Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Król Głupców
#13
1. W przeciwieństwie do ciebie uznaje odmienne zdanie i nie uważam swoje za absolut prawdy. Twoja pycha jest tak absurdalna, że w pewnym momencie przestaje irytować, a zaczyna śmieszyć człowieka. Naprawdę chce wyciągnąć na przyszłość wniosków, a nie słuchać samouwielbienia w twoim wykonaniu. To nie pokora, bo wobec ciebie napewno jej nie odczuwam, tylko zwykła próba wyłapania z twoje bełkotu jakiś wniosków dla mnie na przyszłość.

2. załamujesz mnie tymi głupimi dyskusjami o małpich gębach i nizinach. moim zdaniem to nie zbrodnia, że użyłem takie sformułowania, a ty robisz się pewnie czerwony ze złości, że ktoś ma odmienne zdanie na ten temat. nie chce mi się wnikać. ale moim skromnym zdaniem, gdy ktoś myśli o wielkich równinach to ma skojarzenie zaraz z nizinami.

3. "Wiesz, ten plac jest skrojony na wyrost i naiwny. "Tylko w tym jednym miejscu elfy dopuszczały się kradzieży czy nawet zabójstw" no prosie cie. Chlew dla świń, gdzie się nuża w kale, a dzikich świń za zagrodą nie ma w ogóle, no prosie cie."

No nie bardzo, badania socjologiczne, psychologiczne wykazują, że środowisko mocno oddziałuje na nasze zasady oraz hierarchię wartości.

"Ponadto prędzej takie przybytki się równało z ziemią, zostawały samoistnie przenoszone, niż izolowało. Zamykanie miało miejsce w odwrotnych sytuacjach - to nie na promenadę zamtuzów, a na dzielnice bogaczy droga stała zamknięta i strzeżona."

To akurat głupia koncepcja. Nawet we współczesnym świecie mamy getta, a nie "równa się je z ziemią" lecz stara się je odizolować za pomocą oddziałów porządkowych.


"musisz być bardzo otrzaskany w historii, rzeczywiście. ja znam niewiele przypadków, gdzie narody lejące się po ryjach od setek lat zapewne, planują się nie tylko godzić, a gdzie tam, ale od razu jednoczyć w sojuszu."

krótko i na temat powojenna europa - organizacje poprzedzające utworzenie UE powstały zaledwie kilka lat po wojnie pomiędzy francją a niemcami/ jednoczenie się greckich państewek przy inwazji persji/ wszelkie organizacje utworzone przez papiestwo przeciwko ekspansji islamu, po jednej stronie francuscy i angielski żołnierze w czasie krucjat a chyba wojny stuletniej nie trzeba ci objaśniać itd.


"no no. historyczność pełną gębą. co środa straż się tak do chłopów, łyczków i szlachty zwracała. a potem ich do jednej jamy. nie będzie nam bogach pluł w twarz!"

któryś z piastów oślepił swojego brata. myślisz, że on sam wydłubał możnemu oczy, czy może jeden ze strażników za zgodą króla? druga sprawa opisałem jeden incydent a ty mi walisz tu "co środa" - kolejna próba głupiego doczepienia się do czegoś?


"no kolego. pogratulować wykształcenia, podobno okołohistorycznego. żołnierze, którzy nie chcą bitki? a to ci checa. nie mam słów.
no sory, ale jak bym się nie starał, chwalić cię nie mogę. toż to absurd na biegunach!"

Posłuchaj sobie niektórych wywiadów amerykańskich żołnierzy z czasów wietnamu. Gdy konflikt nie idzie po myśli wojaka, to wojak traci chęć do bitki.

"I w dodatku Rada Mędrców, domagająca się trwania konfliktu, ma zostać zastąpiona przez zbrojną radę. HAH! Ta nowa rada ma miłować pokój. Całkiem rozsądne, biorąc pod uwagę, że nie będzie miała zajęcia, bo jej profesja, wojna czyli, cokolwiek ucierpi.
Z całym szacunkiem, ale zalatuje pozerstwem."

Zwykła gadka króla - groźba w stosunku do możnych. Naturalne zachowanie, a czy zrobiłby to czy też nie to osobna kwestia


Nie mam wykształcenia historycznego, powiedziałem jedynie, że lubie książki historyczne. Nie oznacza to, że książki które czytam w ramach studiów dotyczą wlaśnie historii.
Ogólnie mam wrażenie, że jesteś jednym z tych kolesi, którzy gadają do lustra i przybijają sobie piątki z samym sobą. Może gdybyś ograniczył się do oceny tego tekstu, a nie mojej osoby to bym ci podziękował za opinie. Ty natomiast widzę, że bardziej niż tekst oceniasz jego autora. Osobiście wolę aby moją wiedzę sprawdzali profesorowie i doktorzy na mojej uczelni niż jakiś anonimowy koleś na forum, który zachowuje się jakby próbował taką pseudogadką nadrobić swoje kompleksy.

Nie lubię internetowych "pseudokonfliktów" bo siadając do neta po całym dniu pracy chce odpocząć, a nie dodatkowo podnosi sobie jeszcze ciśnienie. Lubie pisać opowiadania bo to mi po prostu sprawia przyjemność, nie oszukuje się, wiem, że te teksty często nawet nie są średnie. Ty natomiast na mnie naskakujesz jakbym był jakimś kolesiem, co zgrywa tutaj jakąś samozwańczą wschodzącą gwiazdę literatury. Wiem, że tak nie jest, ale lubie po prostu przelać na papier historie, które chodzą po głowie. więc ogólnie nie wiem po co ta cała spina z twojej strony.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Król Głupców - przez profesoo - 23-03-2014, 00:48
RE: Król Głupców - przez Kruk - 23-03-2014, 21:22
RE: Król Głupców - przez profesoo - 23-03-2014, 23:37
RE: Król Głupców - przez profesoo - 24-03-2014, 20:58
RE: Król Głupców - przez miriad - 25-03-2014, 00:02
RE: Król Głupców - przez profesoo - 25-03-2014, 13:52
RE: Król Głupców - przez miriad - 25-03-2014, 16:06
RE: Król Głupców - przez profesoo - 25-03-2014, 21:43
RE: Król Głupców - przez Tajga - 25-03-2014, 17:44
RE: Król Głupców - przez miriad - 25-03-2014, 18:05
RE: Król Głupców - przez profesoo - 25-03-2014, 20:46
RE: Król Głupców - przez Tajga - 25-03-2014, 18:19
RE: Król Głupców - przez miriad - 25-03-2014, 21:23
RE: Król Głupców - przez miriad - 25-03-2014, 23:51
RE: Król Głupców - przez profesoo - 26-03-2014, 10:28
RE: Król Głupców - przez Kruk - 27-03-2014, 15:13
RE: Król Głupców - przez miriad - 27-03-2014, 18:16
RE: Król Głupców - przez Kruk - 27-03-2014, 20:14
RE: Król Głupców - przez miriad - 27-03-2014, 22:58
RE: Król Głupców - przez profesoo - 28-03-2014, 10:08
RE: Król Głupców - przez miriad - 28-03-2014, 15:39
RE: Król Głupców - przez profesoo - 31-03-2014, 09:14
RE: Król Głupców - przez Kruk - 28-03-2014, 16:13

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości