystkie, nawet Geo1 - mimo iż na tej orbicie nie musi. A co do promieniowania przy pdróży na Księżyc, jak myślisz czemu runtime zakłąda obrócenie modułu załogowego w opozycję do słońca. Promieniowanie w odległości 1AU od słońca jest normalnie raczej z tych miękkich i niezbyt intensywne.
Just Janko.
Odpowiedz
#45
Sam kombinezon próżniowy ma kilka, jeśli nie kilkanaście warstw, mających chronić przed temperaturą, niska i wysoka, promieniowaniem i uszkodzeniami mechanicznymi.
Nie robię wyjątków. Czarny, niebieski, pomarańczowy, czy nawet zielony jak zajdzie potrzeba.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości