Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
jestem dla ciebie jak balonik
#1
wiatr podwiewa ci grzywkę
dopieszczasz zamek z piasku
ja z boku zakotwiczony kamieniem

tu już od dawna nie ma słów
kołyszę się na widok konstrukcji
wiem że o mnie pamiętasz

gdybym nie był balonikiem
pewnie bym ci się psocił
lub wtulony wspierająco całował

a tak tylko tęsknię za twoim
palcem do którego przywiązany
czuję że na coś się przydaję
to be a struggling writer first you need to know how to struggle
Odpowiedz
#2
Kurczę, po tytule myślałem, że dostanę utwór "z jajem" o na przykład prezerwatywie. Tongue Cóż, głodnemu chleb na myśli, gdy weźmie pod uwagę baloniki dla dorosłych chłopców.

Ale co tu mam? Uroczą, piękną i niewinną lirykę. Taką w starym stylu. Niby biało, ale jakoś z sympatią czytam- jako fan Gałczyńskigo, Kofty, Przybory, Tuwima.

Nie, no jasne, że to nie ta forma, ale klimat jakoś mi tak echem zaszeleścił.
Zresztą, wymienionym zdarzały się - jakbyśmy dziś powiedzieli- grafo-w(y)padki przy pracy poetyckiej (zwłaszcza Ildefonsowi, gdy potrzebował kasy, ale i nawet Tuwimowi- w choćby nierównych, ze słabymi momentami, ale też i niezrównanych z rozwiązaniami na granicy genialności -"Kwiatach polskich"). Tutaj potknięcia nie widzę, jest pięknie, a do tego z urokiem i niegłupio.Piękny utwór, dopracowany i aż miło czytać i wracać.Gratuluję lekkości i lirycznego zmysłu

5/5
[Obrazek: Piecz2.jpg]
Odpowiedz
#3
Dzięki Chmurek za peana. To pokrzepiające, że zdarza się docenienie Smile
to be a struggling writer first you need to know how to struggle
Odpowiedz
#4
to nie pean, z reguły nawet wyrażając opinie nie kryjące upodobania, zachowuję dystans Tongue
[Obrazek: Piecz2.jpg]
Odpowiedz
#5
Awww... Przyjemne (?). Mam wrażenie, że czasami muszę coś takiego przeczytać.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#6
OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCH!!!!!

Big Grin

Urocze Big Grin takie... aż mi żal tego balonika! A tak ładnie opisałeś jego wierne bycie wiecznie "z boku"!

Smile
Komentując dzielę się osobistymi, subiektywnymi odczuciami, nie poczuwam się do znajomości prawdy absolutnej Wink

W cieniu
Nie ma
Czarne płaszcze

[Obrazek: Piecz1.jpg] 

Odpowiedz
#7
Tiger, muszę powiedzieć, że bardzo pozytywnie mnie zaskoczyłeś. Nie przepadam za Twoimi przekombinowanymi wierszami, ale tutaj jest prostota przekazu, lekkość jakaś taka (pasująca do balonika) i ładnie podany na tacy sens, uwydatniony pointą. Zostawiam zasłużone 5 gwiazdek!
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#8
Leciutki jak balonik Smile
Nie umiem pisać konstruktywnych komentarzy.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości