Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Woń pustkowi
#2
Wprowadzenie fabularne – bardziej wyobrażenie o geopolityce niż opis rzeczywistej sytuacji geopolitycznej. Bym sobie odpuścił, albo przemyślał wszystko od nowa.

niemal słyszał salwę honorową na cześć ich tryumfalnego powrotu
zdaje mi się, że salwę honorową oddaje się na uroczystościach państwowych albo na pogrzebie wojskowym.

umiejętność ukrywania się
nie wiem gdzie ten Hez ćwiczył swoje umiejętności ukrywania, chciałbym zauważyć, że ukrywanie się w bunkrze to co innego niż ukrywanie się na przestrzeni otwartej. Poza tym historia na temat ukrywania się Ślązaka na terenie bunkra lekko naciągana.

Ale Hez wtopił – niby miał przeczucie, a puścił Kaczora samego. Po co te wstawki na temat przeczucia jak Hez je zignorował?

Walijczyk mi przeszkadza: taka, trochę dziecinada typu: „mama, mamo. widziałem prawdziwego obcokrajowca!”. Bardziej irytuję niż ciekawy.

- Zostajemy tu na noc, po Karczmarka pójdziemy jak się przejaśni.
tez my komandosy, po zmierzchu to już go dawno wszamają

Ale wiesz co mi się podoba – nazwiska. Większość autorów daje nazwiska zakończone na „-ski”, a ty dajesz prawdziwe polskie nazwiska jak w polskim społeczeństwie.

Nie publikowałeś kiedyś gdzieś tego tekstu? Wygląda znajomo. Jakaś antologia 13 schronu?

Jestem w połowie, resztę dokończę kiedy indziej. Ogólnie, jeśli chodzi o pisanie to dobrze piszesz, jeśli chodzi o fabułę to trochę gorzej. Po prostu poza snem to wszystko jest takie zwykłe. Zachowanie postaci takie nieprzekonujące. Widać u ciebie taką oszczędność, mógłbyś napisać więcej, porozciągać tekst, bohaterom nadać więcej życia. Więcej przestrzeni. Czasami brakuję rozwinięcia i brzmi to niemal jak depesza. Widać, że do pisania podchodzisz poważnie, a to się ceni.
natural born killer
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Woń pustkowi - przez nikt - 04-06-2012, 23:08
RE: Woń pustkowi - przez Predator - 13-06-2012, 12:00
RE: Woń pustkowi - przez Sett - 01-07-2012, 22:18

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości