Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ślizgawka
#1
W zimie podwórko zamieniało się w ślizgawkę. Starzy i młodzi, a czasem też dawni mieszkańcy, musieli kręcić piruety pod surowym okiem dozorcy.  
- Nie wgłębiać się! Ślizgać się tylko po powierzchni, ale się nie wgłębiać! – wrzeszczał dozorca i ludzie śmigali od bramy do kibla i z powrotem. Przygrywały im skoczne melodie, które dobiegały zza pazuchy dozorcy. Trzymał tam malutkie radio, nastawione na tańce ludowe.
- Gdzie na ukaefie są tanga? – dopytywał staruszek, który w poprzednim życiu był kataryniarzem.
- Nie będę szukał, bo się bateryjki na tym mrozie wyczerpią – odpowiedział dozorca i po chwili dodał już głośniej. - Nie wzruszać się! Ludzie kochani, tylko się nie wzruszać! Najmniejsza kropla może rozpuścić nawet najtwardszy lód!
I już nikt nie śmiał o nic zapytać albo się czemuś dziwić, bo taka była lokatorska tradycja. A jak ktoś się przewrócił to udawał, że nic się nie stało.
Odpowiedz
#2
W tym niebopiekle nawet ukaefy odbierają... Byle nie uronić jednej łzy, zachować wspomnienia najgorszych chwil zamknięte na cztery spusty w najdalszym zakamarku pamięci. I tylko pędzić po tej ślizgawce w tę i z powrotem, szybko, szybko. Jedźmy, nikt nie woła...
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#3
No właśnie. Oni wszyscy czynią to z własnej woli, czy też na jakimś obozie?

Cytat:a czasem też dawni mieszkańcy

Czyli duchy? Wink
Odpowiedz
#4
(21-10-2018, 15:15)Miranda Calle napisał(a): W tym niebopiekle nawet ukaefy odbierają... Byle nie uronić jednej łzy, zachować wspomnienia najgorszych chwil zamknięte na cztery spusty w najdalszym zakamarku pamięci. I tylko pędzić po tej ślizgawce w tę i z powrotem, szybko, szybko. Jedźmy, nikt nie woła...

Heart Heart Heart

(21-10-2018, 15:36)Kotkovsky napisał(a): No właśnie. Oni wszyscy czynią to z własnej woli, czy też na jakimś obozie?

Cytat:a czasem też dawni mieszkańcy

Czyli duchy? Wink
Tak Smile
Odpowiedz
#5
Surrealizm trzyma poziom. Zimowy obrazek z życia nawiedzonej kamienicy. Pasuje do całego cyklu.
Odpowiedz
#6
(22-10-2018, 11:20)Gunnar napisał(a): Surrealizm trzyma poziom. Zimowy obrazek z życia nawiedzonej kamienicy. Pasuje do całego cyklu.

Bardzo mi miło Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości