Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Król Głupców
#7
Nie wiem, ile nieuctwa i idiotyzmu jest w tobie, ale w tekście trochę tego przebija. Tak, ja wiem, że ja powinienem mimo wszystko głaskać, choćbym się wzdragał, ale nie umiem, kiedy brak mi powodu. I tak się miło zaskoczyłem, że oprócz odebrania moich intencji za niecne i pyszałkowate, jakaś tam pokora się pokazała (notabene ja JESTEM wspaniały w operowaniu właściwie wszystkim). Mówię do ciebie z pozycji równiachy, a nawet niższej, bo ja się w pisaniu poddalem, a ty jeszcze walczysz. Sęk jeno w tym, że słodzić nie zamierzam. Musiałbym mieć powód.
Cytat:małpia gęba u człowieka jest czymś naturalnym bo w odległej przeszłości to stanowiło normę.
poprawka. małpia gęba u człowieka BYŁA czymś naturalnym W ODLEGŁEJ PRZESZŁOŚCI, bo w odległej przeszłości to stanowiło normę. a przypominam, że właśnie o pradziejach tu mowa. logika.
Cytat:a ciekawe epizody dziejów ludzkości pozwalają mi kreować interesującą fabułę osadzoną w realiach fantasy.
oh, no to trzymam za słowo. i przejaw wiary w siebie, to nie jest od razu deficyt modestii, ale gdybym był wscibski, mógłbym coś pisnąć, a la "jakiż to ja jestem wspaniały...". spokojnie, bez nerwów, nie szukaj we mnie perwera, co lubi tanczyć na cudzych truchłach. po co mi to?

Nizina to nizina, nie równina. Proste. Śmiesznie brzmi, gdy mówimy o dżemie, ale dodajemy, że nie był to produkt podawany z lady - jak sugeruje nazwa marmolada. Nazwa sugeruje równine, nie nizine, nie bez kozery się to rozróżnia; ja bym zalecał zmienić, ale jak widzisz w tym prztyczek dla mej chorej uciechy, to ci się nie dziwie i na pochybel chociażby zostawisz, okej.

Wiesz, ten plac jest skrojony na wyrost i naiwny. "Tylko w tym jednym miejscu elfy dopuszczały się kradzieży czy nawet zabójstw" no prosie cie. Chlew dla świń, gdzie się nuża w kale, a dzikich świń za zagrodą nie ma w ogóle, no prosie cie. Ponadto prędzej takie przybytki się równało z ziemią, zostawały samoistnie przenoszone, niż izolowało. Zamykanie miało miejsce w odwrotnych sytuacjach - to nie na promenadę zamtuzów, a na dzielnice bogaczy droga stała zamknięta i strzeżona.

Nadal masz literówki, nadal w rzyci ci fakt, że czytelnikowi to przeszkadza, a dla ciebie to pięć minut, żeby poprawić. Masz świadomośc swojej niepoprawności, a jednak gwizdasz na to. Czemu? Wiesz, czemu ja ci udowodnie, że warto się zatrzymać, nie galopować dalej w fabułę, a poprawiać treść jak i warsztat, który dotąd się pokazał w twoim dziele? Bo mam wrażenie, że ci to pomoże. Nie inaczej. Mi laurów nie zapewni, mnie tu się nie lubi, bo mówię szczerze i kolę w oczy. Od dyplomacji są inni.

A teraz doczytam dalej.
Cytat:Nie będę dalej prowadził tej bezsensownej wojny, pora aby królestwa elfów i minotaurów połączył sojusz.
musisz być bardzo otrzaskany w historii, rzeczywiście. ja znam niewiele przypadków, gdzie narody lejące się po ryjach od setek lat zapewne, planują się nie tylko godzić, a gdzie tam, ale od razu jednoczyć w sojuszu.
Cytat:- Jesteś tym, który sprzeciwia się naszemu królowi. Wracaj na swoje miejsce albo od ręki skrócę cię o głowę – odparł strażnik.
no no. historyczność pełną gębą. co środa straż się tak do chłopów, łyczków i szlachty zwracała. a potem ich do jednej jamy. nie będzie nam bogach pluł w twarz!
Cytat:krople zaczęły bruździć na malowaną kamienną posadzkę.
na pewno nie zaczęły bruździć.
normalnie bym znowu przerwał czytanie i doradził korekte (podstawową, eliminującą potknięcia typu literówka, bo masz ich sporo), ale znowu se wyczarujesz, że przyszedłem się puszyć i natrząsać, a potem brandzlować do lustra. to są silne przewiny, mam ci za to dawać cukierka? to tak funkcjonuje dydaktyka?
Cytat:-… Utracicie swoje przywileje a Radę Mędrców zastąpi Rada Generałów, jak widzicie… – władca wskazał na gwardzistę, który uderzył Kont’uma - …Armia również ma dosyć waszych ciągłych wojenek. Wy cieszycie się swoją niezagrożoną nieśmiertelnością a my musimy ginąć na polach bitew. To dobiegło końca!
no kolego. pogratulować wykształcenia, podobno okołohistorycznego. żołnierze, którzy nie chcą bitki? a to ci checa. nie mam słów.
no sory, ale jak bym się nie starał, chwalić cię nie mogę. toż to absurd na biegunach!
I w dodatku Rada Mędrców, domagająca się trwania konfliktu, ma zostać zastąpiona przez zbrojną radę. HAH! Ta nowa rada ma miłować pokój. Całkiem rozsądne, biorąc pod uwagę, że nie będzie miała zajęcia, bo jej profesja, wojna czyli, cokolwiek ucierpi.
Z całym szacunkiem, ale zalatuje pozerstwem.

Ah ten przepych. Cudne słowo.

Cytat:- Nie osądzam cię. Nie ma w tym żadnego subiektywizmu. Po prostu obiektywnie stwierdzam prawdę.
no dobra, Sapkowski też szasta ahistoryzmami. posłużę się tym cytatem na koniec. obiektywnie stwierdzę, że nie ma co stwierdzać. pisz po swojemu, jesteś w tym wystarczająco dobry; z pewnością "interesująca fabuła osadzona w realiach fantasy" obroni się sama i porwie masy.
a jakbyś jednak chciał nad sobą popracować, to próbuj na rozlicznych forach, nie tylko tu, bo tu ostatnio głucho i ciemno, ale wszedzie tam, gdzie komentują. na pewno ktoś da po radzie, dwóch, a ty międzyczasie sięgnij po fantasy, zresztą po historyczne pozycje też, bo coś mi się widzi, że nie te historie czytasz.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Król Głupców - przez profesoo - 23-03-2014, 00:48
RE: Król Głupców - przez Kruk - 23-03-2014, 21:22
RE: Król Głupców - przez profesoo - 23-03-2014, 23:37
RE: Król Głupców - przez profesoo - 24-03-2014, 20:58
RE: Król Głupców - przez miriad - 25-03-2014, 00:02
RE: Król Głupców - przez profesoo - 25-03-2014, 13:52
RE: Król Głupców - przez miriad - 25-03-2014, 16:06
RE: Król Głupców - przez profesoo - 25-03-2014, 21:43
RE: Król Głupców - przez Tajga - 25-03-2014, 17:44
RE: Król Głupców - przez miriad - 25-03-2014, 18:05
RE: Król Głupców - przez profesoo - 25-03-2014, 20:46
RE: Król Głupców - przez Tajga - 25-03-2014, 18:19
RE: Król Głupców - przez miriad - 25-03-2014, 21:23
RE: Król Głupców - przez miriad - 25-03-2014, 23:51
RE: Król Głupców - przez profesoo - 26-03-2014, 10:28
RE: Król Głupców - przez Kruk - 27-03-2014, 15:13
RE: Król Głupców - przez miriad - 27-03-2014, 18:16
RE: Król Głupców - przez Kruk - 27-03-2014, 20:14
RE: Król Głupców - przez miriad - 27-03-2014, 22:58
RE: Król Głupców - przez profesoo - 28-03-2014, 10:08
RE: Król Głupców - przez miriad - 28-03-2014, 15:39
RE: Król Głupców - przez profesoo - 31-03-2014, 09:14
RE: Król Głupców - przez Kruk - 28-03-2014, 16:13

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości