Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Akcja] Zmierzch generałów : fotograf
#2
Cytat:Miękkie światło pobliskiej latarni odbijało się od wypukłego czoła, łysego strażnika. Jego idealnie czarny garnitur wydawał się mocno kontrastować ze śnieżnobiałą koszulą i krwistym krawatem u szyi. Potężna budowa mężczyzny wyrażanie świadczyła, o tym że musi zajmować się zawodowo kulturystyką, jednak nie wiele to obchodziło szczupłego i karłowatego kurdupla, który stał przed nim i rozglądał się bacznie dookoła.
Jego wykrzywiony, niczym u baby jagi nos i trójkątna broda z wystającymi kośćmi policzkowymi doskonale współgrała z szerokimi ustami, które złożone jak by do pocałunku, wydawały się świadczyć o tym, że powoli zaczyna brakować mu cierpliwości.

To jest początek opowiadania. Najważniejsza część, która ma utrzymać czytelnika. Od razu mamy niepotrzebny przecinek. Potem błąd, "niewiele" piszemy razem. Baba Jaga chyba powinna być z wielkiej litery? "Jakby" razem. Niedobry początek.

Cytat:Strażnik spojrzał po raz wtóry z góry, na niepozornego człowieczka przed sobą.
"wtóry z góry" to raczej niezamierzony rym, który psuje to zdanie.

Cytat:mężczyzna popatrzył się na niego jeszcze raz, tym razem nieco zdziwiony.
Pogrubione niepotrzebne.

Cytat:Wasilij nie zwrócił na to najmniejszej uwagi, tylko skierował się w stronę schodów ociosanych z granitu.
Ociosanych z granitu? Ktoś zdarł z nich warstwę granitu? Ja to tak rozumiem. Wystarczyło napisać: granitowych schodów. Często proste rozwiązania są lepsze.

Cytat:Miał zadanie do wykonania, którego treści jak na razie nawet nie znał, a zawodowa ciekawość dała właśnie o sobie znać i to z nie wiarygodną wręcz siłą przekonywania.
Pierwsze pogrubione powinno być razem, drugie jest zbędne.

Podsumowanie: liczne błędy przeszkadzają, ale myślę że nawet po ich usunięciu ten tekst nie będzie bardzo wciągający. Chciałbym coś doradzić, ale to jest trudne. Czasami brakuje jakiegoś elementu i czytelnik pozostaje niewzruszony. Niestety nie ma przepisu na dobre pisanie. To jak z piosenką: dlaczego jedna melodia podoba się bardziej od innej? Porusza w nas jakąś strunę, rezonuje z umysłem odbiorcy.
To opowiadanie nie rezonuje. Niestety.

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: [Akcja] Zmierzch generałów : fotograf - przez Hillwalker - 06-12-2012, 10:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości