Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ja też umiem o miłości!
#1
Rainbow 
miłość to będzie wtedy, gdy
mrugniesz kiedy zamrugam
zapłaczesz kiedy zapłaczę
będziesz potrafił myśleć dla mnie
i - tak jak ja - inaczej


04.09.09
opinie wyrażane przez Liwaj są jej subiektywnym zdaniem - zwyczajnie dzieli się własnymi wrażeniami, uczciwie, nie pomijając żadnych kwestii, bo wierzy, że inni postąpią tak samo w stosunku do oceny jej utworów.
Odpowiedz
#2
O zdrowej diecie nie masz pojęcia i pewnie nie schudniesz, ale napisałeś całkiem ładny wiersz.

Nie znam się na poezji i nie lubię jej, ale czytam niektóre z prac na forum i odkryłam ostatnio, że czytanie ich, jest dla mnie coraz znośniejsze.

Twój wiersz do mnie przemawia. Jest prosty, ale jednoczesnie mówi o głębokich i prawdziwych uczuciach.
Tylko to mi się nie podoba:

mrugniesz kiedy zamrugam

Skoro dalej piszesz o płaczu, to IMO trafniejsze byłoby tu jakieś mocniejsze pozytywne uczucie, ale co ja tam wiem Wink
Odpowiedz
#3
pozytywne uczucia można dzielić z każdym

mruganie często jest przedtaktem płaczu
opinie wyrażane przez Liwaj są jej subiektywnym zdaniem - zwyczajnie dzieli się własnymi wrażeniami, uczciwie, nie pomijając żadnych kwestii, bo wierzy, że inni postąpią tak samo w stosunku do oceny jej utworów.
Odpowiedz
#4
Moim zdaniem jednak nie umiesz o miłości. Wieje nudą, banałem i ogranymi chwytami.

kupić bułki wyprowadzić psa do pracy do znajomych - wyliczanka. Od tego wersu jest już tylko gorzej. Nie, zdecydowanie nie umiesz o miłości...
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#5
Cytat:zdecydowanie nie umiesz o miłości...
szkoda ;<

ale wydaje mi się, że miłość właśnie taka jest, nie wiem
pewnie się nie znam
opinie wyrażane przez Liwaj są jej subiektywnym zdaniem - zwyczajnie dzieli się własnymi wrażeniami, uczciwie, nie pomijając żadnych kwestii, bo wierzy, że inni postąpią tak samo w stosunku do oceny jej utworów.
Odpowiedz
#6
Cytat:kupić bułki wyprowadzić psa do pracy do znajomych

Wyprowadzasz psa do pracy?

Zaczyna się ciekawie, by przejść do nieszczęsnego zdania powyżej. Potem robi się ckliwie i banalnie, by zakończyć się bardzo dobrym wersem. A więc kompozycja klamrowa Tongue Niestety wszystko, co jest w środku siada. Sama budowa też kuleje - ten wers zacytowany na początku jest do podziału (a najlepiej byłoby zmienić kolejność tej wyliczanki), a myślniki w ostatnim wersie totalnie nie pasują.

Po jednej gwiazdce za każdy dobry wers.

2/5
Odpowiedz
#7
Zbyt długi tytuł jak dla mnie ... i wyrażenie ze słownika wyrazów potocznych.
Czasami jesteśmy panami świata, częściej jego cieniem.
Odpowiedz
#8
Cytat:Zbyt długi tytuł jak dla mnie ... i wyrażenie ze słownika wyrazów potocznych.
dzięki Ci za niezwykle fachową, profesjonalną i jakże pomocną opinię

Cytat:Wyprowadzasz psa do pracy?
nie, wyprowadzam bułki, a praca idzie do znajomych

dzięki Nebrasko
opinie wyrażane przez Liwaj są jej subiektywnym zdaniem - zwyczajnie dzieli się własnymi wrażeniami, uczciwie, nie pomijając żadnych kwestii, bo wierzy, że inni postąpią tak samo w stosunku do oceny jej utworów.
Odpowiedz
#9
Ja na początku odczytałam to jako parodię tych wszystkich słodkich wierszyków, ale końcówka jakoś popsuła ten efekt.
Nieźle używasz interpunkcji.

Odpowiedz
#10
Taki średni kawałek.
Myślałem,że będzie to parodia klasycznych wierszy miłosnych ale niestety się zawiodłem Sad
Budowa w porządku,słownictwo też,aczkolwiek stosujesz oklepane motywy jak to pisał root. Tematyka taka sobie,ogólny wydźwięk wiersza taki sobiei.

3/5

Pozdrawiam
X
Jeśli masz jakieś pytanie,problem,zachciankę,marzenie lub potrzebujesz pomocy to wal śmiało. Postaram się odpowiedzieć/pomóc/spełnić o co prosisz. W końcu od tego też jestem.

X
Odpowiedz
#11
Da się przeczytać za jednym podejściem, a to już coś. Powiedziałbym, że utwór powyższy jest ładny, ale nie piękny. Wiersz o miłości powinien być piękny nie ładny. Pasuje więc tu wyświechtana fraza: "jeszcze nie to, ale widać potencjał". Smile
"Jeśli moja poezja ma jakiś cel, to jest nim ocalenie ludzi od postrzegania i czucia w ograniczony sposób."

— Jim Morrison
Odpowiedz
#12
no dobrze, dobrze, poddaję się, nie umiem o miłości
opinie wyrażane przez Liwaj są jej subiektywnym zdaniem - zwyczajnie dzieli się własnymi wrażeniami, uczciwie, nie pomijając żadnych kwestii, bo wierzy, że inni postąpią tak samo w stosunku do oceny jej utworów.
Odpowiedz
#13
(15-06-2011, 09:14)Nebraska napisał(a):
Cytat:kupić bułki wyprowadzić psa do pracy do znajomych

Wyprowadzasz psa do pracy?

Zaczyna się ciekawie, by przejść do nieszczęsnego zdania powyżej. Potem robi się ckliwie i banalnie, by zakończyć się bardzo dobrym wersem. A więc kompozycja klamrowa Tongue Niestety wszystko, co jest w środku siada. Sama budowa też kuleje - ten wers zacytowany na początku jest do podziału (a najlepiej byłoby zmienić kolejność tej wyliczanki), a myślniki w ostatnim wersie totalnie nie pasują.

Po jednej gwiazdce za każdy dobry wers.

2/5
Świetne spostrzeżenie. Teraz chyba wyraźnie widać do czego potrzebna jest interpunkcja, a jeżeli chcemy być już tacy "współcześni", to niestety musimy zasugerować znaki przestankowe logicznym zwersowaniem.
Nic więcej nie powiem, bowiem nie ma sensu - powtarzać.


Każda droga jest prosta, gdy wiedzie do celu.
A cel jest jasny, jeśli w mroku jak pochodnia świeci.
Znajdziesz ścieżkę tajemną wśród zarosłych wielu
i skrzydło drugie niechybnie odszukasz
- rycerzu błędny, zdradzony rumieńcem
Odpowiedz
#14
Oj, chyba do nawijki o miłości to Ty się nie nadajesz...
Takie moje wnioski.
Text słabiutki...
Nie miłosny, a to ogromny zarzut w kontekście tytułu.
Next time will be yoursSmile
Odpowiedz
#15
jak zawsze profesjonalna i trafiająca w sedno wypowiedź

dzięki Mike!
opinie wyrażane przez Liwaj są jej subiektywnym zdaniem - zwyczajnie dzieli się własnymi wrażeniami, uczciwie, nie pomijając żadnych kwestii, bo wierzy, że inni postąpią tak samo w stosunku do oceny jej utworów.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości