Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Dramat/Tragedia] Krótka historia ludzkiej naiwności
#7
Może być, ale to jeszcze nie jest zachwyt. Nie czytam na ogół dramatów, więc nie mogę wypowiadać się jako znawca, ale zabrakło mi tu czegoś, co doznałem u Plauta i Terencjusza. A chodzi mi konkretnie o większą namacalność zdarzeń i otoczenia. Dialogi czasami uciekają od dialogu i przyjmują formę oderwanych stwierdzeń. Czasami brakuje odpowiedniej interpunkcji

Cytat:Klara
Konrad to

Szczęsny
Mąż twój przyszły

Klara
Brat Henryka

Powinno być:
Konrad to...
Mąż twój przyszły
Inaczej zlewa się to wszystko i łatwo się pogubić. A ja jako czytelnik gubiłem się często. Przede wszystkim dodawaj dwukropek po wskazaniu postaci. Będzie łatwiejsze w odbiorze. I przydałoby się bardziej wyróżnić didaskalia. Wiem, że napisałaś je dużymi, ale to za mało. Może kursywa i Enter?
Tyle, jeśli chodzi o uwagi. Moje ogólne wrażenie jest takie, że za jakiś czas możesz pisać naprawdę dobre teksty tego typu. Przede wszystkim fajnie to prowadzisz językowo i stylistycznie. Urzekły mnie nienachalne rymy, choć przydałoby się takich więcej. Są fragmenty, które dumnie wołają: oto dramat w najlepszej jego formie. Tak więc trzymam kciuki za twój rozwój. I dawaj tu mnie na ruszt te inne teksty.
Pozdrawiam/.
[Obrazek: Piecz1.jpg]
"Z ludźmi żyj, jakby widziany przez Boga. Z Bogiem rozmawiaj, jakby słyszany przez ludzi".
Lucjusz Anneusz Seneka
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: [Dramat/Tragedia] Krótka historia ludzkiej naiwności - przez maciekbuk - 15-07-2012, 15:04

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości