Komentarze i uwagi czytelników
#61
Świetny numer, naprawdę pogratulować i chapeau bas dla całej Redakcji!
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#62
Cytat:Świetny numer, naprawdę pogratulować i chapeau bas dla całej Redakcji!

W tym miejscu się zgadzam i również serdecznie gratuluje redakcji. Teksty są naprawdę na wysokim poziomie.
Miło też widzieć nieco zmieniony dział tyczący się poezji. Wiersze są dopięte na ostatni guzik.
W tej kwestii same fajerwerki.

Co do oprawy(grafika itd), to kompletna klapa. Nie podoba mi się. Widać szereg nie dopracowań. W porównaniu z poprzednim numerem ten wypada pod tym względem marnie. Osobę, która jest za to odpowiedzialna z pewnością stać na więcej!
Jedynie okładka jest warta pochwały, choć białe napisy wyglądają...
Apeluję, żeby w następnym numerze bardziej się przyłożyć do grafiki, bo najzwyklejszy obrazek z "tapeciarni", to po prostu efekciarstwo.
Cała reszta oklaski

Treść: 10/10
Grafika:4/10(dzięki okładce)

Przypominam, że Administracje postrzegam całościowo jako odpowiedzialną za numer.
[Obrazek: Piecz2.jpg]






Odpowiedz
#63
Całkowicie zgadzam się z Piramidą.
Teksty nie należą do byle jakich, są na wysokim poziomie jak wspominano wyżej. Jednak grafika pozostawia wiele do życzenia. Kilka obrazków, które zostały zamieszczone, są powszechnie znane w internecie, a chyba jednak nie o to chodzi.
The Earth without art is just eh.
Odpowiedz
#64
Dzięki za opinię. Zawsze to oznacza, że ktoś to nasze czasopismo czytuje Smile.
Lexis. Oczywiście że obrazki są powszechnie znane w internecie. Wszak stamtąd pochodzą..
Innego wyjścia raczej nie mamy. Nie mamy etatowego grafika który robiłby wszystko na zamówienie. Część obrazków przygotowują autorzy artykułów, pozostałe dopasowuję w ten sposób, że wpisuję w wyszukiwarkę odpowiednie hasło i znajduję grafikę pasującą mniej więcej tematyką i rozmiarem.

Piramido: Napisy na okładce w przyszłości również będą białe i będą miały taki właśnie krój. Wynika to z unifikacji stylu, tak żeby każdy już numer wyglądał podobnie. Używane są w piśmie tylko trzy kolory i trzy style czcionki (jeden odrębny dla poezji).

Dziękuję i Pozdrawiam serdecznie.
corp by Gorzki.

[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz
#65
Tak, czy inaczej,można poszukać bardziej odpowiednich grafik, choćby pod względem rozdzielczości(nawet jeśli są za to odpowiedzialne inne osoby)
Ufam, że następny magazyn będzie pod tym względem bardziej dopracowany.

Pozdrawiam
[Obrazek: Piecz2.jpg]






Odpowiedz
#66
Zachęcam do wypowiadania się odnośnie nowego numeru. Macie jakieś uwagi? Coś Wam sie szczególnie podoba? Piszcie! Smile
Odpowiedz
#67
Acid, jeżeli to czytasz - ŚWIETNA ilustracja na okładce Wink
Odpowiedz
#68
To prawda. Mnie również bardzo sie podoba Smile
ACID zrobiłeś kawał świetnej roboty Smile
Odpowiedz
#69
Ok, poza pierwszym zachwytem... teoretycznie nie powinienem się wypowiadać, bowiem sam z VA odszedłem z bieżącej współpracy, zrzucając to na bark, imho, bardziej utalentowanych osób, to jednak po pierwszym przejrzeniu chciałbym dorzucić kilka sugestii (nadmienię tylko, że nie wyszukuję niczego "na siłę" i są to rzeczy powtarzające się):

1. Na okładce, główne tematy mają za chudą czcionkę, zwykły Arial po prostu nie pasuje. Ponadto podtematy są justowane dwustronnie, więc przerwy między wyrazami są niekiedy za duże.
2. Ta wersja pisma nie jest przeznaczona do druku domowego (ilość grafik + kolory, temu przeszkadzają). Zatem odstęp od środka jest za duży, odstęp od grafik bocznych znowu za mały.
3. str 6 - obrazków lepiej nie środkować, bo małe paski z tekstami raczej ciężko się czyta
4. str 7 - niekiedy tła mają wybrakowane góry (wychodzi białe tło). Mała rzecz, ale na takim ISSUU rzuca się w oczy.
5. str 8 - nawet jeżeli jest obramówka (szara w tym przypadku), to niekiedy 1-2mm odstępu między tekstem, a obrazkiem lepiej wygląda (góra i dół są ok, lewa strona lekko kuleje)
6. str 18 - Tekst jest zbyt rozbity. Co prawda, to wyłącznie widzimisię, ale lepiej by było jakby to było bardziej zbite.
7. Ogólnie w tekstach jest sporo sierotek (spójników na końcu linii - "i" oraz pojedynczych liter)
8. str 34 - W tekstach justowanych brakuje polskich liter

Oczywiście ta krótka lista to tylko spis sugestii. Wiem ile czasu i sił zajmuje sensowne złożenie pisma.

Poza tym oczywiście Kreatorium już przejechałem - winszuję Wink Bardzo fajnie dobrane grafiki, ogólnie jest na czym zawiesić oko (chociaż w niektórych przypadkach jakość zawodzi), oby nie było problemów z prawami autorskimi. Wiem sam, że szukanie grafik po prostu BOLI, dlatego w pełnowymiarowych pismach zajmuje się tym sztab ludzi. Idę w inne rubryczki i czekam kolejne 3 miesiące Smile
Odpowiedz
#70
Haha, to się Erazma zmartwi! Biedulka szczerze nie trawi kultury Starożytnego Egiptu, z którą ją zestawiliście, i która również w ogóle nie pasuje to treści jej tekstu (ciekawe skąd ten dziwaczny pomysł?), więc to już jej kompletna kompromitacja. Big Grin Bardzo mnie to cieszy, bo jej się należało! Pewnie gdzieś tam teraz pochlipuje sobie samotnie w kącie, a niech wypłacze słone morza, niech ma nauczkę, że nie zadziera się z silniejszymi od niej. Generalnie mam ostatnio w swojej galaktyce (do której musiałem uciekać właśnie przez tą egzaltowaną pipę) problemy z zasięgiem, więc muszę kończyć. Więc tylko gratuluję kolejnego numeru (razem jej dokopaliśmy, również jeśli chodzi o układ tekstu, wiedziałem, że stoicie po mojej stronie Smile ) i się rozłączam. Trask, bez odbioru, trzask. Wink
Odpowiedz
#71
Erasmus, nie wiem o co Ci chodzi, mozesz jaśniej?

Zguba, wszystkie uwagi przemyślimy i na pewno poprawimy niektóre rzeczy w przyszłym numerze.
Możecie spodziewać się małej reorganizacji tak układu tekstu jak i graficznej Smile
Odpowiedz
#72
Danku, ja po prostu daję wyraz swojej radości! Wink Bo Erazmy tekst został opublikowany w dziwnym układzie i ze śmiesznym zdjęciem i z tego powodu pewnie teraz biedna zastanawia się, jak raz na zawsze zniknąć z tego świata. A to znaczy, że jest szansa, że będziemy mieć z nią wreszcie spokój. Przecież mówię, że fajnie! Big Grin
Odpowiedz
#73
Erazmus: Ze względu na układ kolumnowy tekstu w czasopiśmie, musiałem zrezygnować z tego dziwnego układu jaki był zrobiony w oryginale. Po prostu strasznie to w kolumnach wyglądało. Gdyby to był wiersz, trafiłby na inny sposób prezentacji.
Proza rządzi się swoimi prawami.
Przekaż więc Eraźmie, żeby miała to na uwadze pisząc prozę. Proza to bowiem treść przede wszystkim, a nie jakieś podchody w układzie graficznym rodem z wierszy białych.
A że grafika egipska. Po prostu kobieta na niej ładna Tongue i jakoś tak się kojarząca,

Zguba, dzięki za sugestie. Postaram się wprowadzić.
corp by Gorzki.

[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz
#74
Gorzki, nic nie przekażę Erazmie, bo ta się obraziła i uciekła. A więc możemy ogłosić wspólny sukces w walce z pseudo-grafo-artystami. Big Grin Zawsze jej powtarzałem, że jej sztuka nie nadaje się do niczego, a już na pewno nie do egipskiej prozatorskiej części magazynów, ale ona nie i nie, więc ma za swoje. Tongue
Odpowiedz
#75
Skoro jest ePub, to gdzie Amazonowe mobi? Smile
Fan Universum Metro 2033
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości