Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dea
#6


Nie znam się na korektach graficzno-jezykowo-przecinkowych, ale parę takich baboli wypatrzyłem.

Po pierwsze - akapity. Zlewają się, tworząc po lewej stronie mur przecinany czasem myślnikiem lub cudzysłowem. Ja osobiście oddzielam je podwójnym enterem. Jeśli jest jakaś metoda rozpoczynania od nowego wiersza na inkaustusie, to chętnie ją poznam.

Co do bohaterów - nie wiem: kto jest kim. Mieszają mi się w towarzyskiego Murzyna o jasnych włosach z reputacją playboya. Trochę za dużo charakterystyki przy wprowadzeniu. Lepiej by było, gdyby czytelnik poznawałby ich, a nie ich kartotekę.

Co do M/murzyna. Cecha naszych, ziemskich Murzynów jest iż pochodzą z Afryki. Czy nie da się się stworzyć jakiegoś miejsca, gdzie żyliby bardzociemnoskórzy Deanie i od którego miejsca mogliby wziąć nazwę?

Plusy:
Fabuła: "Deanie strzegący Ziemi, by jej mieszkańcy nie wiedzieli o gryfach i innych bestiach." No, rzeczywiście ma to sens: wojny, głód, choroby... ZUS... Orłolwom dziękujemy, mamy już dość problemów. Tłumaczy to odniesienia do naszej kultury, ale je też trzeba ograniczać. Piszę tu o "kościele rzymskokatolickim", brakuje tylko streszczenia historii Kościoła od czasów schizmy wschodniej Smile.

Bohaterowie - mogą być ciekawi. Tak samo jak każdy z nas może być miliarderem. Tylko trzeba się postarać.

I dyskusja z zasłoną. Chociaż można by jakoś wyróżnić bardziej jej "wypowiedzi" - kursywa albo tak jak PRATCHETT WYRÓŻNIŁ ANTROPOMORFICZNE PERSONIFIKACJE SIŁ NATURY?

Pozdrawiam i życzę powodzenia na Wspólnym Froncie Walki ze Straszną i Dziwną Interpunkcją.
Rafał Józef Franciszek Growiec
"Problem w tym, mili moi, że za mało tu kowboi, a za dużo się wypasa świętych krów"
Z. Hołdys, Lonstar, "Countrowersja" 

Kroniki Białogórskie: tom I - http://www.via-appia.pl/forum/showthread.php?tid=2143 (kto szuka ten znajdzie wersję płatną Wink ); tom II - http://www.via-appia.pl/forum/showthread.php?tid=9341.

kronikibialogorskie.pl, czyli najbrzydsza strona www w internetach
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Dea - przez Ewa Bednarz - 02-01-2011, 14:08
RE: Dea - przez Quirinnos - 02-01-2011, 15:20
RE: Dea - przez Fraa - 03-01-2011, 18:18
RE: Dea - przez Lara - 04-01-2011, 13:54
RE: Dea - przez Lilith - 04-01-2011, 16:01
RE: Dea - przez Rafał Growiec - 05-01-2011, 16:14
RE: Dea - przez Ewa Bednarz - 04-02-2011, 23:19
RE: Dea - przez RootsRat - 04-02-2011, 23:25
RE: Dea - przez Rafał Growiec - 05-02-2011, 12:43

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości