Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
W Wielkiej Brytfannie
#9
Uwielbiam ostatnio tematykę szukania własnej drogi, a jeśli taka opowieść kończy się pomyślnie, to już w ogóle git Wink
Kiedyś już zaczęłam to czytać, a dzisiaj wróciłam na dobre. Jak mówi Hanzo, jest to trochę relacja, ale jednak są tutaj też uczucia. Szczególnie poruszył mnie ten moment depresji. Podoba mi się, jak skonstruowałeś ten fragment:
Cytat:Niewiele pamiętam z tamtego okresu. Pojedyncze sytuacje uchwycone w statyczne kadry pamięci.
Zarzygany Peter ledwo potrafiący znaleźć drogę do swojego pokoju, obejmujący dwie młode kurwy.
Pijany Garry siedzący całą noc w fotelu, palący skręta za skrętem i bełkoczący pod nosem coś o „tych cholernych Irlandczykach niepotrafiących nawet grać w bilard”.
Pielęgniarze wyważający drzwi do pokoju Wayne’a. Ci sami pielęgniarze, wynoszący zawinięty w czarną folię duży pakunek. Odór fekaliów.
Ania gotująca obiad. Zapach obiadu (a może fekaliów?) wdzierający się do moich nozdrzy.
Główna ulica w centrum i chłód jezdni pod plecami.
Miliardy gwiazd na nocnym niebie.
Samochód hamujący z piskiem opon.
Zwłaszcza ostatnie trzy linijki. Więcej nie trzeba było dodawać.
Świetny też jest ten motyw o powracającej melodii, daje do myślenia.
Bardzo dobrze, że uwypukliłeś te wszystkie sytuacje z Garrym - normalnie chciałabym gościa poznać Big Grin
Ciekawa historia, bo prawdziwa. Rozterki i przejścia bohatera są mi bardzo bliskie.
5/5
P.S. Skoro opublikowałeś, to znaczy, że tekst nie zajął żadnego miejsca? Szkoda.
Komentując dzielę się osobistymi, subiektywnymi odczuciami, nie poczuwam się do znajomości prawdy absolutnej Wink

W cieniu
Nie ma
Czarne płaszcze

[Obrazek: Piecz1.jpg] 

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
W Wielkiej Brytfannie - przez RootsRat - 01-07-2011, 17:10
RE: W Wielkiej Brytfannie - przez hilbertmol - 01-07-2011, 20:15
RE: W Wielkiej Brytfannie - przez Malbert - 02-07-2011, 17:07
RE: W Wielkiej Brytfannie - przez Sawyer - 02-07-2011, 17:58
RE: W Wielkiej Brytfannie - przez RootsRat - 18-07-2011, 01:23
RE: W Wielkiej Brytfannie - przez Pani Pepe - 23-10-2012, 12:56
RE: W Wielkiej Brytfannie - przez RootsRat - 08-11-2012, 13:48
RE: W Wielkiej Brytfannie - przez Hanzo - 06-02-2014, 18:54
RE: W Wielkiej Brytfannie - przez Kruk - 09-02-2014, 12:29

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości