Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pisarz
#3
Tekst jak najbardziej, na czasie. Napisany mocno i ze swadą. Wiele w nim racji, to fakt.
Prawdziwy artysta ma w zasadzie dwie drogi. Być wierny swoim ideałom, dokształcać się całe życie i przymierać głodem, albo oprócz w/w nauczyć się także odczytywać gusta odbiorców.
Myślę, że to żaden wstyd pisać tak aby ludzie chcieli to czytać?
Poza wszystkim kultura to też towar, a artysta ma żołądek i musi jeść jak każdy. Kultura bardzo wysoka i wysublimowana ma tą wadę, że zazwyczaj słabo się sprzedaje.
Mam kumpla, który usilnie próbuje mnie zarazić kinem ambitnym. Puszcza mi te ponoć niesamowicie ambitne dzieła i co? Zasypiam średnio po dziesięciu minutach projekcji. Ambitne to może i one są, ale nudne jak flak z olejem takoż. Za to bywa, że silnych wzruszeń dostarczają mi prościutkie filmy klasy "B"
Żaden to wstyd pisać teksty dla ludzi. Żaden wstyd sprzedać kilkutysięczny nakład. I wcale nie znaczy to, że autor jest mierny. Znaczy, że potrafi odczytać gusta odbiorców. Może nawet potrafi na nie wpływać. Czy ma prawo potem się wypowiadać i dzielić radami? No cóż, jak najbardziej ma, sprawdził się, jego dzieła idą do ludzi wzruszają, bawią, mogą coś zmieniać.
No ale pokory zawsze się coś się przyda.
Pozdrawiam serdecznie
corp by Gorzki.

[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Pisarz - przez OWSIANKO - 22-12-2014, 12:03
RE: Pisarz - przez Lexis - 26-12-2014, 02:23
RE: Pisarz - przez gorzkiblotnica - 26-12-2014, 15:46
RE: Pisarz - przez Bogus - 30-12-2014, 14:01
RE: Pisarz - przez Magiczny - 31-12-2014, 10:26
RE: Pisarz - przez OWSIANKO - 31-12-2014, 12:31

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości