Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pod przykrywką imienia i nazwiska oraz dat granicznych
#1
nie wiem kim jestem dla własnego tła
w całej okolicy z krzyża nikt nie ma lepszych widoków
na cztery strony świata

poza tym że zdarzyło mi się urodzić
parę żywych kamieni
zasadziłam kilka drzew których
nie przyjęły niebo i ziemia

nie zatrzymuj się
być może jestem mordercą
który nie spotkał nigdy odpowiedniej ofiary

unieś ręce
albo zbrodniarzem wojennym
na wiecznym spoczynku po czasie
wyczekiwania i pokoju

spójrz na siebie
możesz nawet się przejrzeć we mnie

módl się i dziękuj
wygrywasz swoją historię na loterii
kiedy lekko przechodzisz po moim trupie
do boskiego porządku
Odpowiedz
#2
A tu trafiłam na wiersz. Boski porządek wyklucza, tych którzy kolan nie zginają i myśli mają złe.
Nie umiem pisać konstruktywnych komentarzy.
Odpowiedz
#3
Troszkę przegadany i przekombinowany ze zbyt długim tytułem. Materiał na warsztat, ale jest potencjał Smile
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#4
Wiersz faktycznie ma coś do powiedzenia, ale trochę się to zaciera przez nadmiar(po prostu rozgadał się i zaburza odbiór ważnego)Popracowałabym tutaj trochę nad układem i zapisem. Gdyby utwór co nieco przeredagować i zrobić parę amputacji, to można by go uratować. Na zachętę daje 3/5
[Obrazek: Piecz2.jpg]






Odpowiedz
#5
Piramido co tu chcesz ratować Smile autorko, żadnych amputacji!
Nie umiem pisać konstruktywnych komentarzy.
Odpowiedz
#6
(11-07-2013, 19:06)Lyssa napisał(a): Piramido co tu chcesz ratować Smile autorko, żadnych amputacji!

Po prostu co nieco bym ucięła. Może takie mam wyczucie Lysso(i swoje widzenie)Smile

[Obrazek: Piecz2.jpg]






Odpowiedz
#7
Ponieważ zapisem sugerujesz, co od razu widać, ciąg myślowy z tytułem więc, ... spróbuję zapodać metodą 'jak mi się przeczy- i przeczy-tao i -ło"
-------------
Pod przykrywką imienia i nazwiska oraz dat granicznych

nie wiem kim jestem dla własnego tła W całej okolicy
z krzyża nikt nie ma lepszych widoków
na cztery strony świata Poza tym

że zdarzyło mi się urodzić parę żywych
kamieni zasadziłam kilka drzew których nie przyjęły
niebo i ziemia Nie zatrzymuj się Być może

jestem mordercą który nie spotkał nigdy odpowiedniej
ofiary (unieś ręce) albo zbrodniarzem wojennym
na wiecznym spoczynku po czasie

wyczekiwania i pokoju Spójrz na siebie możesz nawet
przejrzeć się we mnie Módl się i dziękuj wygrywasz
historię na loterii kiedy lekko

przechodzisz po moim trupie do boskiego

porządku
----------------------
to powyżej to raczej początek sugestii, a nie gotowiec. Nie ukrywam, że próbowałem 'uratować" kilka fraz i autonomię, która jest w pewnych momentach 'nadgadana"... Powiem tak dla frazy, jakkolwiek rozpisanej,

"W całej okolicy z krzyża nikt nie ma lepszych widoków" warto pogmerać w powyższym


i nie wiem, czy czała gra na zbrodniarzu i mordercy ma tu rację bytu, czy jest potrzebna. No, eto Wasz stich Gospodina, prasz'cziajtie no i diełajtie tak, kak Wam nrawistsja;-)
------------------
i już tak po męsku, nieco więc będzie ... bezpośrednio. Jeśłi wiersz ma wyrazić klasyczne 'Twoja wola, jeśłi chcesz mnie mieć w głębokim poważaniu, zwanym ... wiadomo jak, bo wedle za-zadka', to... hm, mnie tu brakuje mocnego kopa, właśnie w miejsce mordercy zbrodniarza. Zwłaszcza, że jak powierdziałem początek obiecujący mimo zgrania motywu i datali życiorysowatych... Puenta sprawia wrażenie, jakby zamysł i polot i rodzaj biegłości dry na instrumencie wróciły na właściwe tory... środek? no, tam by się przydała solówka... mocny kop, inne środki artystyczne, itd... inny detal. Oki, bliskoznaczny w wymowie, ale ... aż się prosi jakaś może i wyrafinowana sztuczka...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości