Via Appia - Forum

Pełna wersja: Kto skąd jest :)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Tak jak w nazwie tematu: Piszcie, kto skąd jest, gdzie mieszka i czym jego miejscowość może się pochwalić. Ewentualne zdjęcia mile widziane! Big Grin
Ja jestem z Poznania. Moja miejscowość może się pochwalić tak wieloma rzeczami, że ciężko mi je wszystkie wymienić ;-)

Ale jeśli ktoś chciałby pozwiedzać i oczekuje rekomendacji, to polecam Palmiarnię i Stare Zoo (głównie dla miłośników ryb, sam się do nich zaliczam, a tam są największe w mieście akwaria, przy czym w Starym Zoo jest tez akwarium morskie). A wieczorkiem - Stary Rynek i jedna z okolicznych knajpek (Browaria z własnej produkcji piwem, albo Dom Wikinga z żeberkami wielkości klawiszy w pianinie).

Na spacery - Malta. Na rower - Wielkopolski Park Narodowy i trasa wzdłuż Warty. na zakupy - Centrum Handlowe Malta.
Mieszkam w Piasecznie. Małe miasto, ale ma parę fajnych obiektów jak np: Park na ul.Chyliczkowskiej, Fontanna na placu przed kościołem św. Anny, Górki Szymona.
Ja mieszkam w Prabutach (kto wie, gdzie to jest, jest kozak Big Grin). Milutkie, ciche miasteczko. I mamy śliczną fontannę zwaną Lwami - pochodzi z Berlina, przywieziona w 1929 roku.
Katowice, Centrum. W jednej trzeciej drogi między więzieniem a cmentarzem żydowskim. Mamy tu mnóstwo zieleni, dziś znalazłem stadninę (ten kowboj tydzień temu nie był moim majakiem!), cmentarz żołnierzy radzieckich, pomnik żołnierza radzieckiego, wieżę spadochronową (która broniła się dłużej niż Paryż z wieżą Ajfla - co nie jest wyczynem, wystarczyło się zacząć bronić), przebudowę dworca PKP, Ruch Autonomii Śląska, kamienicę Sejferta i dwa Urzędy Skarbowe (jeden w budynku, który przed wojną był najwyższy w kraju), w Panewnikach całkiem ładną bazylikę, drewniany kościółek św. Michała w Parku Kościuszki.

I speców od sygnalizacji świetlnej stawiających światła tam, gdzie jest najmniejsze na to zapotrzebowanie. I żółte guziki przy tych światłach. Nie wiem na co, chyba po to, by wymieniać się bakcylami na dłoniach. Wyobrażacie sobie ilu ludzi już tego dotknęło? Następny krok to tabliczki z napisem "Aby przejść przez ulicę, złóż podanie w Urzędzie Miasta". To tak, żebyście nie myśleli, że Katowice to ambasada Raju na Ziemi. Cool

Aha! I ulica Mariacka! Nowy "bulwar" tętniący kulturą... Kiedyś jak się powiedziało o kobiecie, że pracuje na Mariackiej, to można było w pysk oberwać... A teraz ta ulica ma własną stronę internetową! Mariacka e u!
Mała miejscowość pod Warszawą: Białobrzegi. Zdecydowanie mogę się pochwalić Zalewem Zegrzyńskim Smile

No i tyle.
(11-07-2011, 20:22)Mestari napisał(a): [ -> ]Ja mieszkam w Prabutach (kto wie, gdzie to jest, jest kozak Big Grin).

No to Cię zaskoczę - niedaleko Ciebie, bo w Gontach nad jeziorem Dzierzgoń, spędziłem parę lat temu dwie noce pod namiotem; byliśmy z dzieciakami na wakacjach objazdowych i nocowaliśmy tam przed i po zwiedzaniu Malborka Big Grin
Zełwągi. Urocza miejscowość turystyczna nieopodal Mikołajek - żeglarskiej stolicy Mazur. Co oferuje? Fantastyczny klimat. Wioska leży pomiędzy trzema jeziorami, znajdującymi się dosyć blisko siebie. Łatwo dojechać - położona przy głównej trasie, ale ta przebiega tylko przez małą jej część. Więc nocą, albo wieczorem jak teraz, gdy to piszę, jest tak cicho, że słyszę jak natura mi harcuje pod oknem <typu świerszcze i ptaki Big Grin >

Przepiękny zakątek Mazur. Polecam!
Archanioł mieszka na wschodzie Polski ( o ile dobrze Mikołajki kojarzę), a Gabriel na jej zachodzie w Szczecinie. ^^
Nie ma nikogo z południa? Smile
Ja rok szkolny w Krakowie spędzam, a pochodzę z Wadowic.
A ja mieszkam koło Chojnic w pomorskim. I też wiem gdzie są Prabuty Wink
Ja tam nie wiem nawet, gdzie są Chojnice, bo z Krakowa jestem.

Lisek, a gdzie się uczysz/studiujesz w krk?
Ooo Danek high five ;p
Piąte Liceum Ogólnokształcące xD
(13-07-2011, 22:33)Archanioł napisał(a): [ -> ]Zełwągi. Urocza miejscowość turystyczna nieopodal Mikołajek - żeglarskiej stolicy Mazur. Co oferuje? Fantastyczny klimat. Wioska leży pomiędzy trzema jeziorami, znajdującymi się dosyć blisko siebie. Łatwo dojechać - położona przy głównej trasie, ale ta przebiega tylko przez małą jej część. Więc nocą, albo wieczorem jak teraz, gdy to piszę, jest tak cicho, że słyszę jak natura mi harcuje pod oknem <typu świerszcze i ptaki Big Grin >

Przepiękny zakątek Mazur. Polecam!

Niedaleko Jezioraka ;P?
Jeziorak jest w okolicach Iławy. To 80 km po drugiej stronie Olsztyna, czyli jakieś 160 ode mnie Big Grin okolice Śniardw - 5 km Big Grin
Stron: 1 2 3 4