Via Appia - Forum

Pełna wersja: Smutek i radość
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
wiatr jesienny potargał marzenia
niebo płacze rzewnymi łzami

tylko echo radosną wieść niesie
szczęśliwe chwile jeszcze przed nami
I taka poezja do mnie przemawia Big Grin
Łatwa, lekka i przyjemna, bez niepotrzebnego nadęcia i silenia się na metafory, których nie idzie strawić.
Bo ja prosta dziewczyna jestem.

Pozdrawiam
(26-10-2015, 15:49)czarownica napisał(a): [ -> ]I taka poezja do mnie przemawia Big Grin
Łatwa, lekka i przyjemna, bez niepotrzebnego nadęcia i silenia się na metafory, których nie idzie strawić.
Bo ja prosta dziewczyna jestem.

Pozdrawiam

Taki komentarz do mnie przemawia bo jest przyjemny,miły,szczery
Tylko dlaczego jesteś czarownicą? Bardziej pasowałby nick- Poziomka, jagódka, malinka czy coś koło tegoBig Grin

Takie moje odczucie,Pozdrawiam
Też fajne. Też - znaczy, że chociaż twój utwór jest w innym klimacie niż "wyborczy haapy end", który mi się podobał, "smutek i radość" też mi się podoba, ale...

Cytat:niebo płacze rzewnymi łzami
Ty na poważnie???
To jest straszne, sztampowe, banalne.
Zdecydowanie NIE, NIE, NIE.
Tak jakoś wyszłoConfused
Szczerze powiedziawszy, to dla mnie ten wiersz jest zbyt... szkolny? Confused
No właśnie ciekawe, co sam autor ma do powiedzenia na temat tekstu. Jak by wyglądała ocena wiersza? Jak autorskie samozadowolenie? Z czym mamy tu do czynienia i czy wyszło pięknie? Naprawdem ciekaw.
(27-10-2015, 11:35)miriad napisał(a): [ -> ]No właśnie ciekawe, co sam autor ma do powiedzenia na temat tekstu. Jak by wyglądała ocena wiersza? Jak autorskie samozadowolenie? Z czym mamy tu do czynienia i czy wyszło pięknie? Naprawdem ciekaw.

Trudno mi cokolwiek powiedzieć. Do jakieś ambitnej poezji mego wierszyka nie zaliczamShy
(27-10-2015, 18:48)skrobipiórek napisał(a): [ -> ]Trudno mi cokolwiek powiedzieć. Do jakieś ambitnej poezji mego wierszyka nie zaliczamShy

A więc wiersz powstał na zasadzie zapisania na kartce tego, co aktualnie kołatało się w głowie?
Ile trwała "produkcja"? <5 minut?

Nie chcę być opryskliwy, czy coś, ale fakt, że nie jesteś chętny objaśnić szczegółów wiersza, jego przesłania, czy motywacji do jego napisania przybił mnie do podłogi..

Swoją drogą.
[uszczypliwość]
Musze się zająć tego typu poezją. Jak widać sprzyja ona kiełkowaniu dyskusji w temacie, o co niestety trudno w przypadku nieco trudniejszych do interpretacji i oceny wierszy Smile [/uszczypliwość]
Spróbuj Farmerze swoich sił w tego typu twórczości-a sława cię nie minieBig Grin
Strumień szemrzący w rwące koryto się zmienia
Źródło zdrowej, życiodajnej wody

Błahe sprawy w mig nabierają znaczenia
Jakbym nagle znów stał się młody

Czas pisania- 2 minuty Wink
(28-10-2015, 15:06)Farmer napisał(a): [ -> ]Strumień szemrzący w rwące koryto się zmienia
Źródło zdrowej, życiodajnej wody

Błahe sprawy w mig nabierają znaczenia
Jakbym nagle znów stał się młody

Czas pisania- 2 minuty Wink

Powaga?
Dla mnie rewelkaShy
Jesteś niemożliwy Tongue
(28-10-2015, 17:47)Farmer napisał(a): [ -> ]Jesteś niemożliwy Tongue

Oj tam, masz talent i tyleBig Grin