Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nieuchwytny Joe
#7
To ja na zasadzie metakrytyki.
Cytat:Ciemność to po prostu brak światła, więc to raczej słońce ustąpiło pozwalając ciemności zawładnąć nieboskłonem. Z założenia światło rozprasza mrok, a nie odwrotnie.
Druga sprawa, jeśli nawet ciemność mogłaby przegonić słonce, a czytamy, że zrobiła to już jakiś czas temu, jak więc noc może dopiero nadchodzić? Co daje światło, jeśli nie ma słońca?
Absolutnie przenośnie, więc ciemność może sobie przeganiać i koguta, jeśli chce. Tak się przypadkowo składa, że nawet sens byłby względnie do przyjęcia (wszak kogut dzień zwiastuje); ale tylko względnie.
"Druga sprawa" jak najbardziej słusznie skrytykowana.
Cytat:W pokoju przebywał wyłącznie Adam, i Zofia, i Ryszard, i Babcia, i mały kotek.
Rozumiesz w czym nieścisłość?
Nie zgadzam się. Lampka i świeca to wciąż "tylko"; niczym w przypadku "W pokoju przebywał wyłącznie Adam i Zofia". Chyba, że chodzi ci o formę czasownika - w liczbie pojedynczej. Tegom nigdy tak do końca nie wiedział, czy jest w tym jakaś niepoprawność, ale mnie też brzmi to źle. Przebywali, być winno, sądzę.
Cytat:W tym przypadku powiernikiem może być papier, bo to na niego zostały przelane dręczące bohatera myśli. Jak sama piszesz, długopis jest zaledwie narzędziem, które to umożliwia. Sam w sobie nie może przechowywać wspomnianych zwierzeń.
Jo.
Cytat:Pisząc odruchowo wstawiasz dywizy (łączniki), którymi otwierasz oraz zamykasz dialog. Niestety program wykonał automatyczną korektę drugiego łącznika wstawiając w jego miejsce poprawny znak, czyli półpauzę. Wygląda to troszkę śmiesznie.
Big Grin
Śmieszne to jest takie czepialstwo, no ale dobra. Ja się też niniejszym czepiam.

Czepiać się, naprawdę często, warto, zgoda. Ale już nie przesadzajmy. Czy kreseczka będzie długa czy krótka, czy raz taka raz taka to... napraaawdę?? Undecided

A od siebie z krytyki mam w zasadzie tylko to:
Cytat:Barki zadrgały w dziwnym tańcu spazmów przy akompaniamencie szlochów, by po chwili kilka kropli spadło z krawędzi powieki i rozbiło się o biel arkusza rozmywając litery.
Reszta uchodzi, choć sama treść przyprawia mnie o stupor.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Nieuchwytny Joe - przez Antonia - 10-12-2015, 19:41
RE: Nieuchwytny Joe - przez skrobipiórek - 10-12-2015, 20:24
RE: Nieuchwytny Joe - przez Antonia - 10-12-2015, 20:26
RE: Nieuchwytny Joe - przez czarownica - 10-12-2015, 20:34
RE: Nieuchwytny Joe - przez Magiczny - 10-12-2015, 20:49
RE: Nieuchwytny Joe - przez Antonia - 10-12-2015, 21:29
RE: Nieuchwytny Joe - przez miriad - 10-12-2015, 21:53
RE: Nieuchwytny Joe - przez Magiczny - 10-12-2015, 22:09
RE: Nieuchwytny Joe - przez Antonia - 10-12-2015, 22:09
RE: Nieuchwytny Joe - przez czarownica - 10-12-2015, 22:36
RE: Nieuchwytny Joe - przez Antonia - 10-12-2015, 22:49
RE: Nieuchwytny Joe - przez gorzkiblotnica - 17-12-2015, 22:22
RE: Nieuchwytny Joe - przez Antonia - 31-12-2015, 13:00
RE: Nieuchwytny Joe - przez Antonia! - 02-04-2016, 14:22

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości