Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
***[upał]
#1
- wiersz napisany pod natchnieniem tekstów Ilony Żywii Szarugi


upał
ciepłe powietrze z nad asfaltu ugina się
tracąc swa niewidzialna formę


muchy tworzą ścieżkę
pochłaniając ciepłe krople krwi
pod stopami
i ślady samochodu zabójcy
stają się niewidczne

brzęczenie i szelest larw
miesza się z chorobliwym zapachem
końca oddechu

zastanawiam się gdzie jest bóg kiedy giną koty
jedyne dowody jego wielkości
Odpowiedz
#2
osobliwy temat na wiersz, ale za to plus, bo to jest naprawdę oryginalne. Aż ciężko mi od tego upału - przemówiło, zobaczyłem. OK.



Pozdrawiam.
G.A.S - Groteska, Absurd, Surrealizm.
Odpowiedz
#3
kilka formalnych niedociągnięć, "znad" łącznie,
literówka i brakuje kilku "ogonków"

Szelest larw, w ciele rozjechanego kota? A może leżał tam tak długo, że zasuszyły się razem z nim (;
temat dobry, końcówka niezła, chociaż tego boga i tak każdy sobie po swojemu odbierze
i tu miałam wątpliwości
Mam mieszane odczucia, jakoś nie umiem ustalić, co sprawia, że nie do końca to do mnie przemawia, chociaż sens odbieram. Ogólny obraz ok, ale kiedy wchodzi się w szczegóły, zaczyna się lekki mętlik robić.
Troszkę niezgrabnie, z tymi stopami i brzęczeniem i szelestem larw, może przez to. Albo ja mam złe podejście, może innego dnia trafi i ułoży się. Jak dla mnie, na tę chwilę, do dopracowania.

Odpowiedz
#4
Witam, poszukiwałam ostatnio Niebieskich na sb z prośba o poprawę tekstu ale nie doszukałam się. Tekst już doczekał się poprawek...
Odpowiedz
#5
Witam,
widać, że tekst pisany pod impulsem, natchnieniem autora/ki.. Atmosfera delikatnie turpistyczna. Zauważalne podkreślenie bezsensowności zła.

Pozdrawiam Madame
Odpowiedz
#6
*swą niewidzialną

podoba mi się tylko ostatnia strofa. Sorry, bejb.
Odpowiedz
#7
Witam,
I kolejny zakurzony tekst ujrzał światło pierwszej stronySmile
Madame, Pani Pepe dziękuję za poświęcenie chwili, ten tekst jest najbardziej emocjonalny z całej trójki, rozumiem, że razi ale i taki tekst musi się pojawić od czasu do czasu Smile

Czarnuszek.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości