Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
To tylko interes
#5
Na wstęp dwa plusy ode mnie: za akapity i awatar CC.

Nie zrażaj się dwoma gwiazdkami, bo to ocena nieadekwatna do tego tekstu. Nie wiem, dlaczego każdy przyczepia się do fabuły, jeśli na razie przedstawiłeś tylko rąbek świata i scharakteryzowałeś głównego bohatera. Co do minusów, to na pewno zasługuje na takowy chaos warsztatu. Masz jeszcze sporo do podreperowania, bo z takimi wpadkami technicznymi trudno Ci będzie powalczyć o druk. Ale jeśli chodzi o całość, podoba mi się. Narracja wychodzi Ci całkiem dobrze i nie męczy. Stworzyłeś fajnego bohatera. Rozbuduj tylko jego osobowość. Temat z narkotykami i inkwizycją bardzo mi się podoba (i nie dlatego, że to temat mi bliski). Władza Inkwizycji nie kłóci się wcale z despotyzmem króla, jak to zasugerował przedmówca. Zalecam położenie dużego nacisku na wymyślenie ciekawych substancji o oryginalnym działaniu, bo to przyciąga uwagę. Co do techniki, na którą słusznie narzekam, nie będę wypisywał przykładów, ale dam dwie krótkie rady. Po pierwsze unikaj zwrotów typu miał, posiadał. Uczyń z brody czy włosów podmiot. Włosy opadały na jakiegoś koloru oczy, a jasna broda mieniła się w słońcu. Taki opis jest bardziej dynamiczny i unikasz przy okazji powtórzeń. Druga rada to przymiotniki:
Cytat:Wspomnienia gorzkie.

Lepiej brzmi gorzkie wspomnienia. W większości przypadków, choć nie zawsze, powinno się zwracać uwagę czytelnika najpierw na cechę, czyli przymiotnik, a później na podmiot. Więcej nie napiszę, bo widzę u góry sporo cytatów, więc chyba większość została objaśniona. Jeśli chcesz, następny fragment możesz przesłać bezpośrednio na moje PW, a wtedy zabiorę się za niego dogłębnie i postaram się coś doradzić. Pozdrawiam i życzę weny.
[Obrazek: Piecz1.jpg]
"Z ludźmi żyj, jakby widziany przez Boga. Z Bogiem rozmawiaj, jakby słyszany przez ludzi".
Lucjusz Anneusz Seneka
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
To tylko interes - przez Ascex3k - 20-08-2012, 23:04
RE: To tylko interes - przez Milosz - 22-08-2012, 20:14
RE: To tylko interes - przez haniel - 23-08-2012, 15:30
RE: To tylko interes - przez Szaden - 23-08-2012, 18:53
RE: To tylko interes - przez maciekbuk - 25-08-2012, 12:15
RE: To tylko interes - przez Ascex3k - 27-08-2012, 16:14
RE: To tylko interes - przez haniel - 28-08-2012, 12:01
RE: To tylko interes - przez Ascex3k - 28-08-2012, 14:27

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości