Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziewczynka z zasadami
#16
Zgaduj zgadula- ile było ginu w zdaniu:

Pojedynczymi błyskami światła muzyka wypełnia przestrzeń, zalewa oczy i przyjemnie kłuje w mózg.
Granice mego języka bedeuten die Grenzen meiner Welt. [L. Wittgenstein w połowie rozumiany]

Informuję, że w punktacji stosowanej do oceny zamieszczanych utworów przyjęłam zasadę logarytmiczną - analogiczną do skali Richtera. Powstała więc skala "pozytywnych wstrząsów czytelniczych".
Odpowiedz
#17
Fiu, fiu, nie odpuścisz, prawda? Wink

Dżinu było za mało, bo autor zachował na tyle trzeźwość, że wciąż był w stanie otworzyć komputer i klepać w literki, przedstawiając swojego noworocznego kaca znalezionego w podrzędnej dyskotece, a nie w żadnym porządnym klubie. A mówiłem mu, pij więcej, przynajmniej schlejesz się z godnością, a nie żadne tam wynurzenia literackie...
Odpowiedz
#18
Cytat:a wraz nim gwiazdy.

Tu chyba brakuje "z". Tak na moje. Wink

Cytat:Ulice opustoszały, tylko spóźnieni Mikołajowie popędzali leniwe renifery, dopijali, ostrożnie lawirowali pomiędzy oblodzonymi dachówkami.

To zdanie jest trochę za długie. I to "dopijali"? W jakim sensie?

Cytat:W końcu przystanęła, czy zechce towarzyszyć jej dziś na kolacji, spytała, czy zamierza śledzić ją dla sportu, zimowej rekreacji, zaśmiał się długo i serdecznie, po czym, chwyciwszy pod ramię, stwierdził, że przecież i tak nie mają dziś nic lepszego do roboty.

To też potnij. Może, w niektórych miejscach, zamiast przecinka wstaw kropkę.

To tyle czepiania.
Powiem ci, że bardzo ciekawe opowiadanie. Trafiło do mnie. Zwłaszcza to zdanie: "Bo tak już jest, że dziewczynki z zasadami największe mają sekrety."

Ocena:

8/10
Nie wszyscy mogą być aniołami, ale każdy może być człowiekiem.

Odpowiedz
#19
A Ty przypomniałaś mi zeszłoroczne święta... Dzięki za odwiedziny i pozdrawiam Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości