Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
pół-noc
#1
północ
granica rzeczywistości

zatracona tożsamość
nastał moment decyzyjny
jestem stracona

spadam w czeluść pustych myśli
południca rzuciła na mnie swój urok

zostałam podciepem

jedyną nadzieję
pokładam w regeneracji
czasu

gdyby tylko chciał być posłuszny
Odpowiedz
#2
Ma to to potencjał, ale nic poza tym. Nie niesie za sobą kompletnie żadnego przesłania. Temat północy i nocy jako ogółu jest potwornie oklepany, dlatego czytając o tym wiersze po prostu chce się wyć z nudów. Tutaj nie zawyłam ani razu, bo mimo wszystko, znalazło się kilka ciekawych momentów, np.
Cytat:jedyną nadzieję
pokładam w regeneracji
czasu

gdyby tylko chciał być posłuszny

Pozdrawiam (:
Oceny nie wystawię, bo jakoś nie mogę się zdecydować...
[Obrazek: Piecz1.jpg]

Pokój.
Odpowiedz
#3
Dzięki za komentarz, błędy poprawione..Smile
Odpowiedz
#4
co to jest "podciepem"???

co do wierszu to pewnie jakby to Starysta ujął chaos chaos! Tongue

powiem tak dla mnie stos metafor szukam szukam przesłania
więc zinterpretuję to
monolog w własnej głowie, bycie w otchłani przeglądanie swoich nie znaczących myśli koniec.

i ten czas rozumiem że chcesz go cofnąć ale nie możesz bo nie jesteś "panem czasu"
[Obrazek: b22j.jpg]
Odpowiedz
#5
Ogólnie wiersz jest dla mnie za trudny, nie będę próbował go rozgryzc, za to powiem coś ogólnie.
Zgodzę się z blackpepper - ma to potencjał. Przynajmniej ja go widzę. A widzę go w ciekawych sformuowaniach, jakie tworzysz.
Cytat:południca rzuciła na mnie swój urok
Gdyby tu było twoje własne "północnica" np, byłbym pod wrażeniem tego kawałka. W obecnej postaci trochę średnio pasuje, ale ogółem podoba mi się ten koncept, to zdanie bardzo przemawia do wyobraźni i jest w przekazie dosyc upiorne, załazi za skórę - dreszczykiem.
Cytat: pokładam w regeneracji
czasu
Tego z kolei bym nie zmieniał; bardzo ciekawe ujęcie zagadnienia;] jeszcze sie z takim wyrazeniem nie spotkałem, wiec plus podwójny.

Może mało, ze tylko dwa przyklady przykuły moją uwagę jako cos błyskotliwego, ale wiersz jest bardzo krótki wszak;] wiec to i tak duzo.

Cytat:zostałam podciepem
Musiałem sprawdzic, co to za słowo. Trochę gryzie się z wymową wiersza - którą mam za z deka mroczną, przynajmniej z racji północy;p

Jakem pisał na wstępie - nie dam rady tu niczego dociec (to nie jest dalsza czesc krytyki - zreszta poprzednie tez do krytyki ma sie słabo - to stwierdzenie faktu, nic wiecej, wierz mi) zatem wiecej do komentarza nie dam. Ale chociaz dałem znak, że pojawiło sie tu, w mojej ocenie, cos ciekawego;]
Odpowiedz
#6
Dzięki za wszelkie komentarze, uwagi, miłe słowa Big Grin pozdrawiam
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości