Strategie turowe
#46
Mroczne elfy? Dają radę. Najbardziej zapadł mi w pamięci Elf Ghast i ta Elfia Baronowa, pamiętam do dziś tą misję jak grając elfami przebijało przez planszę pełną nieumarłych elfów, by ocalić Millu. Niezła była...
Ciekawe czy w dodatku do DIII powrócą mroczne elfy.
Od razu zapytam: widział ktoś arty nieumarłych z tego dodatku? Ja widziałem, i równocześnie czytałem zarzuty, że są kiczowate i przypominają np uschnięte rośliny... jeśli ktoś miałby podobne zarzuty, to przypomnę, że Mortis była boginią elfów, więc nie dziwota, że jej martwe wojsko przypomina martwe dzieci lasu, martwe rośliny:>
Polecam szczególnie arty Jednostek czarujących... kapitalnie wyglądają.
Zastrzeżenia mam do Widmowego Wojownika - przypomina ćmęTongue Szkoda, bo w DII miał NIEZAPOMNIANY "imadż" \m/
Jgbart, proud to be a member of Forum Literackie Inkaustus since Nov 2009.
http://www.youtube.com/watch?v=4LY-n9nx5...re=related

Necronomicon " Possesed Again" \m/
Necrophobic "Hrimthursum" \m/

EVERYONE AGAINST EVERYONE - CHAOS!
Odpowiedz
#47
Zmieniając temat:
Jakie jest wasze ulubione miasto w trójce hirołsów?
"Człowiek jest mostem, a nie celem." F. Nietzsche
Odpowiedz
#48
Mi chyba najbardziej odpowiada Bastion. Czy jak tam się nazywa. Ten z elfami, krasnoludami i zielonymi/złotymi smokami w każdym razie Wink
Odpowiedz
#49
(29-01-2011, 13:51)Apocalypto napisał(a): Zmieniając temat:
Jakie jest wasze ulubione miasto w trójce hirołsów?
A ja miałam różne fazy. Zaczęłam chyba też od Bastionu, bo to była moja faza Tolkienowska, a te elfy, krasnoludy, enty - to wszystko mi się kojarzyło z Tolkienem.
Potem przyszła pora na Fortecę - bo magowie, dużo magii, jeszcze trochę magii! Ale ostatecznie odpadłam, bo nie podobały mi się jednostki. Tongue
No to zaczęłam nieco pykać Infernem - to z kolei była moja faza mhroczności i fascynacji wszystkim, co infernalne. Tongue No a do Arcydiabłów nadal mam słabość. :] W Infernie plusem dla mnie był portal miejski. Jak miałam kilka rozsianych po mapie miast tego typu, to nie było problemu z rekrutowaniem się, nawet jeśli nie trafiło mi się stosowne zaklęcie. Tym niemniej, w końcu mi się znudziło.
Od czasu do czasu lubiłam - i nadal lubię - pograć Zamkiem, ze względu na Archanioły. I Czempionów.
Ale prawda jest taka, że ostatecznie wylądowałam jako miłośniczka Nekropolii i to trwa już dość długo. Co prawda Smoki Cienia są o kant zada potłuc, ale nie szkodzi. Są obstawą dla Liszy. ;]

Lochy po prostu mi się nie podobają z czysto estetycznego punktu widzenia, natomiast Twierdzy i Cytadeli nigdy nie ogarnęłam - albo te miasta są takie słabe, albo po prostu nie umiem nimi grać. Pewnie to drugie. ;] Ot, wymagają stylu gry, który mi akurat nie odpowiada.
Choć muszę przyznać, że mój jeden z najbardziej spektakularnych scenariuszy rozegrałam właśnie wtedy, kiedy testowałam Twierdzę. No ale to było już z WoG-iem, więc zupeeeeełnie inna śpiewka. Wink
Odpowiedz
#50
Też lubię Bastion, ale według mnie Forteca jest najlepsza. Głównie ze względu na magię oraz na jednostki strzelające.
"Człowiek jest mostem, a nie celem." F. Nietzsche
Odpowiedz
#51
Twierdza i Cytadela - może się nie znam, może jestem za mało fajny, żeby docenić te miasta, ale dla mnie one w ogóle nie mają zalet. Zupełnie zbędne.
Odpowiedz
#52
Ja też nie lubię tych miast. I przy okazji: chciałby ktoś sprawdzić moją mapę? Dzisiaj zagrałem sobie w hirołsów i znalazłem scenariusz, który zrobiłem 2 lata temu.

http://www.przeklej.pl/plik/srodziemie-w...26klail96u

"Człowiek jest mostem, a nie celem." F. Nietzsche
Odpowiedz
#53
Z wielką chęcią, ale niestety nie mam obecnie zainstalowanej gry Sad
Odpowiedz
#54
Ja i tak WoG-uję wszystkie mapy, więc po Twojej pracy nie zostałby kamień na kamieniu, Apocalypto. Wink
Disaster, no widocznie wszyscy jesteśmy za mało fajni na Twierdzę i Cytadelę. Wink
Odpowiedz
#55
A co myślicie o Wrotach Żywiołów czy jak się to miasto nazywaBig Grin
"Człowiek jest mostem, a nie celem." F. Nietzsche
Odpowiedz
#56
Oj matko z córką, dajże spokój. xD Miasto wygląda, jak zlepek fallusów. ;> Co więcej - jednostki też wyglądają jak członki! (te elementale energii takie, bodaj przedostatnia jednostka). Co gorsza - członki-ekshibicjoniści! (ich atakiem jest rozchylenie płaszcza! xD )
Nie, nie - dla mnie to miasto to nieporozumienie. Wink
Odpowiedz
#57
Żywioły są wg mnie strasznie naciągane i na siłę. Totalny brak wyobraźni...

Fraa, głodnemu chleb na myśli ;>
Odpowiedz
#58
Ha! Amatorzy!

W HoMM 3 przegrałem kilkanaście dni czasu rzeczywistego Tongue Wszystkim się da grać i wygrywać (nawet na 120 % trudności). Ważne też jest jakiego masz bohatera Tongue

A teraz taki mały ranking miast:

1.Nekropolis-co prawda ostatnia jednostka jest no hmm niezbyt fajna,ale reszta dzięki zdolności nekromancji wymiata : ) A w połączeniu z bohaterem-czarownikiem można wgl ogarnąć dwa razy słabszą armią.

2.Bastion-wszystkie jednostki bardzo przydatne,lecz mało latających tam było : ( Pegaz i Smok,a przy oblężeniach to szybko padało : ) Ale za to Ci łucznicy,ah.

3.Zamek/Forteca/Cytadela-po prostu stabilne wojska,lecz bez rewelacji Tongue

4.Lochy/Twierdza/Inferno-lochy miały słabe wojska do walki w zwarciu,twierdza też,a inferno nie miało łuczników.

5.Wrota Żywiołów-lipne to było i tyle Tongue
Jeśli masz jakieś pytanie,problem,zachciankę,marzenie lub potrzebujesz pomocy to wal śmiało. Postaram się odpowiedzieć/pomóc/spełnić o co prosisz. W końcu od tego też jestem.

X
Odpowiedz
#59
Nekropolis najlepsze? Właśnie im skopałem tyłek ZamkiemTongue

Według mnie miasto nie jest najlepsze, ale ma kilka mocnych jednostek. Jak dla mnie najlepsza jest Forteca na równi z Bastionem, potem Zamek;niżej Inferno wraz z Lochami,Nekropolis, Cytadelą i Twierdzą a na samym końcu Wrota Żywiołów - porażka totalna.
"Człowiek jest mostem, a nie celem." F. Nietzsche
Odpowiedz
#60
[Obrazek: 250px-Panzer_General_II_cover.jpg]Czy ktoś grał w Panzer General 2 ?


Panzer General 2 – to strategia turowa w realiach II wojny światowej z 1997 roku (kontynuacja Panzer General, Allied General i Fantasy General).

[Obrazek: Panzer_General_Coverart.png] [Obrazek: TN_Panzer_General_2_Allied_General_pal-front.JPG] [Obrazek: 510P1V9FSEL._SL500_AA300_.jpg]

Podobnie jak w poprzednich częściach i tutaj gracz dowodzi wojskami niemieckimi walcząc w misjach wzorowanych na bitwach historycznych, a gdy zwycięży w kampanii (przeważnie zwycięstwo tzw. brylantowe) to może wziąć udział w hipotetycznych walkach. Dodatkowe bonusy za zwycięstwa brylantowe - jednostki zdobywają specjalne zdolności.


[Obrazek: 80608335.jpg]

[Obrazek: LGCW1S.jpg]

Rozwinięciem PG 2 jest Open General nazywany też PG 4

TUTAJ linck


[Obrazek: general.jpg?w=497]

No i dopiero tu zaczyna się jazda! Big Grin
Jest kilka stron, gdzie można pograć w sieci albo ściągnąć dodatkowe kampanie historyczne II i I wojny światowej, wojny 20-roku z bolszewikami, wojny secesyjnej w USA lub nawet z czasów napoleońskich.
Oczywiście, że w wersjach alternatywnych historii naszego kraju – zarówno bolszewika jak i szkopa można pogonić ostro. Z podbojem całego świata włącznie.Tongue
Dodatkowo dochodzą współczesne misje stabilizacyjne, Izrael, Falklandy, Chiny i inwazja na USA. W każdej kampanii można dowolnie wybrać stronę konfliktu.


PS
Jest jeszcze PG 3, ale to już nie toSad

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości