Via Appia - Forum

Pełna wersja: By the way
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Ślub następcy tronu
wypadł nad wyraz
okazale

a suknia panny młodej
rzuciła wszystkich
na kolana

było dostojnie i pięknie

dlatego nie zawracajcie
mi dupy
losem ofiar
nalotów na Trypolis
Podoba mi się zwraca uwagę na przepaść pomiędzy sprawami ważnymi a tym co naprawdę interesuje ogłupione społeczeństwo.

Pozdrawiam
klara,



dzięki za komentarz.



Pozdrawiam.
Jak na Szacha przystało wziąłeś się najpierw za sprawy królewskieWink
Poważniej jednak mówiąc, interesująco naszkicowałeś kontrast moralnego dylematu z przeniesieniem puenty na czytelnika i to chyba jest dobra metoda na przedłużenie oddziaływania tego dylematu na szerszy grunt.
Osobiście jakoś specjalnie mnie nie dziwi, że ludzi wolą oglądać piękne śluby zamiast niepiękne wojny - uciekanie od brzydkiej strony rzeczywistości leży w ludzkiej naturze. Co oczywiście nie znaczy, że pochwalam podobną postawę.

Co do tekstu... przemyśl ostatnią strofę.
Świetne Szach. Na serio-bardzo mi się podoba.
Mógłbym pisać,że tu dobra budowa itp ale nawet nie chce mi się przemęczać Tongue Wiersz po prostu bardzo dobry.

5/5

Pozdrawiam
X
Kristoforus, księżniczka, Xorrez,



dzięki za komentarze.


PS. księżniczko, a co tam jest nie tak?



Pozdrawiam.
Szachu uwielbiam te Twoje zestawienia. Dobre, mocne, kontrastowe, ruszające, no lek na mózg po prostu.
Rzeczowe, mocne, bezpośrednie. Może trochę zbyt bezpośrednie ale co ja się znam?
Ładnie.
Krótko i treściwie, ale jakby trochę za sucho i po łebkach. Uważam... Nie, ja WIEM, że stać Cię na więcej. Co nie znaczy, że ten kawałek nie jest dobry.
Źle się czyta, trzeba inaczej podzielić wersy. "dlatego" sugerowałabym zrobić w osobnym wersie.
Pozdrawiam.
Ciekawie.

Z drugiej strofy usunąłbym zdecydowanie "a". "Dlatego" i "już" również bym usunął, z ostatniej strofy. W ogóle końcówkę widzę trochę inaczej. Spodziewałem się czegoś mocniejszego, niż tutaj dostałem.

Pozdrawiam ciepło. Wink
Insomnia, sithisdagoth, root,



dzięki za komentarze.



Pozdrawiam.

pisaliśmy jednocześnie, to dlatego...


księżniczka, InFlames,



dzięki za komentarze.


Pozdrawiam serdecznie.
A ja uważam, że wiersz jest zbyt bezpośredni i dobitny. Wiadomo, że nie wszystko trzeba ładnie opisywać, czasem wystarczy po prostu bezpośrednia postawa, ale... no, miałem podobne przemyślenia i dla mnie jako wiersz to nie jest powalające. Dobre, ale nie świetne.

Pozdrawiam.
Mocne, ale zbyt bezpośrednie. Technicznie nie wiem do czego się przyczepić, chyba wszystko OK.
Stron: 1 2