Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
miłosierny kat
#1
od pierwszego ogniska
pożar
trawi ludzi co wieczór

padasz bezwładny
do zbiorowej
mogiły straconych

równie dobrze
kat
może być bogiem
Odpowiedz
#2
Wiesz, nie wiedziałam jak mam to skomentować. Tutaj niby "miłosierny kat", a potem pożar, grób, kat jako bóg. Jak dla mnie tytuł brzmi nieco ironicznie, wiesz? Może tym razem nie trafię w to, co chciałeś pokazać, ale moja interpretacja, w dużym skrócie jest taka:

Bóg wcale nie musi być dobry. Bóg niekoniecznie jest dobry. Równie dobrze Bóg może być Katem. Być jak Kat. Być może właśnie Kat jest Bogiem, w końcu wielu wiernych olewa.

Taki dla mnie jest wydźwięk. Sorry Tongue
Odpowiedz
#3
Dzięki.

Za chwilę Ci powiem, czy dobrze trafiłaś, bo nie będę psuł innym frajdy.
Odpowiedz
#4
trudno powiedzieć co to. może nie zrozumiałam. nie to co fajnie mi się czytuje.
Odpowiedz
#5
wiersz mi się podoba, jest przyciągający, ma w sobie "to coś"
Odpowiedz
#6
Pierwsza strofa wydaje mi się oderwana od reszty, ale nie w taki sposób, że całkiem z innej beczki. Sprawia raczej wrażenie, hm, jakbyś zaczynał jakąś opowieść? A potem przechodził bezpośrednio do sensu tej opowieści. Nie umiem inaczej tego ująć.
Odpowiedz
#7
Dzięki Wszystkim za komentarze.
Odpowiedz
#8
Bardzo nielogiczne.
Nie czuję się trawiony niczym co wieczór - lekka przesada.
I nigdzie nie padam.
Bóg i kat w jednym?
Karkołomne...
Całość zdaje się wydawać grą słów niczym więcej.
Odpowiedz
#9
Dzięki za zainteresowanie, Mike.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#10
A mi się podoba,aczkolwiek jakiejś rewelacji nie ma Inf Smile
Pochwały należą się za budowę,która sprawia,że wiersz czyta się płynnie,oryginalną tematykę i przesłanie oraz jak dla mnie całkiem niezłą pointą.

Jednak zgadzam się z Mikiem,że wiersz trochę hmm niedopowiedziany czy jak to określił przedmówca "nielogiczny". Brakuje w nim tego czegoś,co sprawia,że do wiersza chcę się wracać : )

3,5/5

Pozdrawiam
X
Jeśli masz jakieś pytanie,problem,zachciankę,marzenie lub potrzebujesz pomocy to wal śmiało. Postaram się odpowiedzieć/pomóc/spełnić o co prosisz. W końcu od tego też jestem.

X
Odpowiedz
#11
Rozumiem. Dzięki za lekturę, Xor.

Pozdro!
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości