Kto skąd jest :)
#46
Cytat:Czuję się tak, jakbym pochodził z... pięciu miast: Toruń, Sławno, Frankfurt/Oder, Zwickau (aktualne miejsce zamieszkania) i poniekąd Bolesławiec. No i powiedzcie sami, skąd ja niby mam być?
Jej Big Grin Ja bym powiedziała, że pochodzisz z Torunia xD
The Earth without art is just eh.
Odpowiedz
#47
Urodziłam się w Gliwicach. z tego co pamiętam, to miasto może się pochwalić głównie zanieczyszczonym powietrzem. Big Grin
Obecnie mieszkam w Opolu. Miasto dość małe, mam wrażenie, że sympatyczne. Słynie z festiwalu polskiej piosenki, opolskiej wenecji (kanał młynówka, nocą na prawdę pięknie podświetlony). No i oczywiście zabytki,a le to raczej nie jest zbyt ciekawe, chyba, że ktoś lubi.
Odpowiedz
#48
(15-01-2012, 21:56)Lexis napisał(a):
Cytat:Czuję się tak, jakbym pochodził z... pięciu miast: Toruń, Sławno, Frankfurt/Oder, Zwickau (aktualne miejsce zamieszkania) i poniekąd Bolesławiec. No i powiedzcie sami, skąd ja niby mam być?
Jej Big Grin Ja bym powiedziała, że pochodzisz z Torunia xD

No tak, miejsce urodzenia. Tongue
Dziękuję za opinię! Big Grin Swoją drogą cała moja najbliższa rodzina ma tak samo. Ja raczej bym powiedział, że pochodzimy skąd czujemy, że pochodzimy. I mój problem został rozwiązany. ;]
Odpowiedz
#49
Cytat:Swoją drogą cała moja najbliższa rodzina ma tak samo. Ja raczej bym powiedział, że pochodzimy skąd czujemy, że pochodzimy. I mój problem został rozwiązany. ;]
Haha Big Grin Też bym tak chciała Tongue
The Earth without art is just eh.
Odpowiedz
#50
Ja mieszkam jak Lexis, 100km od Poznania (nawet nieco bliżej) ale dokładnie w przeciwnym kierunku Sad
Wolsztyn, miasto parowozów, Roberta Kocha, parowozów, ekologii i parowozów. Wspominałem już o parowozach?
Mam niedaleko do Magicznego, jakieś 30 km.
Cała moja twórczość, z której jestem zadowolony:
Na zwłokach Imperium[fantasy]
I to jest dokładnie tak smutne jak wygląda.

Komentuję fantastykę, miniatury i ewentualnie publicystykę, ale jeśli pragniesz mego komentarza, daj mi znać na SB/PW. Z góry dziękuję za kooperacje Tongue
Odpowiedz
#51
Odkopię stary temat.Smile Lublin - miasto "Perły" i bardzo niczego poza tym, no chyba, że koziołka.Smile
Odpowiedz
#52
To ja odkopię na amen - jestem z Krakowa, nowej stolicy zasyfionego powietrza, cały śląsk, jak mniemam, pobiliśmy. Mnie się żyć nie chce od tego smrodu spalin i kto wie czego jeszcze, który wdycham codziennie i mam moje małej ojczyzny serdecznie dość.
"By człowiek był człowieka bratem, trzeba go wpierw przećwiczyć batem"
Odpowiedz
#53
Cytat:Odkopię stary temat.

Pomysł przedni, nie udało mi się trafić na ten temat wcześniej.

Jeśli chodzi o mnie co jakiś czas zmieniam miejsce zamieszkania. Wcześniej przebywałem w Warszawie, Michałowicach i Kołobrzegu, teraz kolej padła na Szczecin, gdzie mieszkam do dziś. Natomiast co do moich rodzinnych stron, to pochodzę z małej, cichej miejscowości - Ustronie Morskie.
Odpowiedz
#54
No a ja... Jestem z Wysokiego Mazowieckiego, obecnie mieszkam w Zambrowie. Zna ktoś te małe miasta, które ja śmiało mogę nazwać dziurami? Big Grin

- Mówiłeś, że wszyscy kłamią.
- Kłamałem.
Odpowiedz
#55
Urodziłem się w Zambrowie Wink
Ale mieszkam w Grajewie, małym przelotowym miasteczku z Białegostoku na wszystkie strony Mazur Smile
Masssssakra.

[Obrazek: 29136-65e26c5e68f2a8b1dc4d3c4283a1bf34..gif]
Odpowiedz
#56
Ja pochodzę z Nysy, jednego z najstarszych miast śląskich. Gród założył tam Bolek Krzywousty... Bardzo urokliwe i pełne zabytków miasteczko, polecam! No i blisko do Czech, na tanie piwko można przy okazji podskoczyć Smile

Od 10 lat mieszkam w Wielkiej Brytanii, kiedyś w Southampton, mieście, z którego Titanic wypłynął w swój ostatni rejs (jak ktoś kiedyś będzie to polecam Maritime Museum - chyba jedyne godne odwiedzenia miejsce w tej dziurze Big Grin), a obecnie mieszkam w Leeds, jednym z większych miast, które bardzo, bardzo przypomina mi Wrocław, gdzie spędziłem sporo czasu za młodu Smile
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#57
Ja pochodzę z małej pipówki podkarpackiej - Krosno, słynnej niegdyś ze swoich hut szkła, które obecnie obrasta dzika roślinność.

Obecnie jestem jednym z wielu Polskich kolonizatorów Londynu Smile
Odpowiedz
#58
Pochodzę z Krakowa, ale obecnie mieszkam w Olkuszu, 40 km od dawnego miejsca zamieszkania Wink
Całkiem przyjemne miasto, aczkolwiek mogłoby być trochę bardziej zadbane.
Would you like to say something before you leave?
Perhaps you'd care to state exactly how you feel?
We say goodbye before we've said hello
I hardly even like you
I shouldn't care at all

Odpowiedz
#59
Ja pochodzę spod Krakowa, około 10 km od centrum, więc mieszkam na przedmieściach.
Olkusz znam przejeżdżam czasem tamtędy i nie lubie jak policjanci stoją za górką Tongue, Krosno też znam, przejeżdżam często jadąc w Bieszczady i mogliby wyremontować główny ciąg przelotowy przez to miasto Tongue

No dobra, narzekam i narzekam, taka moja natura krakusa Wink
Odpowiedz
#60
A ja jestem z Zamościa, Padwy Północy, Perły Renesansu, Miasta Arkad. Miasto powstało w roku 1580 z inicjatywy Zamojskiego Jana (wiedza wymagana w szkole - stąd wiem). Ciekawostką jest, że prezydentem miasta jest Zamojski Marcin, syn ostatniego ordynata.
Miasto mało, że ładne. Idealne i w ogóle.
I Krakusów nie lubimy - nawet hejnał u nas grany jest wyjątkowo na trzy strony świata z pominięciem Krakowa Big Grin
nie jestem zupą pomidorową,
żeby mnie wszyscy mieli lubić
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości