Języki obce
#31
(31-01-2013, 19:43)Szaden napisał(a): Arabska na pewno źle Tongue
Nie dość, że to psychopaci walczący z całym światem, to jeszcze mają całą ropę i śpią na kasie... a kobiety traktują, jak śmieci.
Chociaż, kto by był tym złym, gdyby nie oni Big Grin

mylisz się bo zbyt nadużywasz ogólników. Nie we wszystkich wiarach ludzi pustyni kobiety nie mają żadnych praw. Nie wszyscy z tych ludzi wierzą ślepo w koran i uprawiają religijny terroryzm.
Don't get too close
It's dark inside
It's where my demons hide...


"The Edge... there is no honest way to explain it because the only people who really know where it is are the ones who have gone over."
Odpowiedz
#32
Angielski, niemiecki, francuski, trochę łacina, kiedyś liznęłam ukraiński, ale jedynie w mowie, co w sumie się nie liczy.
Angol to podstawa - jest na tyle powszechny, że niezbędny.
Niemiecki - nie lubiłam w szkole, a teraz tęsknię. Czasem coś dziabnę, uczyłam się go przez 7 lat i szkoda byłoby zaprzepaścić.
Francuski - szczerze nienawidzę. Język okropny, dławiący, nieprzyjemny. Nauka jak po grudzie.
Łacina - systemy jak w matematyce. Język szlachetny.
Ukraiński - przemiły język i ogromnie przyjemnie się go słucha.

Ja uważam, że języki potrzebne są. Marzą mi się podróże, na przykład, a znajomość języków - choćby w stopniu podstawowym, mocno ułatwia komunikację poza krajem. Poza tym - obcojęzyczna literatura. Żaden tłumacz nie jest w stanie przełożyć utworu literackiego w sposób dokładny. Tym bardziej, że język nasz ojczysty jest tak nieprzystępny, że w niektórych przypadkach bywa nieprzyjemny. Czasem miło coś przeczytać w oryginale.
nie jestem zupą pomidorową,
żeby mnie wszyscy mieli lubić
Odpowiedz
#33
Mag, to ja bym się pozbył tylko tych, w których rzeczywiście jest tak jak mówię Tongue
Odpowiedz
#34
(31-01-2013, 20:25)Szaden napisał(a): Mag, to ja bym się pozbył tylko tych, w których rzeczywiście jest tak jak mówię Tongue

no tutaj się akurat z Tobą zgodzę. Chwasty nie szanujące innych ludzi powinnybyć wyrwane Tongue
Don't get too close
It's dark inside
It's where my demons hide...


"The Edge... there is no honest way to explain it because the only people who really know where it is are the ones who have gone over."
Odpowiedz
#35
No, powinno się wysłać Andreasa do Palestyny. Zrobiłby porządek:p A poważnie. Łatwo gadać, że powinno się kogoś pozbyć. Ale może lepiej byłby zrobić świat arabski nie generował takich agresywnych zachowań.

Teraz ja się pochwalę.
Polski - pracuję nad tym. Pierwszy język do opanowania.
Angielski - na takich poziomie by się dogadać z kuzynem, czyli chyba dobry.
Niemiecki - słabo, ale pracuję nad tym
Ruski - nie lubię, nie wchodzi mi.

Chciałbym się norweskiego nauczyć (ale to za jakiś czas) i czmychnąć do Norwegii. Poza tym zawsze mnie fiński fazował, ale chyba skończy się na fazowaniu (fiński ma 15 przypadków i "nie" odmieniane przez osoby!).

A czy język wpływa na mentalność? Nie uważam tak. Uważam, że to prędzej języki przybierają charakter narodu.
natural born killer
Odpowiedz
#36
Predator, jeśli lubisz fiński, to łap: http://www.youtube.com/watch?v=5jtPhtSTt-k
Big GrinBig GrinBig Grin
nie jestem zupą pomidorową,
żeby mnie wszyscy mieli lubić
Odpowiedz
#37
. .
Odpowiedz
#38
Fantasmagoria: Dzięki.
w ogóle to namiętnie słucham fińskie muzy (Korpiklaani). Nawet częściej niż Rammstein.

http://www.youtube.com/watch?v=PJwo6bMKBaw
natural born killer
Odpowiedz
#39
Cytat:No właśnie, jakimi językami obcymi władacie i w jakim stopniu?
Bardzo dobrze znam język angielski, kiedyś robiłam za tłumaczkę, bo podczas wycieczki w Kenii jakoś zapomnieli o tłumaczu TongueBig Grin
Uczę się również niemieckiego, ale niestety dwa pierwsze lata odpuszczałam go sobie i teraz tego żałuję, bo nie potrafię porządnie zdania skleić :/

Cytat:Chcielibyście się nauczyć jakiegoś jeszcze?

A owszem Big Grin Francuskiego, japońskiego i rosyjskiego. No i niemieckiego Tongue
Trzy ostatnie głównie dlatego, że mogą mi się przydać w przyszłości w pracy i podczas podróży.
A francuski ponieważ zawsze mi się podobał i mam rodzinę, z którą mogę się porozumieć jedynie w tym języku.

Cytat:Czy zgadzacie się z poglądem, że język kształtuje światopogląd i pozwala na konkretne widzenie świata?
Czy ja wiem? Huh Chyba nie bardzo.
The Earth without art is just eh.
Odpowiedz
#40
PREDATOR, ja znam tylko jedną ich piosenkę:
http://www.youtube.com/watch?v=e7kJRGPgvRQ

a Rammsteina nie lubię.
nie jestem zupą pomidorową,
żeby mnie wszyscy mieli lubić
Odpowiedz
#41
teraz znasz dwieTongue
natural born killer
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości