Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bursztyn
#1
Wiatr w maju wydmy czesał przy bezludnej plaży
Ramiona twe podmuchem z warkoczy obnażył
I zastygł nieruchomo w ich miedzianym blasku
Niczym owad zamknięty w żywicznym potrzasku
Tak powstał najcudniejszy ze wszystkich bursztynów
Cenniejszy od diamentów i akwamarynów
Piękniejszy od szmaragdów z królewskich diademów
Nie będący pochodną węgla ani krzemu
Choć nie rozszczepia światła powierzchnia chropawa
Samorodny jak perła gorący jak lawa
Parzył mnie lekko w palce gdy o pierwszym brzasku
Skuszony jego lśnieniem podniosłem go z piasku
Odpowiedz
#2
Widzę, że inni chyba nie mają odwagi (czyżby miał z tym coś wspólnego ten fioletowy status okraszony gęsim piórem?), więc ja powiem przysłowiowe dwa słowa. Chociaż niegodnym.

Bardzo lubię, kiedy wiersz ma rytm i płynie, gdy się go czyta. Lubię też, kiedy utwór działa na moją wyobraźnię i czytając go mam przed oczami pewien,wykreowany przez autora (do spółki z moją głową), obraz. Po wielokrotnej lekturze jednoznacznie stwierdzam, że ten utwór posiada obydwie wyżej wymienione cechy, tak więc: podoba mi się. Chociaż może to nikogo nie obchodzić, liczę się z tym.

Pozdrawiam.


[...] we kill people who kill people because killing people is wrong [...]
Odpowiedz
#3
Obchodzi mnie to jak najmocniej! Nie dla tej przyczyny, iż nie ganisz, lecz dodajesz otuchy. Po części się Tobie nie dziwię i nie jest to chełpliwość. Ja sam, gdy czytam, widzę ślady stóp na piasku, pozostawione przez porannych zbieraczy bursztynów... Dziekuję i pozdrawiam. Piotr
Odpowiedz
#4
Patos i rymy, be, częstochowskie. Nie potrafię go czytać, Piotrze gdzie jesteś, szukam i znajduję wierszyk jakiś - takiś. Undecided Tym razem nie kupuję. Przykro mi.
Jednak jest to materiał na bardzo dobry wiersz.
Pozdrawiam.

"ów" ConfusedDodgy

[Obrazek: 51882617.jpg]


http://www.youtube.com/watch?v=F09QrI6L44I
Ilustracje do tomików, opowieści, okładki. [/b] [b]Grafika. Ilustracje do bajek.
Odpowiedz
#5
Podoba mi się ten wiersz.Smile Potrafi przenieść wyobraźnię w opisywane miejsce, wczuć się w sytuację. Ma w sobie to coś, czego nie umiem nazwać, ale co znajduje się w dawnych wierszach.Smile Bardzo mi tego uczucia brakowało.Smile
Pozdrawiam:
Piórko 7
Ten szczęścia nie ma, komu w drewnianym kościele cegła na łeb spadnie.(autor nieznany)Smile



http://www.via-appia.pl/media/gildia/Piecz2.jpg
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości