Ocalić od zakurzenia, czyli Ink-Antologia.
#4
Walka postu z karnawałem

Szach-Mat
Podpalę wasze serce


Nazywam się Karol Szrama i od kiedy pamiętam, miałem zawsze przejebane. Nie żeby tak od razu na maksa, ale nic nigdy nie układało się po mojej myśli. I w zasadzie mógłbym na tym zakończyć, gdyby nie to, że zamierzam podpalić wasze serca i rozpirzyć ten cały świat w drobny mak. Myślicie, moi drodzy, że to niemożliwe? Że nie stać mnie na taki gest? Udowodnię wszystkim, że mam jeszcze jaja! Ale wszystko po kolei…



Tak zaczyna się opowieść, która na "każdym zakręcie" zatrzymywała mnie uśmiechem, śmiechem i refleksją, że można o poważnych sprawach piórem lekkim i pełnym ciepłej ironii. Świeże, mądre i żywe. Polecam. gorąco (na gorąco)

ilustracyjnie*:

[Obrazek: walkakarnawalpostac.jpg]

Walka postu z karnawałem [postać] Pieter Bruegel


***


A oto druga opowieść - zupełnie różna w stylistyce, ale warta lektury, bo opowiada o życiu. Nie szuka dramatów, trzęsień ziemi i kosmitów. Szuka życia w życiu. I umie znajdywać to, co dziwi w detalu zdarzeń, postaci, przedmiotów. Bo diabeł tkwi w szczegółach. I anioł też.

Pelagus
Opowieści sklepowe


Nazywam się bardzo śmiesznie i spędzam życie w supermarkecie. Mam dwadzieścia dwa lata i jestem biała jak ściana, bo tu nie ma żadnego słońca. Nawet takiego małego, które mogłoby ogrzać zmarznięte łydki. Bo nie wiem, czy wiesz, ale na zewnątrz jest piękny, słoneczny dzień, świeże powietrze i dużo brzęczących samochodów. W każdym razie tu mamy klimatyzację. I ciągle lecącą tą samą melodię, wiecie takie hity radiowe przeplatane szlagierami polskiej muzyki lat 80, co by klienci poczuli się młodsi. Wszystko jest perfekcyjnie dopasowane.



[Obrazek: 190210_khbl.jpg]

Walka postu z karnawałem. Pieter Bruegel
źródło: http://www.teatralia.com.pl

______________

a na deser wklejam lik do "Piosenki przyjaznej radiu" Jona Lajoie, bo mi się jakoś wpasował poetyką.
(bez polskich napisów, bo ... nie)


Granice mego języka bedeuten die Grenzen meiner Welt. [L. Wittgenstein w połowie rozumiany]

Informuję, że w punktacji stosowanej do oceny zamieszczanych utworów przyjęłam zasadę logarytmiczną - analogiczną do skali Richtera. Powstała więc skala "pozytywnych wstrząsów czytelniczych".
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Ocalić od zakurzenia, czyli Ink-Antologia. - przez Natasza - 03-12-2011, 09:31

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości