Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Smutek i radość
#1
wiatr jesienny potargał marzenia
niebo płacze rzewnymi łzami

tylko echo radosną wieść niesie
szczęśliwe chwile jeszcze przed nami
Bój się prawdziwego Boga i przestrzegaj jego przykazań. Na tym bowiem polega cała powinność człowieka.  Bo prawdziwy Bóg podda wszelki uczynek osądzeniu w związku z każdą ukrytą rzeczą, czy to dobrą, czy złą. ( Kaznodziei 12: 13,14 )


Odpowiedz
#2
I taka poezja do mnie przemawia Big Grin
Łatwa, lekka i przyjemna, bez niepotrzebnego nadęcia i silenia się na metafory, których nie idzie strawić.
Bo ja prosta dziewczyna jestem.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#3
(26-10-2015, 15:49)czarownica napisał(a): I taka poezja do mnie przemawia Big Grin
Łatwa, lekka i przyjemna, bez niepotrzebnego nadęcia i silenia się na metafory, których nie idzie strawić.
Bo ja prosta dziewczyna jestem.

Pozdrawiam

Taki komentarz do mnie przemawia bo jest przyjemny,miły,szczery
Tylko dlaczego jesteś czarownicą? Bardziej pasowałby nick- Poziomka, jagódka, malinka czy coś koło tegoBig Grin

Takie moje odczucie,Pozdrawiam
Bój się prawdziwego Boga i przestrzegaj jego przykazań. Na tym bowiem polega cała powinność człowieka.  Bo prawdziwy Bóg podda wszelki uczynek osądzeniu w związku z każdą ukrytą rzeczą, czy to dobrą, czy złą. ( Kaznodziei 12: 13,14 )


Odpowiedz
#4
Też fajne. Też - znaczy, że chociaż twój utwór jest w innym klimacie niż "wyborczy haapy end", który mi się podobał, "smutek i radość" też mi się podoba, ale...

Cytat:niebo płacze rzewnymi łzami
Ty na poważnie???
To jest straszne, sztampowe, banalne.
Zdecydowanie NIE, NIE, NIE.
Antonia? - 35 lat i 60 kilogramów czystej skromności. Angel
Odpowiedz
#5
Tak jakoś wyszłoConfused
Bój się prawdziwego Boga i przestrzegaj jego przykazań. Na tym bowiem polega cała powinność człowieka.  Bo prawdziwy Bóg podda wszelki uczynek osądzeniu w związku z każdą ukrytą rzeczą, czy to dobrą, czy złą. ( Kaznodziei 12: 13,14 )


Odpowiedz
#6
Szczerze powiedziawszy, to dla mnie ten wiersz jest zbyt... szkolny? Confused
Odpowiedz
#7
No właśnie ciekawe, co sam autor ma do powiedzenia na temat tekstu. Jak by wyglądała ocena wiersza? Jak autorskie samozadowolenie? Z czym mamy tu do czynienia i czy wyszło pięknie? Naprawdem ciekaw.
Odpowiedz
#8
(27-10-2015, 11:35)miriad napisał(a): No właśnie ciekawe, co sam autor ma do powiedzenia na temat tekstu. Jak by wyglądała ocena wiersza? Jak autorskie samozadowolenie? Z czym mamy tu do czynienia i czy wyszło pięknie? Naprawdem ciekaw.

Trudno mi cokolwiek powiedzieć. Do jakieś ambitnej poezji mego wierszyka nie zaliczamShy
Bój się prawdziwego Boga i przestrzegaj jego przykazań. Na tym bowiem polega cała powinność człowieka.  Bo prawdziwy Bóg podda wszelki uczynek osądzeniu w związku z każdą ukrytą rzeczą, czy to dobrą, czy złą. ( Kaznodziei 12: 13,14 )


Odpowiedz
#9
(27-10-2015, 18:48)skrobipiórek napisał(a): Trudno mi cokolwiek powiedzieć. Do jakieś ambitnej poezji mego wierszyka nie zaliczamShy

A więc wiersz powstał na zasadzie zapisania na kartce tego, co aktualnie kołatało się w głowie?
Ile trwała "produkcja"? <5 minut?

Nie chcę być opryskliwy, czy coś, ale fakt, że nie jesteś chętny objaśnić szczegółów wiersza, jego przesłania, czy motywacji do jego napisania przybił mnie do podłogi..

Swoją drogą.
[uszczypliwość]
Musze się zająć tego typu poezją. Jak widać sprzyja ona kiełkowaniu dyskusji w temacie, o co niestety trudno w przypadku nieco trudniejszych do interpretacji i oceny wierszy Smile [/uszczypliwość]
Odpowiedz
#10
Spróbuj Farmerze swoich sił w tego typu twórczości-a sława cię nie minieBig Grin
Bój się prawdziwego Boga i przestrzegaj jego przykazań. Na tym bowiem polega cała powinność człowieka.  Bo prawdziwy Bóg podda wszelki uczynek osądzeniu w związku z każdą ukrytą rzeczą, czy to dobrą, czy złą. ( Kaznodziei 12: 13,14 )


Odpowiedz
#11
Strumień szemrzący w rwące koryto się zmienia
Źródło zdrowej, życiodajnej wody

Błahe sprawy w mig nabierają znaczenia
Jakbym nagle znów stał się młody

Czas pisania- 2 minuty Wink
Odpowiedz
#12
(28-10-2015, 15:06)Farmer napisał(a): Strumień szemrzący w rwące koryto się zmienia
Źródło zdrowej, życiodajnej wody

Błahe sprawy w mig nabierają znaczenia
Jakbym nagle znów stał się młody

Czas pisania- 2 minuty Wink

Powaga?
Dla mnie rewelkaShy
Bój się prawdziwego Boga i przestrzegaj jego przykazań. Na tym bowiem polega cała powinność człowieka.  Bo prawdziwy Bóg podda wszelki uczynek osądzeniu w związku z każdą ukrytą rzeczą, czy to dobrą, czy złą. ( Kaznodziei 12: 13,14 )


Odpowiedz
#13
Jesteś niemożliwy Tongue
Odpowiedz
#14
(28-10-2015, 17:47)Farmer napisał(a): Jesteś niemożliwy Tongue

Oj tam, masz talent i tyleBig Grin
Bój się prawdziwego Boga i przestrzegaj jego przykazań. Na tym bowiem polega cała powinność człowieka.  Bo prawdziwy Bóg podda wszelki uczynek osądzeniu w związku z każdą ukrytą rzeczą, czy to dobrą, czy złą. ( Kaznodziei 12: 13,14 )


Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości