Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Via Express
#1
Via Express, zapraszamy na najszybsze informacje!

Aresztowano mężczyznę, który pobił akwizytora. Widzimy właśnie, jak policjanci pomagają oskarżonemu wsiąść do radiowozu:
- To był czwarty sprzedawca tego dnia, pukali do mnie co chwilę! Lecznicze wkładki do butów, lampa usuwająca depresję za 1000 złotych na 36 rat, prześcieradło wzmagające potencję... I ten ostatni, z masażerem wojażera. Panie, ja nawet nie wiem, co to jest! - krzyczał sprawca, wpychany przez przedstawiciela władzy do auta.

Pik!

Minister transportu Artur Szutr przedstawił projekt ustawy, w której najważniejszym punktem jest wprowadzenie obowiązku posiadania przez każdego pieszego dwóch pomarańczowych chorągiewek. Pieszy ma nimi energicznie machać w czasie przechodzenia przez zebrę. Brat ministra jest właścicielem firmy produkującej chorągiewki.
- Mojemu bratu zawsze leżało na sercu bezpieczeństwo pieszych – wyjaśnił Artur Szutr.

Pik!

Premier mianował nowych ministrów. „Są to ludzie kompetentni i głęboko wierzę, że ich wiedza przyczyni się do poprawy sytuacji, i tak już przecież wspaniałej, w naszym pięknym kraju”. Anna Kicha zostanie ministrem sportu. Kiedy chodziła do szkoły podstawowej, regularnie pływała i wie, jak sport poprawia samopoczucie. Nowy minister pracy i polityki społecznej zanim zapisał się do Platformy, przez siedem lat szukał zatrudnienia i od podszewki poznał sytuację polskiego bezrobotnego. Tekę ministra finansów przejmie Grzegorz Wyzysk, były komornik a wcześniej zatrudniony w firmie „Kredyty Lichwówki”

Pik!

Trzech konduktorów w autobusie komunikacji miejskiej zostało pobitych przez krewką staruszkę, która wzięła ich za podejrzanych żuli, a jej słaby słuch uniemożliwił zrozumienie słów kontrolerów. Lekarze stan mężczyzn określają jako „stabilny”.

Pik!

Kierowca Forda Fokusa krzyknął do kursanta, młodego chłopaka siedzącego za kierownicą L-ki: „Jedź, ch..ju, bardziej zielone nie będzie!”. Kierowcy grozi dożywotnie pozbawienie prawa jazdy i dwa lata więzienia.

R E K L A M A
W najnowszym numerze „Celebryty” aktorka Hanna Wanna wyjaśnia, dlaczego nie sprząta kupek swojego ratlerka, pogodynka Ewa Kusa mówi, jak dbać o jędrny biust a słynny kucharz Pascal zdradza tajemnice alkowy: „Moja ulubiona pozycja to jaja wsadzone na boczku”.



Popularny aktor, Borys Nic otrzymał swoją gwiazdę w alei gwiazd. Po tradycyjnym odbiciu dłoni w cemencie, powiedział dziennikarzom:
- Odcisnąłbym co innego, ale wzorzec metra już istnieje, w Sevres.

Pik!

Piosenkarka Dorota Diva po wydaniu świetnie sprzedającej się płyty „Jestem winna” zakończyła nagrywanie kolejnego albumu: „Byłam niewinna”. Mówi o swojej muzyce:
- Pierwsza płyta jest zajebista, ale ta będzie jeszcze zajebistsza.
Zapytana o inspiracje z młodości, opowiada o swoich przyjaciółkach:
- Dwie z nich od dziecka zajmowały się graniem, zostały skrzypczakami.
- Skrzypaczkami...
- No mówię przecież, grają teraz na szczypcach.

R E K L A M A
Wibrator Gienek, pulsujący czerwonym intymnym światłem. Jesteś tego warta, Gienek zawsze trafia do celu.
Gienek – so fiuuuuut!



WIADOMOŚCI SPORTOWE

W rzucie oszczepem polski zawodnik przebił stopę sędziemu: „Przed zawodami zauważyłem, że oszczep jest trochę krzywy, ale nie przyszło mi do głowy, że w powietrzu będzie się zachowywał prawie jak bumerang. Swoją drogą sędzia mógł normalnie uciekać, a nie biec tyłem, obserwując nadlatujący przedmiot”.

Pik!

Polskiemu sztangiście nie udało się wyrwać 190 kg, choć próbował trzy razy. Przed olimpiadą taki ciężar nie sprawiał mu żadnych kłopotów.
- Chciałem skorzystać z ubikacji, ale przerwy między podejściami są za krótkie, a tam ciągle była kolejka, szczególnie jednemu Kazachowi zaszkodził angielski bekon. Co miałem zrobić? Gdyby przy rwaniu pękł mi pasek, jak jednemu z kolegów... Nie mogłem skalać dumy Polaków.

Pik!

Polski kolarz wygrał wyścig dookoła Watykanu. Odbierając nagrodę od jednego z kardynałów powiedział:
- Jestem szczęśliwy, to ukoronowanie mojej kariery, wierzyłem bardzo w ten sukces, już dwadzieścia lat temu nazywano mnie cudownym dzieckiem dwóch pedałów.

Pik!

Na koniec informacje pogodowe, będzie lało, wiało, gradobicie i trąby powietrzne, powodzie, pożary, trzęsienia ziemi i tsunami, możliwy również upadek asteroidy. Najlepiej pozostać w domu i śledzić losy bohaterów Klanu.
Jutro Via Express o stałej porze, zapraszamy!




Inne parodie Hillwalkera:

http://www.via-appia.pl/forum/showthread.php?tid=9166
http://www.via-appia.pl/forum/showthread.php?tid=8519
http://www.via-appia.pl/forum/showthread.php?tid=8542
Odpowiedz
#2
Trafne. To pierwsza Twoja parodia, którą przeczytałem. Niebawem wezmę się za inne, bo widać, że dobrze to piszesz (fajnie, że te linki dałeś). Pozdrowionka/
[Obrazek: Piecz1.jpg]
"Z ludźmi żyj, jakby widziany przez Boga. Z Bogiem rozmawiaj, jakby słyszany przez ludzi".
Lucjusz Anneusz Seneka
Odpowiedz
#3
Słuchasz, obserwujesz, robisz z tego pożytek. To dobrze.

Swoją drogą parodiowanie czystego absurdu to sztuka wyższa.

Pozdrawiam.


[...] we kill people who kill people because killing people is wrong [...]
Odpowiedz
#4
kapitalnie, jak zawsze, Hill. Dobra robota!
Marks BorderPrincess napisał(a):Kto tam był sędzią, bo czegoś nie czaje. Skoro Laik zaledwie kopnął w udo, a Andrzej trafił z pięści w twarz, to czemu Laik wygrał turniej?

Odpowiedz
#5
Dzięki za uznanie. Jak napisał Black Moon, parodiowanie absurdu to trudne zadanie i trzeba już iść po bandzie, czy jak to się tam mówi. W każdym razie łatwo przeholować i raczej zniesmaczyć czytelnika niż rozbawić.
Odpowiedz
#6
Super, uśmiałem się, a o to chodziło, dzięki!
Lovercraft

"Każda godzi­na ra­ni, os­tatnia zabija."
Odpowiedz
#7
Bardzo mi się podobało Smile zwłaszcza fragment z L-ką
Odpowiedz
#8
To via wiadomości o poranku mam już za sobą. "Mądre" wiadomości i śmieszne nawet, najgorsze jednak, że tak podobne do tych, które słuchamy na co dzień. No tyle, że w naszych telewizorach dominuje ugładzona retoryka, wiadomo.
W takim wypadku wolę nie oglądać bieżących informacji, ale chętnie poczytam jak wkleisz następneWink
[Obrazek: Piecz2.jpg]






Odpowiedz
#9
A mi się wydaje, że to jest plus tego tekstu, że wiadomości podobne są do tych, które słuchamy w raidu/telewizji na co dzień. Dzięki temu nie dość, że się pośmiać można, to i pomyśleć trochę, głównie nad mediami i tym, co nam serwują.

Cytat:Nowy minister pracy i polityki społecznej zanim zapisał się do Platformy, przez siedem lat szukał zatrudnienia i od podszewki poznał sytuację polskiego bezrobotnego.
Masakra.Smile

Cytat:- Jestem szczęśliwy, to ukoronowanie mojej kariery, wierzyłem bardzo w ten sukces, już dwadzieścia lat temu nazywano mnie cudownym dzieckiem dwóch pedałów.
Smile Smile

Można się pośmiać, najsłabsze chyba o oszczepniku, a najmocniejsze oprócz perełek zacytowanych to o akwizytorze.

Czemu Gienek? Zaszło mnie takie pytanie po lekturze. Co jest źle z klanem? Jako dzieciak oglądałem klan i lubiłemBlush Hm, hm! Wink

Ostatnie pogodynka - posłuchaj "Radio Chlew" Teleexpres, są bodaj dwie części i w którejś z nich opowiadają pogodę dość podobną klimatem do Twojej (pamiętam: "wrażliwym ludziom mogą pękać czaszki i kręgosłupy...") Polecam.Smile

Dobry tekścik na rozpoczęcie dnia, lekko i przyjemnie plus refleksja jakaś też może człowieka najść jak już skończy czytać. Fajnie.
Pozdrawiam!
Odpowiedz
#10
Genialne!
Opinia co prawda trochę spóźniona, ale chyba nigdy nie jest za późno, żeby pochwalić dobry tekst Smile
Uśmiałam się, ironiczne i z wyczuciem. zabieram się do czytania innych parodii.
Would you like to say something before you leave?
Perhaps you'd care to state exactly how you feel?
We say goodbye before we've said hello
I hardly even like you
I shouldn't care at all

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości