Piąte zdanie
#61
"Teraz, gdy czuł, że znów jest na swoim terenie, nagle rozzłościło go, że wpakował sobie na kark tego prymitywa bez pojęcia, który o sprawach Galaktyki wiedział tyle co komar z Ilford o życiu w Pekinie"

Douglas Adams, "Autostopem przez galaktykę" Smile
- Nie spodziewałem się Hiszpańskiej Inkwizycji...
- Nikt nie spodziewa się Hiszpańskiej Inkwizycji!
Odpowiedz
#62
Cytat:A jeśli nawet na skutek roztargnienia kieruje na nie wzrok, wcale ich nie widzi.

Jadwiga Rutkowska, "Apel do mężów" w: "Przedstawiamy humor polski. Pory roku."
Marks BorderPrincess napisał(a):Kto tam był sędzią, bo czegoś nie czaje. Skoro Laik zaledwie kopnął w udo, a Andrzej trafił z pięści w twarz, to czemu Laik wygrał turniej?

Odpowiedz
#63
Cytat:Drastycznego dowodu dostarcza eksperyment z odmóżdżonym psem.

Włodzimierz Szewczuk, Psychologia
opinie wyrażane przez Liwaj są jej subiektywnym zdaniem - zwyczajnie dzieli się własnymi wrażeniami, uczciwie, nie pomijając żadnych kwestii, bo wierzy, że inni postąpią tak samo w stosunku do oceny jej utworów.
Odpowiedz
#64
Cytat:Zginęły trzy prostytutki i obie zamachowczynie.

Życie, a zwłaszcza śmierć Angeliki de Sance - Jacek Podsiadło
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#65
"Równonoc, czyli przesilenie wiosenne i jesienne, to sabaty mniejsze, a mamy jeszcze sabaty większe: Imbolc-drugiego lutego, Beltaine- trzydziestego kwietnia, Lammas- noc pierwszego sierpnia i Samhain - w wigilię wszystkich świętych."

~ "Lilith" , Olga Rudnicka
It's good as an artist to always remember to see things in a new, weird way. ~ Tim Burton
Odpowiedz
#66
W odróżnieniu jednak od sytuacji sprzed 1997 roku, podstawa prawna omawianej zasady jest obecnie w orzecznictwie Trybunału Konstytucyjnego ujmowana bardzo szeroko, wynika to bowiem nie tylko z art.2 (wcześniej z art. 1 przepisów konstytucyjnych) mówiącego o demokratycznym państwie prawnym, ale też - w zakresie praw majątkowych - z art. 64 ust 2 Konstytucji.

"Zasada państwa prawnego w orzecznictwie Trybunału Konstytucyjnego RP" Iwona Wróblewska
There is no sacred place,
No perfect world,
Your head is home,
Freedom in your heart,
Be strong; take this chance,
Make your way; a better future comes.
Odpowiedz
#67
Cytat:Widywałem to już wcześniej i spodziewam się, że zanim przejdę na emeryturę, spotkam się z tym jeszcze raz czy dwa, choć bliżej mi do tej chwili niż kiedyś.

"1922" - Stephen King (w zbiorze opowiadań "Czarna bezgwiezdna noc")
Life is what happens to you when you're busy making other plans ~ J. Lennon
[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz
#68
Cytat:Przechodnie mieli wrażenie, że w tej okolicy czas nieco zwalnia bieg

"1Q84" tom 1 - Haruki Murakami
[Obrazek: Piecz2.jpg]
Odpowiedz
#69
Cytat:Drugi mężczyzna wyciągnął rękę i Stanley poczuł ostry, zimny dotyk na swoich kłykciach.

Masterton 'Trans śmierci'.
Odpowiedz
#70
Cytat:Pierwszy w przelocie pokazał prezesowi stosowny dokument, a drugi w tej samej sekundzie stał już na taborecie w ubikacji z ręką w przewodzie wentylacyjnym.

"Mistrz i Małgorzata" - Michaił Bułhakow
[Obrazek: Piecz2.jpg]






Odpowiedz
#71
"Dissecting words
may be clever
but I aim to live verbs."

The Dead Emcee Scrolls, The Lost Teachings of Hip Hop, Saul Williams
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#72
Cytat:Halifax pisze w swoim dzienniku: "użyłem przeciw sobie wszelkich argumentów, jakie mogłem wymyślić", głównie dlatego, że "trudna pozycja premiera uniemożliwiała kontakt z centrum Izby Gmin".
Andrew Roberts - "Hitler i Churchill. Sekrety przywództwa"
Odpowiedz
#73
Cytat:Jako zapłatę zań domagam się i taka jest moja wola, abyście z tym łańcuchem na plecach, który wam z szyi zdjąłem, udali się do miasta Toboso, stanęli przed panią Dulcyneą i powiedzieli, że rycerz jej zwany Rycerzem Posępnego Oblicza poleca się jej łasce.

Miguel de Cervantes "Don Kichot z Manczy"
Kto ma oczy niechaj czyta
Kto ma ręce niechaj pisze
Odpowiedz
#74
Cytat:Wołał za nim jakiś mężczyzna, ale Suttree nie obejrzał się.

Cormac McCarthy - "Suttree"
Odpowiedz
#75
Cytat:Trudno jest samodzielnie pracować nad arabeską (figurą taneczną, w której noga jest unoszona wysoko do tyłu), ponieważ nie ma jak praktycznie obciążyć nogi dla uzyskania efektu Różowej Pantery.

Pavel Tsatsouline super stawy

Big Grin
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości