Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Fanfiction] Aun Rel [Warhammer 40000]
#5
(09-02-2012, 21:42)Sheaim napisał(a): Uwielbiasz rozbijać "coraz" na dwa słowa. Niepotrzebnie, wręcz błędnie.

Dzięki.

Cytat:Natomiast RAŻĄCYM niedopatrzeniem jest totalna niezgodność z realiami

Myślałem, że to pisarz tworzy realia, nawet jeśli są oparte na istniejącym uniwersum.

Cytat:raz: JAKIE, KURNA KELWINY?!

Z tego co wiem nie podano nigdy w literaturze jaka jest jednostka bezwzględnej temperatury w uniwersum Warhammera 40000. Stąd wprowadziłem Kelwina. Gdyby gdzieś się pojawiła, to wprowadziłbym ją.

Możliwe, że była zastosowana w Xenology, ale ręki nie dam uciąć.

Cytat:Imperium w ogóle nie posiada technologi do budowania nowych statków kosmicznych, co dopiero zamrażania helu.

Po pierwsze: nie zbudowałem przecież statku kosmicznego. Po drugie: dla cywilizacji, która potrafi się teleportować i zaginać czasoprzestrzeń zamrażanie helu chyba nie jest wielkim wyzwaniem.

Cytat:Nie mówiąc o działach próżniowych.

O, a to wiesz co to jest? Może mnie oświecisz? Bo ja mam tylko ogólny koncept jak by to mogło działać Big Grin

Cytat:Oprócz tego Kapłani Maszyn nie mają wiedzy technicznej tylko tzw "klucze" dzięki którym mogą cokolwiek zrobić.

Przyznaję, że w tak krótkim opowiadaniu, gdzie nie ma miejsca na wyjaśnienie kontrowersji związanych z postacią, nie powinienem wprowadzać niezwykłych postaci.

Cytat:Dalej - Magos nie posiada kwalifikacji

Hę?

Cytat:statki nie są robione z adamantium...

A z czego?

Cytat:no i te kartki. KARTKI SAMOPRZYLEPNE W WARHAMMERZE?!

Jeden powód dla którego miałoby ich nie być? To jest tak oczywisty wynalazek jak łyżka i widelec.

Cytat:za znajomość świata... poza skalą. Jakieś minus czterdzieści. Na dziesięć.

Nie dopuszczasz możliwości ingerencji w świat? Uniwersum Wh40k jest ogromne, zarówno pod względem skali czasu, jak i przestrzeni.

Życzę spokojnej lektury. Pozdrawiam.

Prosiłbym też o ocenę mojej składni, bo co do niej nie mam pewności.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: [Fanfiction] Aun Rel [Warhammer 40000] - przez El Commediante - 10-02-2012, 20:21

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości