Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
By the way
#1
Ślub następcy tronu
wypadł nad wyraz
okazale

a suknia panny młodej
rzuciła wszystkich
na kolana

było dostojnie i pięknie

dlatego nie zawracajcie
mi dupy
losem ofiar
nalotów na Trypolis
G.A.S - Groteska, Absurd, Surrealizm.
Odpowiedz
#2
Podoba mi się zwraca uwagę na przepaść pomiędzy sprawami ważnymi a tym co naprawdę interesuje ogłupione społeczeństwo.

Pozdrawiam
"Nigdy nie wzniesiesz się ponad to, czemu nie chcesz spojrzeć w oczy."
-Anthony de Mello
Odpowiedz
#3
klara,



dzięki za komentarz.



Pozdrawiam.
G.A.S - Groteska, Absurd, Surrealizm.
Odpowiedz
#4
Jak na Szacha przystało wziąłeś się najpierw za sprawy królewskieWink
Poważniej jednak mówiąc, interesująco naszkicowałeś kontrast moralnego dylematu z przeniesieniem puenty na czytelnika i to chyba jest dobra metoda na przedłużenie oddziaływania tego dylematu na szerszy grunt.
Każda droga jest prosta, gdy wiedzie do celu.
A cel jest jasny, jeśli w mroku jak pochodnia świeci.
Znajdziesz ścieżkę tajemną wśród zarosłych wielu
i skrzydło drugie niechybnie odszukasz
- rycerzu błędny, zdradzony rumieńcem
Odpowiedz
#5
Osobiście jakoś specjalnie mnie nie dziwi, że ludzi wolą oglądać piękne śluby zamiast niepiękne wojny - uciekanie od brzydkiej strony rzeczywistości leży w ludzkiej naturze. Co oczywiście nie znaczy, że pochwalam podobną postawę.

Co do tekstu... przemyśl ostatnią strofę.
Odpowiedz
#6
Świetne Szach. Na serio-bardzo mi się podoba.
Mógłbym pisać,że tu dobra budowa itp ale nawet nie chce mi się przemęczać Tongue Wiersz po prostu bardzo dobry.

5/5

Pozdrawiam
X
Jeśli masz jakieś pytanie,problem,zachciankę,marzenie lub potrzebujesz pomocy to wal śmiało. Postaram się odpowiedzieć/pomóc/spełnić o co prosisz. W końcu od tego też jestem.

X
Odpowiedz
#7
Kristoforus, księżniczka, Xorrez,



dzięki za komentarze.


PS. księżniczko, a co tam jest nie tak?



Pozdrawiam.
G.A.S - Groteska, Absurd, Surrealizm.
Odpowiedz
#8
Szachu uwielbiam te Twoje zestawienia. Dobre, mocne, kontrastowe, ruszające, no lek na mózg po prostu.
Odpowiedz
#9
Rzeczowe, mocne, bezpośrednie. Może trochę zbyt bezpośrednie ale co ja się znam?
Ładnie.
I don't mean to sound bitter, cold, or cruel, but I am, so that's how it comes out.
Odpowiedz
#10
Krótko i treściwie, ale jakby trochę za sucho i po łebkach. Uważam... Nie, ja WIEM, że stać Cię na więcej. Co nie znaczy, że ten kawałek nie jest dobry.
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#11
Źle się czyta, trzeba inaczej podzielić wersy. "dlatego" sugerowałabym zrobić w osobnym wersie.
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#12
Ciekawie.

Z drugiej strofy usunąłbym zdecydowanie "a". "Dlatego" i "już" również bym usunął, z ostatniej strofy. W ogóle końcówkę widzę trochę inaczej. Spodziewałem się czegoś mocniejszego, niż tutaj dostałem.

Pozdrawiam ciepło. Wink
Odpowiedz
#13
Insomnia, sithisdagoth, root,



dzięki za komentarze.



Pozdrawiam.

pisaliśmy jednocześnie, to dlatego...


księżniczka, InFlames,



dzięki za komentarze.


Pozdrawiam serdecznie.
G.A.S - Groteska, Absurd, Surrealizm.
Odpowiedz
#14
A ja uważam, że wiersz jest zbyt bezpośredni i dobitny. Wiadomo, że nie wszystko trzeba ładnie opisywać, czasem wystarczy po prostu bezpośrednia postawa, ale... no, miałem podobne przemyślenia i dla mnie jako wiersz to nie jest powalające. Dobre, ale nie świetne.

Pozdrawiam.
Masssssakra.

[Obrazek: 29136-65e26c5e68f2a8b1dc4d3c4283a1bf34..gif]
Odpowiedz
#15
Mocne, ale zbyt bezpośrednie. Technicznie nie wiem do czego się przyczepić, chyba wszystko OK.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości