Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Fanfiction] Warhammer: Kaprys Bogów
#9
Cytat:Może niektórych drzew brakło, a te, które pozostały ze starych czasów, bardziej omszały, rozkładając olbrzymie baldachimy zielonych liści nad młodszymi braćmi.

bardziej naturalnie brzmiałoby mi "brakowało"

Cytat:Uśmiechnęłam się, lecz dystans, który postawiłam, pozostał.
postawić dystans? Jak dla mnie ta fraza nie wygląda zbyt dobrze.

Cytat:Nie forsować szmat, bo nam je pourywa w cholerę! – darł się na załogę.
Tutaj się uśmiechnęłam. Dobre.

Cytat:Wówczas, gdy spojrzałam w chmury, kłęby uformowały się w ohydną twarz, twarz będącą dla mnie symbolem strachu, bólu i upokorzenia. Twarz demona.
Wiem, że to pewnie tak ma być nagromadzone to słowo "twarz" jednak zrezygnowałabym przynajmniej z drugiej twarzy ;p

Cytat:- Jesteś cała przemarznięta, jesteś blada jak trup!
Brzmi strasznie nienaturalnie to powtórzenie "jesteś".

Cytat:- We wszystkich opowieściach niewieście wojowniczki opisywane są jako przepiękne istoty, od których nie można oderwać wzroku. Przyznam szczerze, że myślałem, iż będziesz ładniejsza.
- A ja myślałam, że będziesz starszy i bardziej zaznajomiony z tajnikami etykiety.
tutaj drugi raz się uśmiechnęłam

Cytat:Nie wiedziałam co, lecz coś nie pasowało mi w obliczu młodzieńca.
Moim zdaniem lepiej byłoby "Coś nie pasowało mi w obliczu młodzieńca, lecz nie wiedziałam co."

Błędów chyba tyle, nie są to rażące błędy, bardziej jakieś drobne potknięcia. Warsztatowo na bardzo dobrym poziomie, kapadocjo. Stylizacja jak najbardziej udana, boli mnie natomiast jedna rzecz - w niektórych miejscach jest zbyt przegadanie, jakbyś na siłę próbowała wystylizować. Bardzo utrudnia to czytanie. Czasem mam też wrażenie, że nie piszesz o rzeczach istotnych dla fabuły, ale cóż, nie znam jej całej, wiec nie mogę tego orzec Wink
Zaciekawiłaś mnie, chociaż osobiście nie zapoznałam się z Warhammerem. Historia jest bardzo ciekawa i naprawdę wciągnęłam się w te morskie przygody. Drugą część zdecydowanie się szybciej i lepiej czyta niż pierwszą. Może dlatego, że jest w niej więcej akcji. Pierwsza jest po prostu statyczna i w niektórych momentach się nudziłam. Generalnie, dziękuję, że poleciłaś mi swoje opowiadanie, bo pewnie sama nie wzięłabym się za czytanie (za dużo tekstu xD).
Uważam, że cztery gwiazdki są na pewno zasłużoną oceną.
Pozdrawiam!
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: [Fanfiction] Warhammer: Kaprys Bogów - przez Kami Maki - 20-02-2013, 11:18

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości