Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nortaria: Posłaniec
#6
Przeczytałem, pomyślałem i wnioski Ci przedstawiam..
Pomysł : Ja k zauważyłem pojawiły się u ciebie dwa gatunki rozumne ludzi i Ogry. Akcja umieszczona w nieprzyjaznej krainie lodu i skał, Kopalnie gdzieś na odludziu. Więźniowie pracujący niewolniczo przy wydobyciu złota. Pająkowate istoty pociągowo - obronne. No i ten tajemniczy wojownik i uzdrowiciel w jednym kawałku. Czyli świat dość bogaty i interesujący. Zasadniczo teraz morze się zdarzyć wszystko..

Fabuła. no cóż jak na moje zdanie nieco zbyt ekspresywna. Opowiadasz, bohaterowie rozmawiają, ale nie dzieje się specjalnie wiele. Brakuje też opisów przestrzeni, Zbyt mało jest elementów które mogły by posłużyć umysłowi czytelnika do wykreowania w wyobraźni obrazów opisywanego przez ciebie świata.. Postaci rozmawiają między sobą tak jakby więźniowie, strażnicy, eskorta byli poprzebieranymi inteligentami. Nawet scena zarzynania tego nieszczęśnika wyszła tak jakoś teatralnie.. Niestety narracja ani dialogi nie przenoszą tu u Ciebie praktycznie żadnego napięcia emocjonalnego..

Kwestie warsztatowe. Tu nie będę się wcinał w kompetencje Lil. Ona jest od tego mistrzem. Fakt że sporo masz literówek, błędów gramatycznych, a i powtórzenia też Cię mocno trapią.

Zalecenia.. Trzeba Ci sporo poprzyglądać się tekstom mistrzów książek akcji. Rozebrać na czynniki proste jak budują napięcie, jak sprawiają że tekst zaczyna żyć itd. No a potem na tej podstawie stworzyć własną recepturę.
Pozdrawiam serdecznie.
corp by Gorzki.

[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Nortaria: Posłaniec - przez profesoo - 20-12-2010, 18:11
RE: Nortaria: Posłaniec - przez Lara - 20-12-2010, 21:22
RE: Nortaria: Posłaniec - przez Lilith - 20-12-2010, 23:55
RE: Nortaria: Posłaniec - przez Mirrond - 21-12-2010, 09:51
RE: Nortaria: Posłaniec - przez profesoo - 21-12-2010, 13:48
RE: Nortaria: Posłaniec - przez gorzkiblotnica - 13-01-2011, 19:30
RE: Nortaria: Posłaniec - przez profesoo - 07-02-2011, 18:34

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości