Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Relatywna percepcja
#3
Cytat:Jak żeśmy sobie tak wspominali tamte czasy, kiedy dni były relatywnie i znacząco dłuższe, zrozumiałem, że jestem już poza zasięgiem.
Mocny początek. Z wiekiem czas przyspiesza, prawda? Ktoś starszy powiedział: "Dawniej olimpiady były co cztery lata, dlaczego teraz są co roku?"
Czasem łapię się na tym, że mówię o płycie jednego z ulubionych wykonawców jako o tej, która niedawno wyszła. Po chwili dociera do mnie, że minęły trzy lata! Ten sam okres w szkole podstawowej to była otchłań czasu.

Cytat:Potem się człowiek budzi, gdzieś tam kiedyś po czterdziestce, pewnie z mdłą świadomością, że mało wyczynił w życiu, że mu mało w ogóle wszystkiego, albo że całe życie skonsumowało mu coś, czego naprawdę w zasadzie nie chciał.
Pogrubione zamieniłbym na "osiągnął", w najgorszym razie na "uczynił"

Cytat:Dla mnie zawsze było najistotniejsze to, co jest tu i teraz. Uwagę moją skupiały tylko obecne wydarzenia, które ja osobiście mogę doświadczyć. Taki ot mikroświat.
Bardzo dobrze! Wielu mędrców twierdziło, że najważniejsza jest bieżąca chwila, bo tylko w niej możemy tak naprawdę uchwycić własne życie. Przeszłość minęła i pozostanie niezmienna, przyszłość nie istnieje. W restauracji pijąc kawę lepiej cieszyć się jej smakiem, zapachem, niż rozmyślać co zrobimy jutro albo nie daj Boże za kilka miesięcy. Tracimy radość z TERAZ, a ono już nie wróci.

Dobry artykuł. Można go czytać wiele razy i nadal się podoba.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Relatywna percepcja - przez Pasiasty - 12-11-2012, 02:24
RE: Relatywna percepcja - przez vysogot - 26-12-2012, 01:17
RE: Relatywna percepcja - przez Hillwalker - 06-01-2013, 08:51

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości