Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Toksykologia fal elektromagnetycznych
#27
Hmm. To dosyć skomplikowana kwestia. Ja patrzę na to dwojako. Jedno to kwestia nauki, pracy, poniekąd tez sztuki. W nauce jest tak, że aby do czegoś tak naprawdę dojść trzeba zakwestionować istniejący porządek, no przynajmniej stwierdzić, że czegoś brakuje. Wtedy można dołożyć swoją cegiełkę. Każda teoria ma swoje ograniczenia. Teoria Newtona mieści się w teorii Einsteina. Ktoś zapewne wyjdzie poza ta teorię bo odważy się zadać odpowiednie pytania, a jak już zada, to może i odpowiedzi się znajdą. W nauce nie ma "Nie da się" ale jest raczej pytanie "Jak to ugryźć". Dobry fachowiec to nie ten, co w każdej nietypowej sytuacji mówi "nie da się" ale ten, co znajduje rozwiązania problemu. Inna sprawa, że każdy, szczególnie uczony (w jakiejkolwiek dziedzinie) ponosi odpowiedzialność za swoje odkrycia. Mając już odkrycie, po wielkim wow i tańcu zwycięzcy powinna przyjść refleksja na temat korzyści i zagrożeń związanych z odkryciem. Jeśli odkrycie jest z tych, które np grożą samounicestwieniem, albo podobnymi komplikacjami, uczony ma pełne prawo "zabrać je do grobu". To jego odkrycie i jego odpowiedzialność. Założę się, że o wielu takich odkryciach się nie dowiemy....

Jednak ja w dotychczasowej rozmowie miałem na myśli zasady moralne, a przede wszystkim "nie krzywdzić". Te są nieprzekraczalne. Często wychodzi wybrać, czy lepsze jest jakieś działanie (które wydaje się kuszącym, czy też odczuwamy taką potrzebę), czy zaniechanie tego działania. Trzeba przekalkulować, co obarczone jest niższym ryzykiem błędu. Czy wreszcie, co jest słuszne a co nie.
Raczej świata (choćby tylko w kwestiach moralnych) nie popchnie romans z zamężną kobietą. No chyba, że do zniszczenia kilku życiorysów.
No akurat Twoje opowiadanie kończy się w tym względzie dobrze, bo toksyczny związek (zagrażający temu właściwemu) został zerwany. Zerwany na czas, zanim nie doszło do nieodwracalnej zdrady.
corp by Gorzki.

[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Toksykologia fal elektromagnetycznych - przez gorzkiblotnica - 10-04-2016, 23:03

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości